На Семенівщині волонтери прямують маленькими кроками до Великої Перемоги
24 лютого, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, наше життя розділилося на «до» і «після». В нашу повсякденну лексику непомітно увійшов і став широковживаним вислів «це було ще до війни». До війни у кожного з нас були свої плани, які перекреслила російська навала.
І зараз у українців одна мрія - перемогти!
І допомогти нашим захисникам, хто як і чим може, захищати рідну землю. І дочекатися їх усіх живими і здоровими.
Зараз ми навіть не уявляємо всього масштабу волонтерського руху і кількості людей, які допомагають нашій армії. І, ймовірно, ніколи про це не взнаємо, адже великі проєкти, як і великі річки, беруть свій початок з маленьких джерел. І внесок літніх людей у 50 гривень так само важливий, як і 500 тисяч гривень від великих представників українського бізнесу. І наших воїнів в окопах зігрівають теплі шкарпетки, зв’язані з любов’ю щирими українками, і нагадують про дім посилки з різними смаколиками, і всією душею радіють вони малюнкам дітей і оберегам.
На Семенівщині багато людей долучилися до допомоги військовим. Це і збір коштів на придбання необхідних захисникам приладів, які стають у нагоді в бою і під час виконання різних завдань, плетіння сіток, збір продуктів тощо. Працюють волонтери як в місті, так і в багатьох селах району.
- Я була дуже здивована, як щиро відгукнулися на прохання про допомогу нашому військовому і його побратим жителі нашого села, - розповідає Анна Єрема, жителька Іванівки, яка одного дня також долучилася до волонтерського руху. - Хоч і знала, що у нас люди найкращі, але все одно було радісно і приємно.
Анні Єремі написав однокласник, який зараз воює на сході країни, з проханням зробити для їхнього підрозділу маскувальну сітку. І тоді розпочалася робота, до якої долучилися жителі села - від дітей і підлітків до пенсіонерів.
- Для початку потрібна була сітка, якої ми не мали, - розповідає Анна, - і придбати її допоміг Денис Борисович Стаценко. Ми не вміли плести маскувальні сітки, і тут прийшли на допомогу вчителі нашої школи, які вже цим займалися раніше, тож показали, як це робити, та й інтернет став у нагоді. Тканину принесли жительки нашого села. Літні жіночки, яким важко далеко ходити, або передавали тканину знайомими, або просили нас заїхати і забрати.
- До плетіння сіток долучилося багато людей різного віку. Хто мав вільний час, той і приходив. Виявилося, що нас багато - тих, хто хоче хоч чимось допомогти нашим військовим. Односельці, які не працюють, збираються раніше, інші - після роботи. Підлітки також долучилися, допомагали різати тканину. У нас вже є перші результати, якими, звісно, ще рано дуже пишатися, але вже є задоволення, - розповідає Анна Єрема. - Зараз нам знову потрібні сітки. Допомогти з їх придбанням пообіцяв Валерій Михайлович Салімон. Наш земляк, який зараз проживає в Семенівці, також передав нам сітку, яку знайшов вдома. Ми виготовлятимемо маскувальні сітки і надалі, адже в них є потреба.
- Наші господині напекли різних домашніх сма- коликів - пампушок, булочок, марципанів, печива, купили цукерок, принесли домашню консервацію і сало з часничком, адже в ньому не тільки смак, а й сила, - посміхається волонтерка. - Маленькі дітки підготували для наших захисників малюночки і обереги, щоб всі вони повернулися живими. Тільки з нашого села було мобілізовано чимало чоловіків, які зараз боронять країну і на гарячих напрямках, і стоять на сторожі українських кордонів в різних областях. Ми всі молимося і за наших односельців, і за всіх наших захисників. А наші хлопці вдячні також Едуарду Асмаковському та іншим нашим землякам, які придбали та прислали з Ізраїлю турнікети для кровоспину. Нехай вони не знадобляться, але з ними їм воюється спокійніше.


Кажуть, що двері відкриваються, якщо в них постукати. А у страшні часи завжди проявляються кращі якості людей, їх сердечність і жертовність. Жителі невеликого, але дуже дружного села самі запропонували скидатися коштами, щоб мати можливість більше допомагати військовим, і вже закупили парафін, щоб робити окопні свічки.
- Знаєте, щоб перерахувати всіх односельців, хто долучився до волонтерського руху, потрібно багато газетної площі. І завжди можна когось не згадати, а йому буде дуже прикро... Але вдячність всім людям безмежна. І колись ми всі зберемося, і все згадаємо, і всім подякуємо. «Все буде Україна!» - написав мені мій однокласник. І ми йому віримо, так і буде! Але потрібно допомагати, чим можемо, нашим військовим, щоб перемогти у цій страшній війні, - підсумовує Анна.
Так, велика ріка бере свій початок з маленьких джерел, а Велика Перемога завжди складається з успішних операцій на фронті і допомоги надійного тилу.
Джерело: газета “Життя Семенівщини” від 16.02.2023, Катерина ДИКА
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.