Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Мандрівник із Франції cкутером проїхав кілька країн і дістався Кучинівки

Мандрівник із Франції cкутером проїхав кілька країн і дістався Кучинівки

 

Днями Кучинівку відвідав мандрівник із Франції Стефан Амселлем. Йому 51 рік, подорожує з 19 років. Шість років він мандрував країнами світу велосипедом, сім років країнами Південно-Східної Азії скутером. Як він сказав, подорожує тому, що шукає визначення слова «свобода». Стефан - холостяк і це був свідомий вибір, все своє життя він присвятив подорожам. В Україну він приїхав з метою показати світові іншу сторону життя в країні, де йде війна. «Коли ми вмикаємо телевізор, все, що ми бачимо в Україні - це війна, розруха, горілка, корупція і гарні жінки. Але я хочу показати світу, що Україна - це прекрасні, привітні і гостинні люди, чудова природа і цікава архітектура. Я буду всім туристам рекомендувати вашу країну». В Кучинівці Стефан зацікавився старовинними дерев’яними вікнами. Ще йому дуже сподобались сало, зелений борщ з щавлем і домашній кефір. Був приємно здивований тим, що наші люди роблять заготовки з фруктів і овочів на зиму, бо в Франції цим вже не займаються.Гроші на мандри Стефан заробляє, працюючи на різних посадах: у Швейцарії - пастухом, у Норвегії - рибалкою, у Франції - фокусником, у Камбоджії - вчителем-волонтером. Коли закінчуються гроші на подорожі, зупиняється і влаштовується на будь-яку роботу. В Україну потрапив 2 серпня, в Одесу, а звідти поїхав до Миколаєва, потім до Херсона, підійшов до лінії фронту в напрямку Роботиного, потім до Запоріжжя, звідки попрямував у бік Донецька, щоб поїхати на Дніпро. Коли був в Ізюмі, дізнався про бомбардування в Грозі. Пішов туди покласти квіти. У Херсоні і Запоріжжі зустрівся з мужніми воїнами, яких дуже тепло обіймав і дякував за стійкість і хоробрість.


Потім поїхав вздовж російсько-українського кордону на північ, але військові не пропустили до самого кордону. Він побачив, що скрізь майорить багато українських прапорів, і це йому дуже сподобалось. Так і потрапив у наше село, де випадково зустрів жінку Ольгу, яка впустила його в окремий будинок, а потім нагодувала українським борщем і гречкою, показала дуже гарні локації з осінньою природою. А потім його запросила в гості ще одна сім‘я, де йому також дуже сподобалось. Ще Стефан дуже любить котів і до цього не розумів, чого майже всіх котів називають Мурчиком. Коли дізнався, то дуже сміявся.

З Кучинівки попрямував на Київ, але буде робити ще одну зупинку в якомусь маленькому селі, бо люди в селах йому здались добрішими і приймають туристів залюбки, а він підтримує їх тим, що не боїться приїхати до них, як турист, незважаючи на війну. Сказав, що за два з половиною місяці перебування в Україні він набрав 5 зайвих кілограмів і боїться, що його верхній одяг буде замалий. Прощаючись, обіцяв щодня молитись за Україну і ще хоч раз повернутись в Кучинівку.

Олена Недвига, “Промінь”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мандрівник, Кучинівка

Добавить в: