Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Микола Супрун все життя присвятив музиці

Радио

Микола Супрун все життя присвятив музиці

 

Микола Олександрович Супрун наро­дився в Сосниці (В’юнище). Закінчив місце­ву восьмирічну школу. Ще з дитячих років у хлопця з’явилося бажання навчитися грати на музичних інструментах. Спочатку він від­відував Сосницький будинок піонерів, де був гурток баяністів, який вів викладач І.А.Песік. Згодом Микола перейшов на навчання до музичної школи, яка щойно відкрилася. На цьому його музична освіта не закінчила­ся, після школи майбутній музикант навчав­ся у Ніжинському культпросвітньому учили­щі. Отримавши фах, Микола, вже як дипло­мований музикант, йде в армію. Служити йому довелося далеко від рідної домівки: у Середньоазіатському прикордонному окрузі. Через якихось два місяці служби, на конкур­сній основі Микола Супрун був відібраний до ансамблю пісні і танцю середньоазіат­ського прикордонного округу у м. Ашхабад. Так і почалося насичене музичне життя героя нашої розповіді.Тоді було багато гастролей в горах Паміру, пісках Каракумів, в багатьох містах та заставах, загальною пло­щею від Каспійського моря й до Паміру, нерідко по небез­печних високогірних дорогах. Ансамбль, де грав Микола Супрун, був досить відомий, про нього навіть знято фільм «Зустрічай нас, кордон!», де йшлося про життя музикантів, в якому Микола Олександрович навіть зня­тий крупним планом. До речі, у нього й досі є ці історичні й пам’ятні для нього кінокадри.

Після служби в армії Микола, вже як музикант з до­свідом, один рік працював у Сосницькому районному бу­динку культури,а потім вступив до Чернігівського дер­жавного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка на історичний факультет, де також брав активну участь у студентській самодіяльності (духовий оркестр і як ба­яніст). Отримавши диплом, Микола Олександрович два роки працював вчителем історії та суспільствоз­навства у Чорнотицькій середній школі, а потім майже п’ять років був вихователем у Сосницькому СПТУ-31. Але душа його вимагала музики. Тому згодом Микола Олександрович весь час, аж до виходу на заслужений відпочинок, працював вчителем музики та співів, а па­ралельно був активним учасником у складі народно­го аматорського фольклорного колективу «Криниці», де грав на баяні, грав на танцювальних майданчиках у складі ВІА «Колорити» та «Сузір’я», а деякий час грав у Сосницькому ресторані, нині грає в оркестрі «Духовик».Микола Олександрович знає всіх сосницьких музикан­тів та викладачів, про яких згадує з глибокою вдячністю. Зокрема це Раїса Василівна Молчанова, Юрій Павлович Ковальський, Володимир Михайлович Грабар, Борис Федорович Пода та інші.

Після закінчення Чернігівського педінституту Микола Супрун одружився. Разом з дружиною Любов’ю Василівною, яка працювала фармацевтом в Сосниці, виховали й виростили двох доньок - Тамару й Надію. Менша Надія була активною учасницею концертів ще зі шкільних років, а навчаючись в академії також брала участь у художній самодіяльності. Тішить дідуся з ба­бусею своїм життєрадісним дитячим щебетом півтора­річний внучок Дмитрик. У вільний від роботи час Микола Олександрович найбільше любить те, що майже все його свідоме життя співпадало з професією - музику! Тож всього найкращого, шановний Миколо Олександровичу

Вам і Вашим рідним. Миру, злагоди та нашої перемоги!

Джерело: газета “Вісті Сосниччини”, Віктор ШЕВЧЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Супрун, музика

Добавить в: