Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Андрій Сіренко зробив більше п’ятисот печей, груб, камінів, барбекю і тандирів

Радио

Андрій Сіренко зробив більше п’ятисот печей, груб, камінів, барбекю і тандирів

 

Останнім часом все більше домогосподарств переходять на опалення дровами, бо газ нині «золотий», і його якість лишає бажати кращого. Цей перехід розпочався заміною чи встановленням додаткових твердопалив­них котлів, які дають змогу нагрівати існуючу в будинку систему парового опалення. Проте чимало людей нині замислились над тим, щоб збудувати вдома справжню піч чи бодай традиційну грубу, яка б давала природнє, живе тепло. Не менше господарів хочуть, щоб разом із опаленням дрова­ми мати можливість готувати їжу на живому вогні. Тож попит на печі росте.Ще однією проблемою стає використання старих печей, які не топились роками, а подекуди й десятиліт­тями. Не розуміючи елементарних норм їхньої експлуа­тації, господарі, особливо молодь, намагаються розто­пити нечищені груби, які мають тріщини в стінах, а в димарях за ці роки могли з’явитися навіть гнізда птахів.

Звичайно, такий підхід є дуже небезпечним й зазви­чай завершується пожежею, займанням, отруєннями чадним газом та іншим небезпечними подіями. Ми звернулись до кількох місцевих пічників по консульта­цію, проте вони відмовились спілкуватись «на камеру», вочевидь, маючи свої резони. На щастя, у соціальних мережах нам трапився досвідчений пічник із сусідньої Сумської області, який охоче розповів про особливості будівництва, експлуатації і догляду за різноманітними печами.

Андрій Сіренко будує печі змалечку. У дитинстві він був підсобником у свого дідуся, знаного на Сумщині пічника Якова Йосиповича, а в 16 років звів свою пер­шу піч, яка й донині слугує людям. Нині чоловіку 47, він дійсний член Всеукраїнської гільдії пічників, й у його виробничому доробку більше п’ятисот печей, груб, камінів, барбекю і тандирів. Задля цікавого замовлен­ня він залюбки долає десятки й сотні кілометрів, а його печі слугують господарям не роки, а десятиліття. Пан Андрій будує як домашні, так і вуличні печі. Ступінь складності роботи ніколи не лякає майстра, бо він має досвід й технічну освіту. Кожну конструкцію ретельно розраховує, щоб отримати добру тягу, енергоефективність й довговічність. Замовити йому піч можна навіть по фото з інтернету, однак попередньо всі нюанси бу­дуть розраховані, бо окрім конструктивних особливо­стей самої печі, треба врахувати особливості інтер’єру, куди піч повинна органічно вписатися.

— Безпека будь-якої печі по­чинається з якості її виготовлен­ня. При правильному підборі ма­теріалів, використанні оптимальних розчинів, а головне — при якісній роботі на совість печі повинні слу­гувати стільки ж, скільки й дім. Зви­чайно, печі, груби й каміни в примі­щеннях потрібно щороку оглядати, виявляти дефекти. Так, наприклад, у старих печах може прогоріти топка, десь погнутись колосники, трапляються тріщини у «колодя­зях» і димоході. Самі димоходи треба чистити хоча б раз на рік, слідкувати за станом теплоізоля­ції, яка відмежовує димар від стелі й даху, своєчасно вибирати попіл.

Для кожної печі слід підібрати оп­тимальний режим витоплювання.

Є печі, які потребують повільного нагріву й тривалого горіння, є такі, що нагріваються швидко. Все це досягається практикою. Проте в будь-якому випадку топити треба у максимально щадному режимі, — зазначив майстер.

Не менш відповідально ставиться Андрій Сіренко й до вуличних печей. І хоч вони відносно безпечніші від домашніх, їхня конструкція і якість мають бути на такому ж високому рівні, бо відкритий вогонь завжди таїть у собі небезпеку. Майстер залюбки будує манга­ли, тандири й барбекю-печі, призначені для смачного кулінарного відпочинку, проте останнім часом все біль­ше замовлень на господарські пічки з варочними плитами під чугуни. Такі пічки дають змогу швидко готувати їжу людям й варити корм для тварин з використанням дуже невеликої кількості дров. А ще вони є своєрідною страховкою на випадок блекауту, енергетичної кризи та інших ризиків воєнного часу.

Знайти майстра неважко на «Фейсбуці» і, за потре­би, поспілкуватись. Ми ж щиро вдячні за професійні безпекові поради, які, сподіваємось, стануть у нагоді нашим читачам.

Джерело: газета "Новини Городнянщини" від 02.03.2023, Павло ДУБРОВСЬКИЙ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сіренко, печі, тандир

Добавить в: