В Ічні працює єдиний дитсадок, бо там є укриття
Із 14 листопада в Ічні працює садочок №3. Це єдиний на все місто дошкільний навчальний заклад, який за воєнних умов може працювати, оскільки тут є укриття. В інших садочках таких споруд немає, а отже, ці колективи на простої, а їхні вихованці вдома.
Анна Ночовська із вихованцями молодшої групи
- Клопотання про поновлення роботи нашого закладу ми давно подали. Про це просили батьки наших вихованців. Декілька разів вивчали їх думку, - про роботу садочка у нових умовах розповідає завідувачка Людмила Герасименко. - Навесні 90% давали згоду на відвідування. Тому ми подали клопотання, а самі готували під укриття овочесховище. Розбили його на зони, додали ще лампочок, розширили для аварійного виходу отвір, через який раніше засипали овочі, так у нас вийшов і приток свіжого повітря, оббили залізом двері ззовні, підремонтували східці. Підпогу встелили старими килимами, стіни оббили утеплювачем. Поставили там ліжка, на випадок, як хтось із дітей захоче прилягти, столи і стільчики. Є місце для туалету і де помити руки. Є куточок з медикаментами. Та ви й самі все побачите.
Разом із завідувачкою спустилися в укриття. Вона присвічувала ліхтариком, бо саме вимкнули світло. Але й цього було досить, щоб побачити, що працівники постаралися зробити місце перебування малечі більш-менш комфортним. На стінах багато різнокольорових картинок, на підлозі - іграшок, спортивного та ігрового матеріалу, на столах книги, приладдя для індивідуальної роботи. Тобто діти тут не сумують. За час роботи садочка дітвора уже декілька разів ховалася під час повітряної тривоги в укритті. Востаннє сиділи аж дві з половиною години. Це було для малечі задовго, і тоді уже були й вереді.
А зараз зі слів Людмили Герасименко, діти навіть просяться в укриття.
Бо тут можна їсти печиво із соком, які дітям щодня кладуть у тривожні рюкзачки батьки. Адже за новим санітарним законодавством, у меню дошкільних закладів заборонене печиво, а у тривожну валізку його брати дозволяється.
Зараз дозволено відвідувати заклад із трьох рочків, тож працює три групи, без ясельної. Малят приводять на восьму ранку і о дванадцятій забирають. Щодня у них по два заняття, більше лише в інклюзивних групах. Діти з особливими освітніми потребами додатково працюють із спеціалістами. У закладі працює практичний психолог Наталія Сердюк, яка допомагає дітям справитися із нинішніми страхами.
- Нам би потужний генератор. Тоді ми б налагодити гаряче харчування. Могли б хоча б супчику гарячого зварити та чаю із булкою дітям дати. А згодом може б повноцінно й запрацювали. Бо нині із 53 наших працівників забезпечені роботою 27. В інших садочках району та області так і починали: спочатку зі скороченого дня, а потім перейшли на повний.
За допомогою адміністрація закладу зверталася до очільниці міської ради Олени Бутурлим. Тож, можливо, через міжнародних партнерів вдасться вирішити цю проблему.
У садочку саме тривали заняття. Старша група із музичним керівником Тетяною Білоград готувалася до новорічного свята: розучували новий танок.
У середній групі вихователька Ольга Дроздова проводила заняття з розвитку мовлення: діти мали два набори паперового одягу на різні пори року - літо і зиму - і їм треба було правильно вдягти паперових чоловічків. Хлопчики і дівчатка успішно справилися із завданням. Знали усі назви одягу та що вдягають на яку пору року.
У чарівному світі малячої групи вихователька Анна Ночовська у формі гри ознайомлювала вихованців із казочкою про рукавичку. Чотирирічні малюки зачудовано слухали. А вихователька одночасно стежила, щоб її маленькі слухачі ще й рівненько сиділи, не горбатилися, були чемненькими дітками.
Цьому згуртованому колективу під керівництвом Людмили Герасименко, яка у ДНЗ №3 працює більше сорока років, хочеться побажати, щоб скоріше усі нинішні негаразди відійшли у минуле з нашою перемогою. Щоб кожна дитина, яка записана у садочок, мала змогу його відвідувати. Бо світ, який тут створюють його працівники, наповнює дитину і знаннями, і вміннями, учить комунікації, товариськості та ще багатьом чеснотам, які виховуються у колективах, розвиває її творчі задатки. Цього бажаю і решті дошкільних закладів, які нині на простої.
Джерело: газета “Трудова слава” від 15.12.2022, Ніна НАЛИВАЙКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.