Олександр Тарасенко вірив у перемогу та поклав за неї своє життя
Як часто ми повторюємо, що наші Герої не вмирають. А насправді вони вмирають, хоч так само хочуть жити як і інші. Вмирають, бо інакше не можуть. Війна - це хрест Героїв, який вони несуть до останнього.
Олександр Тарасенко народився і виріс у Южному. Закінчив місцеву школу, вступив до Чернігівського державного педагогічного університету на факультет інформатики і трудового навчання. Рік після його закінчення працював у сільській школі на Конотопщині. А потім повернувся у село. Із друзями парубкував, доки не зустрів майбутню дружину.
З Оксаною вони познайомилися на сільському ставку. Дівчина була на десять років молодшою. Ще весело згадували школу: випускнику Саші як кращому учню надали право нести першокласницю із дзвоником. Цією білявою школярочкою вона і була. І фото з тієї пам’ятної події завжди берегли як родинну реліквію.
За чотири роки побралися. Олександр працював помічником бурильника, вона - вихователькою у садочку. Згодом у них народилися двійко діток: Софійка, якій невдовзі буде вісім, і Максимко, якому зараз чотири рочки. Доня - татова копія. Обоє дуже люблять свого найкращого у світі татка, хоча й знають, що він загинув як Герой. Так і кажуть: «Наш тато — Герой!».
А Олександр у перший день війни, 24 лютого 2022 року, з бурової поїхав не додому, а прямо у військкомат в Ічню. А там йому кажуть, що військкомат перевезли у Прилуки, але його записали і сказали чекати дзвінка. Ще тричі їздив Тарасенко у військкомат доки у лютому 2023 року його не мобілізували. Спочатку направили на Яворівський полігон на навчання. Вчили всьому: і на танках їздити, і як різною зброєю володіти. Потім були Черкаси, де Сашка розподілили у 110 оМБр і 15 травня направили на Донецький напрямок в Авдіївку. Ворог там уже тоді тиснув величезними силами і тільки неймовірної сили духу воїни могли протистояти цій навалі зла.
Важкі бої випали й на долю нашого земляка. Та велике бажання перемогти, винищить окупанта до єдиного - наповнювало його молоде серце. Перемогти, щоб ніхто не порушував нашого спокою. Щоб діти не боялися дивитися у небо, як летить літак і не ховалися в укриття. Щоб знову було як раніше.
Олександр Тарасенко був командиром взводу. Мав повагу і авторитет у своїх підлеглих. У дуже нечасті відвідини чоловіка Оксана звертала увагу з якою шаною ставилися до нього його побратими. При зустрічі тисли руки, обіймалися. На війні у нього був позивний «Том». Цим іменем і називали його бойові товариші. Дякували за порятунок. А «Том» намагався витягти з-під вогню не тільки трьохсотих, а й двохсотих, бо таке воїнське правило.
Свій позивний захисник узяв із мирного життя, бо мав таке прізвисько. Хтось склав докупи перші літери від прізвища, імені і по батькові - Тарасенко Олександр Миколайович - і вийшов «Том». На буровій, де він пропрацював дванадцять років і виріс до помічника бурильника, «Тома» неабияк поважали за відповідальність та працьовитість.
Таким він був і в сім’ї.
Кохав і шанував дружину, безмежно любив дітей. Тарасенки були міцною, люблячою родиною. Плекали багато мрій та сподівань на майбутнє, хотіли бачити дітей щасливими. А ще Олександр любив риболовлю та збирати гриби.
Лише раз за всю війну Олександр зміг приїхати додому у відпустку. Як же раділи тоді батьки, а діти дарували свою щасливу посмішку не менш щасливому батьку! І ніхто не очікував, що цих їхніх обіймів більше не буде.
Ще 29 листопада Оксана бачила свого Сашу по відео, говорила із ним.
30-го ще прочитала від нього «Доброго ранку», а далі - німа, гнітюча тиша. Лиш на четвертий день тиші, 4 грудня, до дружини приїхали представники військкомату з повідомленням про загибель чоловіка.
Молодшого лейтенанта Олександра Тарасенка поховали у Южному як Героя, з усіма почестями та військовим салютом та під ридання усього села. І на цей розпач та плач з небес дивилися сотні його побратимів, з якими він боронив українську землю і до яких уже скоро навіки приєднається.
Закотилося сонце нашого 37-річного воїна-земляка Олександра Тарасенка, але пам’ять про нього завжди житиме поміж людей. Він був і до останнього подиху залишився справжнім воїном - мужнім та відважним, і про нього ще не один побратим скаже вдячне слово, а то й приїде на могилу, щоб вклонитися своєму рятівнику й подякувати за збережене життя. І це обов’язково станеться після нашої перемоги.
Джерело: газета “Трудова слава”, Ніна Наливайко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.