Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Олек­сандр Генці розповів, як працюється поліцейським офіцером громади

Олек­сандр Генці розповів, як працюється поліцейським офіцером громади

 

Поліцейський офіцер громади оберігає та захи­щає. А ще він орієнтується на потреби місце­вого населення, своєчасно реагує на проблеми та конфлікти. З школярами громади проводить профілактичну роботу. Вже понад пів року як працює в Ічнянській ТГ пер­ший в області поліцейський офіцер громади Олек­сандр Генці. У своєму щільному графіку віднайшов кілька хвилин, аби розповісти «ТС» про особливості своєї роботи.У травні виповнилося п’ять років від старту проєкту «Поліцейський офіцер громади». Завдяки підтримці міс­цевої влади вдалося реалізувати цей проєкт і в нашій гро­маді. У рамках його реалізації у грудні 2021 року Ічнянсь­ка громада та начальник поліції Чернігівщини Володимир Нідзельський підписали меморандум про співпрацю. Опісля був відкритий конкурс на посади поліцейських офіцерів. Подав анкету на участь й ічнянський поліцейсь­кий Олександр Генці, який із 2010 року працює у правоо­хоронних органах на різних посадах - аби принести ще більшу користь нашій громаді та місту, яке за багато ро­ків стало для нього рідним, бо народився на Рівненщині. Пройшов усі етапи конкурсного відбору та спеціалізова­не навчання і з листопада минулого року Олександр Генці несе службу на посаді поліцейського офіцера громади. Правоохоронця забезпечили окремим службовим при­міщенням та сучасним автомобілем.

Потреби людей передусім

В обов’язки поліцейського офіцера громади входить безпека дорожнього руху, ювенальна поліція - робо­та з дітьми. Проте основний напрямок - це профілак­тика, превентивна діяльність. Тобто робота з дітьми, з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах.

- Мета поліцейського офіцера громади - запобігати злочинам, а не тільки розкривати ті, що вже сталися, створювати простір безпеки, тобто стежити за дотри­манням правопорядку, - розповідає Олександр ГЕНЦІ.
Головне завдання поліцейського офіцера громади - орієнтуватися на потреби місцевого населення, під­тримувати постійний контакт з мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчинен­ню правопорушень.

- Серед моїх обов’язків - об’їзд сіл, спілкування з людьми, відвідування родин, які опинилися у складних життєвих обставинах та інші необхідні дії, які сприяють збереженню громадського порядку, - розповідає спів­розмовник. - Також - запобігання правопорушенням: працювати з людьми, проводити бесіди, інформувати. Намагаюсь працювати так, аби мешканці населених пунктів довіряли мені. Хоча, на жаль, ще не всі сприйма­ють поліцейського офіцера громади як цього хотілося б. Інколи профілактична бесіда не дає позитивних резуль­татів, тоді доводиться складати постанову про вчинення адміністративного правопорушення або протокол.

Як говорить Олександр Генці, йому надходять різні по­відомлення. Зокрема, про побутові та сімейні конфлікт­ні ситуації, дебоширів.

- У покращенні безпекового простору працюємо спільно з комунальниками - щодо підтримання у якіс­ному стані доріг та відновлення дорожньої розмітки, встановлення нових дорожніх знаків, із працівниками патрульної служби, ічнянським відділком поліції - щодо виявлення нетверезих водіїв за кермом. Бо дорога - джерело підвищеної небезпеки. Також з представника­ми ювенальної поліції. Крім того, приділяємо увагу про­тидії незаконному обігу наркотичних засобів. А взагалі у нас багато напрямків роботи, утім вони більше спрямо­вані на профілактику правопорушень.

Шахраї орудують із старими схемами та придумують нові

У розмові Олександр Генці загострив увагу і на питанні шахрайства, оскільки на гачок аферистів продовжують потрапляти мешканці громади. Наголошує, що краще вберегти себе від необдуманих дій та попередити шах­райство, ніж стати його жертвою. Тому ще раз озвучує про найбільш типові схеми шахрайств задля виманю­вання грошей.

Обман на сайтах безкоштовних оголошень «купівлі/ продажу». Люди втрачають кошти не тільки у разі передо­плати за товар, а й при користуванні послугою «безпечна доставка», коли жертву примушують перейти на спілку­вання з офіційної платформи в інші месенджери. І вже туди надсилають фішингові (підробні) посилання, щоб лю­дина залишала дані своєї платіжної картки. Але там схема така: після того, як операція проходить начебто невдало за фішинговим посиланням, зловмисники кажуть людині: «Зараз ми вам надішлемо посилання, яке дозволить ав­
торизуватися для клієнтів банку та виправити цю ситуа­цію». Телефонують від імені служби безпеки банку. Потім відправляють адресне посилання, яке відкривається як сторінка банку, і там людина залишає свій логін і пароль для входу в інтернет-банкінг Маючи доступні пароль і ло- гін від карткового рахунку шахраї оббирають довірливого клієнта до останньої гривні. Тож категорично не можна пе­реходити ні за яким посиланнями, бо шахраї отримають повний доступ до вашої картки. Краще замовляти товар післяплатою, ніж потім розгрібати наслідки.

Люди ведуться й на телефонні дзвінки типу «ваш родич потрапив у біду/поліцію», коли просять перерахувати кошти аби «вирішити неприємну ситуацію». Поліцейсь­кий радить відразу ж перервати розмову і спробувати зв’язатися з людиною, про яку йде мова. Зокрема, мож­на також подзвонити на 102 і запитати чи не потрапила до них у відділення людина з прізвищем вашого родича.

- До речі, моїй мамі також колись зателефонували і повідомили, що «ваш син зараз у поліції». Мама від­повіла, що це їй відомо, бо я там працюю, - розповідає поліцейський.

Серед популярних шахрайств і всілякі «види допомо­ги». Тож, як радить Олександр Генці, краще звернутися у Центр надання адміністративних послуг або до соціаль­них служб і поцікавитися чи дійсно є той чи інший вид допомоги про який ви дізналися в інтернеті.

Про безпеку дітей: чи знаєте ви, де зараз ваш(а) син/донька?

Олександр Генці систематично проводить у навчаль­них закладах освіти профілактичні бесіди на тему без­пеки, дотримання правил поведінки. І, зокрема, заго­стрює увагу на тому, що наразі у школярів розпочалися канікули, тож батькам потрібно постійно контролювати їхній відпочинок.

- Чи дотримуються правил дорожнього руху, де пе­ребувають у темний час доби, під час комендантської години. Чи, бува, не пішли самостійно у ліс чи на ставок, обов’язково нагадати їм як поводитися на воді, - за­значає поліцейський. - Не забувати також пояснювати дітям про небезпеку та відповідальність за вживання спиртних напоїв. Бо наслідки для дітей можуть бути не- передбачуваними та плачевними, а відповідатимуть за це батьки.
Приділяє поліцейський офіцер увагу й родинам, які пе­ребувають у складних життєвих обставинах.

Головне у роботі - допомогти людям

Олександр Генці зазначає, що хотілося б достукати­ся до жителів громади, аби вони зрозуміли: потрібно в першу чергу бути вимогливими до себе та самим бути дисциплінованими. Це багато чого змінить, і, зокрема, безпекову ситуацію. І наводить прості приклади: сів за кермо автівки - застебни ремінь безпеки; їдеш мотоци­клом чи скутером - одягни шолом. Без попереджень, протоколів та штрафів, та ще й у безпеці.

Щодня Олександр Генці стежить за правопорядком на території Ічнянської територіальної громади. І попри складність своєї роботи, зізнається, що знайшов себе у правоохоронних органах і йому подобається бути полі­цейським офіцером громади.

- Я звик до цієї роботи і не бачу себе на іншому місці, - підсумовує Олександр Генці.

Світлана ЧЕРЕП, “Трудова слава”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Генці, офіцер, Ічня

Добавить в: