Загиблий від кулі снайпера Валентин Льовочкін — був хлопцем із стержнем
Валентин Льовочкін поспішав жити. Ніби відчував, що наживатися треба тут і зараз, бо його життя буде коротким. Одним пострілом обірвав його ворожий снайпер під час наступу на Попасну.
«Народився Валик 30 січня 2001 року. Народився у Куликівському пологовому будинку, оскільки ми на той час жили у Салтиковій Дівиці Куликівського району, - оповідає мати Валентина Оксана Шнейдер. - У сім місяців у нього з’явився перший зуб, у вісім — пішов.
Навіть не пішов, а зразу побіг. Таким швидким на все і ріс. Командир його підрозділу говорив, що інші ще роздумують як виконати завдання, а Валентин уже його робив. А як ми із чоловіком розлучилися, він став за чоловіка у нашій родині. Допомагав мені і виховував молодших братів і сестер».
Хлопець був старшим серед шести дітей. У силу сімейних обставин родина переїздила з одного місця на інше. Жили у Куликівці, потім у Бобровиці. У 2014 році купили будинок в Іржав- ці. Ще в Бобровиці Валентин всерйоз зайнявся футболом. Після переїзду вирішив продовжити тренування в Ічнянській спортивній школі і умовив матір віддати його до ічнянської гімназії №І, щоб після уроків ходити у секції волейболу та футболу.
Щодня рано вранці він їхав до Ічні і повертався уже потемки. Ритм життя хлопця був важким і виснажливим, але край поклало не це. У родині не стало грошей на його щоденні поїздки, і доучуватися Валентин пішов уже в Іржавецьку школу. Закінчив її у 2018 році. Після школи вступив у вступив у Дігтярівський професійний аграрний ліцей. А наступного року, щоб заробити грошей на весілля, підписав контракт на проходження військової служби. Служив у Житомирі, у 95 бригаді.
Під час служби навчався у Львові разом з європейськими військовими. Брав участь у розмінуванні на Донеччині. Там отримав і контузію.
У 2021 році здобув професію «слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, тракторист-машиніст, водій».
І 30 серпня цього року підписав новий контракт із військовою частиною А 1910, де служив на посаді старшого стрільця-на- відника 13 батальйону 95 десантно-штурмової бригади.
Його любили усі хлопці, говорить Оксана Шнейдер. Завжди біля нього гуртувалися. Я була аніматором, організовувала свята. Валик так само умів нараз щось веселе придумати. Він був душею колективу. В армії також займався боксом, гартуючи дух і тіло.
«Це була дійсно смілива людина, - відгукується про Валентина Льовочкіна його командир Андрій Остапенко. - Характерна, я б сказав людина, із стержнем, що його не зламати. Наприклад, надходила команда: «В укриття», а він хапається за зброю і далі працює, і виконує свою задачу. Він не умів ховатися. Як саме він загинув, я не бачив, бо напередодні мене забрали із пораненням. Знаю, що під час бойових дій він отримав кульове поранення у груди. Куля пробила наскрізь легені. Йому рани закрили, але, мабуть, під час транспортування пов’язка зсунулася і стався гемоторакс».
Валентин Льовочкін загинув 12 березня під час боїв за По- пасну. Далі почалася неймовірна історія із пошуком його тіла. Вісім місяців шукали тіло загиблого героя. Було відомо, що його везли у Дніпро, у лікарню Мечнікова, та завернули у Бахмут. А довідку видали, що при транспортуванні із Слов’янська до Дніпра тіло було загублене?!
Важко уявити, що відчувала мати усі ці місяці пошуків. Вони виявилися дуже важкими, бо довелося мати справу і з добрими людьми і не добрими. Одні намагалися всіляко допомогти, а інші щоразу видумували різні причини своєї бездіяльності.
Мати вийшла на чоловіка, який перевозив з фронту вантаж 200
у Бахмут. Він точно підтвердив, що сюди доставив тіло хлопця. А в лікарні це не підтверджували. Потім виявилося, що тіло забрали у 4-ту клінічну лікарню Дніпра, але документально це не зафіксували. 30 березня Валентин був захоронений на Краснопольському кладовищі у Дніпрі як невідомий.
ЗНАЙШОВСЯ У СПИСКУ ТРАНЗИТНИХ ТІЛ
Вісім місяців пошуку і невідомості, мук і страждань нарешті почали давати результати. Через знайомих, через Генштаб, СБУ Оксана Шнейдер змогла нарешті дізнатися номер під яким поховали її сина - №155.
«Та під цим номером було чуже тіло. Тобто актовий запис наш, а номер другий. Я тричі робила аналіз ДНК. І лише як забирали тіло, внесли запис ДНК у базу. Весь цей час Валю шукали у загальному списку загиблих і не знаходили. А тоді мені підказали, щоб у Генштабі, хто займається похованням, подивилися у другій базі, зелененькій, до якої заносять транзитних. Тобто у списку тих, кого мали забрати рідні. Там Валик і знайшовся».
Я хочу подякувати міському голові Олені Бутурлим, яка дала контакти людини, що допомогла нам у пошуках, нашому старості Сергію Сироті, керівнику місцевого сільгосппідприємства Сергію Карапишу. Вони мене всяк підтримували і допомагали.
29 листопада тіло старшого солдата Льовочкіна Валентина нарешті упокоїлося на місцевому цвинтарі в Іржавці. Так хотів Валентин. Бо зі слів матері, він ніби відчував свою кончину. Та й наречена була недалеко, у Па- рафіївці, з якою вони планували одружитися 9 березня. А 12-ого його не стало.
Матері важко змиритися із втратою своєї опори у житті, яким був Валентин. Та життя триває.
«Я сильна. Мушу бути такою заради дітей. Треба триматися, тим паче, що середній син Віталик нині теж служить у Кривому Розі. Доки буде війна, доти матері не матимуть спокою», - журливо закінчила розповідь Оксана Шнейдер.
Джерело: газета “Трудова слава” від 08.12.202 Ніна НАЛИВАЙКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.