Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Наталія Сухоте­пла збирає дитячі машинки, які допомагають очища­ти території від мін

Наталія Сухоте­пла збирає дитячі машинки, які допомагають очища­ти території від мін

 

Ічнянка Наталія Сухоте­пла збирає машинки на радіокеруванні, навіть ті, які вийшли з ладу, та передає їх спеціалістам. А ті, в свою чергу, перео­бладнують їх у прилади, що допомагають очища­ти території' від мін, ряту­ючи життя військових на передовій.Наталія опублікувала пост-оголошення у фейсбуці про те, що зби­рає дитячі поламані машинки на радіокеруванні. Відразу виникає питання: навіщо? Проте, не усім ві­домо, що така іграшка, яка вийшла з ладу і валяється десь, припада­ючи пилом поки її не вивезуть на сміттєзвалище, може врятувати не одне життя на війні. Якщо чесно, ми теж цього не знали, доки не поспіл­кувалися з Наталією.

Наталія розповіла, що працює в ІТ-компанії у Києві і її колега Де­нис збирає непотрібні та поламані машинки з радіокеруванням. Їх використовують військові для роз­мінування. Тож і сама вирішила до­лучитися до допомоги, написавши пост у соціальній мережі.

- Серйозною проблемою для військових є міни. Я бачила різні відео, де під час розмінування хлоп­ці залишалися без рук чи без ніг. Вони стикаються з невідомими вибуховими пристроями, які мо­жуть бути активними та готовими до спрацювання. Тому розумію, що під час розмінування не можна помилитися - це коштує життя на­шого захисника чи сапера, - каже ічнянка.

Наразі з усієї України такі дитячі іграшки надходять поштою у Львів, до Дениса. А він перенаправляє до волонтерів. Далі вони потрапляють до рук майстрів. Ті ж зі звичайних дитячих радіокерованих маши­нок роблять спеціальний прилад для виявлення та підривання мін. Адже ворог теж не стоїть на місці, а вчиться, вдосконалюється. І нам завжди потрібно бути на крок по­переду, щоб перемогти, каже На­талія.

- Хлопці неохоче діляться, що саме роблять з цими машинками, оскільки зараз військовий стан, є побоювання, що будь-яка інфор­мація може бути використана во­рогом, - пояснює співрозмовниця. - Знаю точно, що деякі машинки підуть на деталі (колеса/моторчики), а інші, особливо справні, бу­дуть вдосконалюватися різними способами і таким чином отримаємо з кількох іграшок один прилад, який врятує чиєсь життя.

Інколи захисникам доводиться важко визначити, де знаходити міни. Особливо, коли вона декілька місяців лежить на землі, заростає травою і підступно маскується. Тож у тих місцях, де побували рашисти, й стають у нагоді ось такі пристрої для розмінування.

Побачивши Наталин пост, відгук­нулися мешканці Ічні - таких най­більше. Серед них підприємці та діти, які знають що у країні триває війна. А ще люди з Вінниці. Й поча­ли передавати такі машинки, на­віть ті, які працювали. Бо у багатьох вони лежали просто без користі.

- За сім днів я зібрала 33 машин­ки. Вже відправила першу партію Новою Поштою на Львів.
Наразі такі прилади-сапери за­требувані на фронті та надійні у ро­боті. Вони також будуть необхідні і після війни, бо ще довго нам дове­деться розміновувати територію, адже третина української землі забруднена та замінована вибухо­небезпечними предметами. Тому, як зазначила ічнянка, на поламані радіокеровані машинки ще довго буде відкритий збір.

- Хочу аби наші захисники повер­нулися живими та неушкодженими додому. І не вважаю, що роблю якусь грандіозну справу. Я просто збираю машинки, - наостанок до­дала ічнянка.
Якщо є запитання - телефонуйте Наталії Сухотеплій на номер 063­727-95-48 або пишіть їй у месенжер чи вайбер.

Світлана Череп, "Трудова слава"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: машинки, Ічня, розмінування

Добавить в: