Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Ті, що з’явилися на світ Божий в день Різдва Христового

Ті, що з’явилися на світ Божий в день Різдва Христового

Православні віруючі відсвяткували другий за значенням після Воскресіння дванадесятий празник – Різдво Христове. Вважається, що цього дня 5508 року від створення світу Діва Марія народила Сина Божого в образі людини, споконвічну Другу Особу Пресвятої Трійці. Кажуть, що діти, народжені саме 7 січня, несуть карму всього роду і їм буде нелегко у житті, бо вони – з самого дитинства емоційні й нетерплячі натури, але подорослішавши, вже відрізняються сталістю, врівноваженістю й самостійністю. Займатимуться ж вони лише тим, в чому бачитимуть сенс і мужньо переноситимуть всі неприємності, що випадають на їхню долю. Що ж, є такі й серед наших земляків – знайомтеся.


Андрій Підтереба

34-річний «корінний корюківчанин» (так він сам себе назвав) Андрій Підтереба, закінчив Ніжинський агротехнічний інститут за спеціальністю менеджмент організацій і підприємств, працює на Корюківській фабриці техпаперів, займається збутом виробленої продукції. Каже, що завжди день народження, святкування якого пам’ятає ще змалечку, зустрічав спочатку у колі сім’ї, а потім – з найкращими друзями. Найбільше ж радів цьогорічному, бо йому подарували супер-рюкзак і багато інших речей для занять туризмом (Андрій захопився туристичними походами). Порадували сюрпризами і дружина Ірина та донька Олександра.

- У мій день народження, скільки себе пам’ятаю, були завжди приємні відчуття, бо й подарунків дарували багато і солодощів вже було вдосталь, адже ж перед цим днем, на Святвечір, з товаришами колядувати бігали, - згадує свої дитячі роки Андрій. – А гарний настрій був завжди, бо святкував одразу кілька свят в один день! Люди ж, особливо нові знайомі, коли дізнаються про дату мого народження, здебільшого реагують вигуком «О-о-о! Класно тобі…»

Ще різдвяний народженик розповів, що всіма своїми «дарами» завжди ділився з друзями і зі своїм старшим майже на 5 років братом Дмитром, який і наполіг колись, щоб меншенького Андрієм назвали. Чогось особливого, що можна було б «прив’язати» до цієї особливої дати, не відчував, але християнські цінності шанує і всіх віруючих також вітає з Різдвом Христовим.

* * *

Чарівна Олеся Скрипка, якій 7 січня виповнилося 37 років, народилася в АР Крим у селищі міського типу Совєтський. На Чернігівщину переїхала разом з мамою у півторарічному віці. Після закінчення школи працювала у сфері послуг, зараз – у декретній відпустці (донечці Еліні наприкінці січня виповниться 3 рочки). Ще в дитинстві зрозуміла, що вона народилася в особливий день.


Олеся Скрипка

- Коли люди дізнавалися про те, що я народилася в один день з Ісусом, дивувалися, посміхалися і казали «це ж треба, як ти вгадала в таке свято на світ з’явитися…», - згадує Олеся. – А кілька років тому був випадок, коли я ввечері заходжу в будинок, піднімаюся по сходах – живу в п’ятиповерхівці – аж тут раптом вмикається музика на всю гучність і мене зустрічає компанія сусідів: всі вітають, ведуть до святково накритого столу, який стояв там же, на поверсі біля сходів… Оце було дуже несподівано і надзвичайно приємно!

Зізнається, що зазвичай на Різдво ходила до церкви, готувала разом з мамою різні святкові страви. Робила все так, як велять старовинні й церковні обряди.

- До речі, детальніше про це величне свято я дізналася в дитинстві, коли лікувалася в Чернігівській обласній лікарні, - розповідає далі. - Тоді до нас, пацієнтів, приходив батюшка, ми разом читали «Отче наш» і він більш детальніше про все розповідав. А потім і вдома мама та родичі багато чого розказували про походження цього празника і його святкування, та й сама перечитала багато релігійної літератури. Чомусь мені здається, і я це відчуваю, що дата мого дня народження мала вплив і на моє життя і на мою долю. Хочу побажати всім читачам щастя, здоров'я, благополуччя, любові й поваги один до одного!

* * *

Наш колега з Чернігова, журналіст Олександр Литвиненко, який наразі працює в столичному ЗМІ, 7 січня зустрів свій вже сороковий день народження. Твердить, що усвідомив особливість цього релігійного свята десь на початку 90-х років минулого століття, коли християнські традиції в країні знову почали шанувати. Через природну скромність, цього дня більше святкує Різдво Христове. Робить це з найближчими друзями і дружиною. День народження іноді ще відзначає у колі колег і вважає, що люди занадто ідеалізують власне з’явлення на світ Божий.


Олександр Литвиненко

- Як саме святкую? – скромно посміхається, почувши питання. - Зазвичай цього дня лунає кілька тостів за моє здоров’я, мені бажають успіхів, удачі, а потім, за моїм проханням відзначаємо Різдво Христове... Взагалі, власний день народження для мене був цікавим лише до віку в 20 років. Правда, коли мені виповнилося 30-ть, то відмічав з розмахом, у ресторані. У дитинстві ж цього дня зазвичай приходили в гості діти, що жили по сусідству. Після застілля ми всі грали у солдатиків, у лікарів, у піжмурки, а також малювали, дивилися мультики й діафільми за допомогою проектора. Як на мене, то варто відмічати лише 20, 25, 30, 35 і 50 років, та й то суто заради родинного задоволення. Звісно, що так не думав поки не стукнуло 40. Його, через забобони, я взагалі не відмічав. А що в сорок п’ять думатиму, ще не знаю. До власного дня народження якогось трепетного ставлення ніколи не відчував. Особливі почуття були саме до християнського свята.

На питання, чи вплинула ця дата народження на життя і долю, відповів, що звичайно вплинула, бо коли народився на Різдво, то тут вже «не відкрутишся» від долі. Читачам же побажав не надто захоплюватися святкуванням днів народжень, а більше часу присвячувати власному розвиткові.

Отакі вони, ті, що з’явилися на світ Божий в світлий день Різдва Христового – люди з різними й неповторними долями, але поєднані одним великим святом. Дякуємо їм за спілкування, за відвертість і зичимо невпинного руху вперед та успішного здійснення всіх планів та задумів.

Gorod.cn.ua

Теги: Різдво Христове, День народження, 7 січня

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект