Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » В Ічні працює єдиний дитсадок, бо там є укриття

Радио

В Ічні працює єдиний дитсадок, бо там є укриття

 

Із 14 листопада в Ічні пра­цює садочок №3. Це єди­ний на все місто дошкільний навчальний заклад, який за воєнних умов може працю­вати, оскільки тут є укрит­тя. В інших садочках таких споруд немає, а отже, ці колективи на простої, а їхні вихованці вдома.Анна Ночовська із вихованцями молодшої групи

- Клопотання про поновлення роботи нашого закладу ми давно подали. Про це просили батьки наших вихованців. Декілька разів вивчали їх думку, - про роботу са­дочка у нових умовах розповідає завідувачка Людмила Герасименко. - Навесні 90% давали згоду на відвідування. Тому ми по­дали клопотання, а самі готували під укриття овочесховище. Розби­ли його на зони, додали ще лам­почок, розширили для аварійного виходу отвір, через який раніше засипали овочі, так у нас вийшов і приток свіжого повітря, оббили залізом двері ззовні, підремонту­вали східці. Підпогу встелили ста­рими килимами, стіни оббили уте­плювачем. Поставили там ліжка, на випадок, як хтось із дітей захоче прилягти, столи і стільчики. Є міс­це для туалету і де помити руки. Є куточок з медикаментами. Та ви й самі все побачите.

Разом із завідувачкою спустили­ся в укриття. Вона присвічувала ліх­тариком, бо саме вимкнули світло. Але й цього було досить, щоб поба­чити, що працівники постаралися зробити місце перебування малечі більш-менш комфортним. На стінах багато різнокольорових картинок, на підлозі - іграшок, спортивного та ігрового матеріалу, на столах книги, приладдя для індивідуальної роботи. Тобто діти тут не сумують. За час робо­ти садочка дітвора уже декілька разів ховалася під час повітряної три­воги в укритті. Востан­нє сиділи аж дві з поло­виною години. Це було для малечі задовго, і тоді уже були й вереді.
А зараз зі слів Людми­ли Герасименко, ді­ти навіть просяться в укриття.

Бо тут можна їсти печиво із соком, які дітям щодня кладуть у тривожні рюкзачки батьки. Адже за новим санітарним зако­нодавством, у меню дошкільних закладів заборонене печиво, а у тривожну валізку його брати до­зволяється.
Зараз дозволено відвідувати за­клад із трьох рочків, тож працює три групи, без ясельної. Малят приводять на восьму ранку і о дванадцятій забирають. Щодня у них по два заняття, більше лише в інклюзивних групах. Діти з осо­бливими освітніми потребами додатково працюють із спеціалі­стами. У закладі працює практич­ний психолог Наталія Сердюк, яка допомагає дітям справитися із нинішніми страхами.

Поки що у дитсадку немає харчування. Це пов’язано із по­стійним вимкненням електрое­нергії. Приміщення опалюється газом - і тут тепло. А от плити - на електриці.

- Нам би потужний генератор. Тоді ми б налагодити гаряче харчування. Могли б хоча б суп­чику гарячого зварити та чаю із булкою дітям дати. А згодом може б повноцінно й запрацю­вали. Бо нині із 53 наших пра­цівників забезпечені роботою 27. В інших садочках району та області так і починали: спочатку зі скороченого дня, а потім пе­рейшли на повний.

За допомогою адміністрація закладу зверталася до очільниці міської ради Олени Бутурлим. Тож, можливо, через міжнарод­них партнерів вдасться виріши­ти цю проблему.

У садочку саме тривали занят­тя. Старша група із музичним керівником Тетяною Білоград готувалася до новорічного свя­та: розучували новий танок.

У середній групі вихователька Ольга Дроздова проводила за­няття з розвитку мовлення: діти мали два набори паперового одягу на різні пори року - літо і зиму - і їм треба було правиль­но вдягти паперових чоловіч­ків. Хлопчики і дівчатка успішно справилися із завданням. Зна­ли усі назви одягу та що вдяга­ють на яку пору року.

У чарівному світі малячої гру­пи вихователька Анна Ночовська у формі гри ознайомлюва­ла вихованців із казочкою про рукавичку. Чотирирічні малюки зачудовано слухали. А вихова­телька одночасно стежила, щоб її маленькі слухачі ще й рівнень­ко сиділи, не горбатилися, були чемненькими дітками.

Цьому згуртованому колекти­ву під керівництвом Людмили Герасименко, яка у ДНЗ №3 працює більше сорока років, хо­четься побажати, щоб скоріше усі нинішні негаразди відійшли у минуле з нашою перемогою. Щоб кожна дитина, яка запи­сана у садочок, мала змогу його відвідувати. Бо світ, який тут створюють його працівники, наповнює дитину і знаннями, і вміннями, учить комунікації, товариськості та ще багатьом чеснотам, які виховуються у колективах, розвиває її твор­чі задатки. Цього бажаю і решті дошкільних закладів, які нині на простої.

Джерело: газета “Трудова слава” від 15.12.2022, Ніна НАЛИВАЙКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ічня, садочок, Ночовська

Добавить в: