Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Ножі Олександра Клименка зроблені з любов'ю і частинкою душі

Ножі Олександра Клименка зроблені з любов'ю і частинкою душі

 

Хоббі, яким займається Олександр Клименко, вважається чоловічою справою. Та кожна жінка мріє мати у себе під рукою саме такий атрибут. Кажуть, що поганий догляд за ним часто є при­чиною сімейних сварок. Те, що виготовляє майстер-аматор, не можна подарувати просто так - за подарунок треба заплатити. Ціна символічна, а ось виготовлення такого подарунку - справа до­сить затратна.І РАДІОАМАТОР, І БАНКІР

Олександр Андрійович Клименко - сосничанин. Та відома людина далеко за межа­ми рідного міста. Перша його освіта - радіо­технічна, потім ще була перепідготовка на роботу з комп’ютерами. За життя довелося декілька робіт змінити. Працював і в науково- дослідницькому інституті, і в банківській сфері, і в місцевому самоврядуванні. Але по можливості намагався не забувати про хобі, окрім згаданого це ще і радіоаматорство. На громадських засадах очолював відокремлений підрозділ Ліги радіоаматорів України в Чернігівській області, вів радіогурток в будинку школярів. Хоча це заняття і специфічне та дітей захоплює. Цікаво, що радіоаматорство та радіотехніка вабить не тільки хлопців, а й дівчат. І саме дівчата досягли найкращих результатів. Учасники гуртка постійно брали участь у різних всеукраїнських змаганнях і займали призові місця, виконували нормативи дорослих спортивних розрядів. Наприклад, Світлана Осипенко має перший, а Дарія Клименко - другий розряд з радіоспорту.

З виходом на пенсію з’явилося більше часу для улюблених занять. На жаль, у зв’язку з війною діють обмеження на роботу радіоаматорів і цим доводиться займатись дещо в іншому ключі, відповідно до обста­вин, але більше уваги можна приділити виготовленню ножів.

ВИГОТОВЛЕННЯ НОЖІВ -ЗАХОПЛЕННЯ З ДИТИНСТВА

Як і радіо, це захоплення з дитинства. Вперше побачив, як батько робив ножі. Цікавість з роками нікуди не ділась. З кожним новим виробом додавалось досвіду і майстерність тільки зростала. Навіть під час служби в армії виготовляв подарунки для друзів та командирів. Вдома дружина на кухні користу­ється ножами, які зробив чоловік і їх більше десятка.

- Я займаюсь ножами на аматорському рівні. Батько робив їх для домашнього вжитку і я перейняв його досвід. Зазвичай роблю з тих матеріалів, які можу знайти на місці - це різні пилки, циркулярки, напильники. Але іноді купую і більш якісну ножову сталь, зараз з цим проблем немає. За життя робив різні. З добрим ножем і робота краще робиться. Всі вони відрізняються між собою і розміром, і формою - в залежності від призначення. Десь красивіші, десь простіші. Якщо всі матеріали під рукою, то простого ножика можна виготовити днів за два. Виробництво звичайного ножа навіть з простого матеріалу - все рівно затратна справа. А що вже казати про високоякісні матеріали. Зазвичай вуглецева сталь як правило має кращі ріжучі властивості, а нержавіюча сталь корозійностійка. Але це все відносно. Зараз на ринку можна придбати будь-яку заготовку під ваші потреби і гаманець. Від твердості сталі і залежить, як довго ніж залишиться гострим. Якщо сталь високої твердості і через тривалий час все ж ніж треба підточити, то в домашніх умовах це зробити якісно навряд чи вдасться. Тому для широкого вжитку зазвичай ножі виготовляються зі сталей середньої твердості. Важливим у ножі є виготовлення рукояті. Вона повинна бути зручною. Роблять їх з пластику і з дерева. Пластик, коли мокрий, слизький, а це мінус, зимою - холодний. А ось дерево - інша справа. Подобається використовувати місцеві породи - груша, яблу­ня, слива, абрикос, шовковиця, дуб. Коли його обробиш, заполіруєш - особливе відчуття. Адже в кожному створінні є часточка твоєї душі, яку ти вклав в ножа. Це не заводська штамповка, а зроблено своїми руками. Взагалі верхньої планки вартості ножа нема. Є такі екземпляри, які оздоблюють золотом і коштують вони дуже дорого.На кожен товар є свій покупець і на такі господарі знаходяться. Але це зазвичай поличні вироби - їх кладуть на полицю для колекції.Є ще одна деталь, яка надає ножам особливості - це гравірування. Процес цей не такий і простий. Один зі способів нанесення - це лазером. Тільки ось придбання лазерного станка справа дуже дорога, але при необхідності завжди можна замовити таку послугу у відповідного майстра через інтернет і вони нанесуть бажаний напис. Авторські ножі дійсно мають душу - це ексклюзив, зроблений спеціально під вас і для вас.

ГРОШІ ВІД ВИГРАШУ НОЖІВ - ДЛЯ ЗСУ


Звичайно ж власні вироби Олександр Андрійович дарував друзям, родичам, військовослужбовцям, але існує повір’я, що ножів дарувати не можна, тому за свій подарунок просить символічну плату, аби вважалося, що виріб ніби купили.
Також разом з Сергієм Клименком робив ножі для благодійної лотереї, кошти від якої йдуть для потреб ЗСУ. Плануємо і надалі цим займатись. Наразі в роботі ще два ножики для розіграшу.

За інформацією з мережі Фейсбук Наталія Петрушенко організувала лот продаж білетів і серед них розіграли переможця. Ціна білету символічна - 15 грн. А учасників у розіграші виявилося аж 204. Завдяки ним зібрали 3035 грн. Переможцями виявилися Тетяна Дударенко та Тарас Данько, адже ножів було два. їх руків’я з дуба, покрите лаком, лезо зі стрічкової сталі, на яке методом травлення нанесено надпис "Сосниця" з одного боку і наш ведмідь з іншого.

Говорили ми з Олександром Андрійовичем про його захоплення, та тему війни не оминули. Знаєте, його слова додали впевненості: всім міцного здоров’я і найшвидшої перемоги. Ми обов’язково переможемо, тільки треба трохи часу. Я вірю і ви вірте!

Джерело: газета “Вісті Сосниччини”  Наталія МАТВІЄНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ножі, Клименко, Сониця

Добавить в: