Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Тетяна Троцик: «Тату з драконом замовляють не тільки лідери»

Тетяна Троцик: «Тату з драконом замовляють не тільки лідери»

 

У східних культурах цей міс­тичний змій здавна вважав­ся покровителем чотирьох природних стихій — води, по­вітря, землі і вогню. Драко­нів наділяли магічною силою і первородною мудрістю. Та­туювання з їхнім зображен­ням вважалися символом влади. Членам імператор­ської сім’ї в Китаї тату нано­сили на спину вздовж хребта.— Зараз теж такі замовляють?
— за­питую менянку Тетяну Троцик. У 2020-му вона відкрила в місті тату-салон. До цього 17 років (зараз їй 41) була майстром мані­кюру.

— Вздовж хребта дракона ще не наби­вала. В основному на плечах чи на стегнах. Там багато місця і досить зручно працюва­ти.

— Кого більше серед замовників — чоловіків чи жінок?
— Десь наполовину.

— Для них це зображення — також символ влади?
— Насправді тут дуже багато нюансів — через суперечливу сутність дракона: у східній міфології це символ добра, радості, достатку, у західній — руйнації і зла.

Для багатьох чоловіків татуювання у ви­гляді дракона є демонстрацією лідерства, переваги, шляхетності. Для жінок — кохан­ня і вірності. Воно — як своєрідний любов­ний талісман. Дівчата зазвичай замовляють зображення дракона з квітами. Такий малю­нок говорить про поєднання сильного і прекрасного.

Багато хто вважає, що зображення дра­кона на тілі — це оберіг.

Є різниця у значеннях, каже Тетяна, і в за­лежності від розміщення зображення та ко­льору малюнка. Скажімо, дракон летить угору — це позитивний настрій. Крила опущені, паща закрита — добрі наміри і мудрість. Чер­воний дракон — символ пристрасті, золотий — прагнення до вищих цілей. Чорний — по­вага до батьків.

— А зелений — як у Дракона, що впли­ватиме на наше життя весь нинішній рік?

— Зелений колір у китайській культу­рі асоціюється з природою, зростанням і здоров’ям, у японській — із везінням.

— Як часто замовляють татуювання з цією магічною ящіркою?
— Буває по-різному. То немає жодного, то по три підряд.

— Це в основному молодь?
— Середній вік — плюс-мінус 30. Тобто це люди, які вже визначилися зі своїми життє­вими пріоритетами. Дехто хоче мати такі тату без прив'язки до символіки — просто любить східну культуру.

— Нинішнього року людей із татуюван­ням дракона має стати більше?
— Навряд чи. Хіба що за рахунок тих, хто народився під його знаком. Бо набивати тату на 12 місяців (символ 2025 го — Змія. — Авт.) ніхто не буде.

— Ваш салон називається «Sorri mom tattoo» («Про­бач, мамо, за та­ту»). Обслуговуєте неповнолітніх без відома батьків?
— То більше для жарту. Насправді, як­що діти приходять на татуювання, то тільки з батьками. Наймолодшому з відвідувачів було 12 років.

— А найстаршому?
— Це була 65-річна жінка. Замовила набити на плечі метелика.

Запитую Тетяну, чи дозволила вона своїм дочкам набити тату.
— Молодша — Соломія — ще малень­ка для цієї процедури, їй всього 5. Старшій — Софії — 17. Вона поки що обирає зображення.— Які татуювання зараз найпопулярніші?
— Патріотичні. Із тризубом, картою України, з українськими орнаментами, захисниками зі зброєю — було навіть за­мовлення набити янгола з автоматом. Найпопулярніші написи — «Козацькому роду нема переводу», «Слава Україні! Ге­роям слава!», «Україна незламна», «Ра­бів до раю не пускають».

Такі замовлення Тетяна виконує з особливою радістю. Вона нерідко влаштовує розіграші сертифікатів (в осно­вному на 3 тис. грн) на процедури у сво­єму тату-салоні. Кошти йдуть на ЗСУ. Так вона допомагала зібрати потрібні суми на автомобіль, тепловізор, дрони для наших воїнів.

Розповідаючи про плани на рік, що на­став, татуювальниця каже, що хоче спробувати на­бивати портре­ти. Поки що вона створює їх олів­цем. Малювати ніде спеціально не вчилася. Про­сто талановита.

До теми

Образ дракона відомий у Ки­таї з глибокої давнини. Начертання ієрогліфа лун (дракон), що являє собою пік­тограму, яка зображає тварину з довгим тілом і увінчаною рогами головою, було виявлено ще в XIV ст. до н. е.

У Піднебесній імператорський трон багатьох династій називали троном дракона. Тільки імпе­ратору дозволялося мати зображення цих тва­рин на тілі, на стінах помешкання, одязі, осо­бистих речах.

Найбільше у світі татуювання дракона було виконане на спинах од­разу 20 японців у 1804 році.


Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Троцик, татуювання, Мена

Добавить в: