Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Наталія Симорот за 3 роки виростила сотні кущів троянд

Наталія Симорот за 3 роки виростила сотні кущів троянд

 

Наталія Симорот з Ольшани почала розводити троянди якихось три роки тому. Царицю квітів вирощує сама - прищепивши до шипшини. Таким способом виростила не одну сотню кущів.

- Пам’ятаю, у нас вдо­ма ніколи не було квітів, - згадує своє дитинство 45-річна Наталія Симорот. - Мама зранку до вечора на фермі пра­цювала, тому їй було не до квітів. А я куди не піду - скрізь квіточки бачу. Все додому їх несу. По­тім, коли підросла, таку красу сама почала виро­щувати.Аби надати обійстю ошатності й привабли­вості, пані Наталія три роки тому висадила на ньому лілії, іриси, хри­зантеми, гладіолуси, пе­тунію, самшит... Вони ро­стуть у дворі і на городі. А своєю гордістю вважає троянди. Здебільшо­го вирощує їх на городі - там для них виділи­ла чималеньку локацію. На п’яти довгих рядках квітують різні за кольо­ром, ароматом і висотою кущі.

- Троянди я не купую, а вирощую. Назбирала на­сіння шипшини, на дру­гий рік посіяла, на третій - прищепила на корінь дикої вічко культурного сорту. За­вдяки окуліруванню і розмножила квіти, - каже Наталія.

Саджати троянди можна з весни до осені. Головне, наголошує квітникарка, це обрати сонячне місце, адже ці квіти люблять багато світла, щедро полива­ти, обробляти від шкідників, проводити обрізання кущів, бо без цього пишного цвітіння не буде. Окуліровані троянди гарно зимують, тільки треба до настан­ня стійких морозів кущі підгорнути зем­лею.

- Найголовніше у саджанці - це здоро­вий корінь. Обов’язково перед висад­жуванням треба трохи підрізати корінці, зрізати усі листочки, - радить Наталія Олександрівна.

Є у Наталії Симорот мініатюрні, бордюрні, паркові, плетисті троянди. Кущі почала пропонувати односельцям, щоб і у них вдома росла така краса. Каже, як тільки в Ольшані люди почули, що вона роздає квіти - розмели десятками за день.

- Першого року було понад 200 кущів. Сорти не рахувала і не підписувала, тому скільки їх точно - не знаю. Я ж на пробу посадила, тому не шкода було з іншими поділитися, - каже щедра господиня. - Кому безкоштовно, а кому за 20 гривень, символічно. Бо для мене це не бізнес, а хобі.

Для себе залишила небагато, десь пів сотні кущів, щоб знову було з чого щепи­ти. І знову наступного року роздаватиме квіти. Вже й замовлення є.

Під час розмови я завважила на її подряпані руки. На це жінка відповіла, що гірше буває, коли вона щепить шипшину, тоді руки повністю подерті.

На дички щепить культурні сорти плодових дерев

- Я ще й садові дерева прищепила.
Декілька років тому дичок насадила, по­тім прищепила щепи хорошої яблуні. Черешня прищеплена також, - ділиться співрозмовниця. - А от персик щось не пішов.

Поміж садових дерев ростуть доглянуті полуниці, дев’ять сортів винограду, го­родина. Але чомусь привертають увагу саме троянди. Наталія Олександрівна каже, що любить поратися на городі: са­пувати, проривати, садити. І там у неї порядок.

- Це я все сама виростила. Я відпочи­ваю на городі. Чоловік Ренат та син Вла­дислав сюди не лізуть. Це не їхнє - вони електрики, - пояснює жінка. - А трирічна донька Аня вже намагається мені щось допомогти із квітами.

Взимку плете корзини

Утім Наталія Симорот має ще один по­тяг - до лозоплетіння. Цікавилася таким процесом з книжки та з інтернету. Але над корзинками працює взимку, коли всі роботи в саду, на городі та у квітнику завершені. Лозу для плетіння заготовляє сама. Нарізає лозу на болотах та став­ках, потім варить, чистить, сушить...

Щоб матеріал підготувати до роботи, потрібно зробити декілька «операцій». Хоча після цього пальці дуже болять, проте це не засмучує пані Наталію. А на запитання чи багато корзин наплела - відповіла з ноткою гумору:

- Щоб вийшла одна корзина, потрібно наплести їх сотню. А я ще стільки не маю.
І, до речі, готові вироби з лози теж роздарює.

Джерело: Світлана Череп, “Трудова Слава” 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Симорот

Добавить в: