Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Немов живі: 16-річна куликівчинка створює запашні квіткові букети з мила

Немов живі: 16-річна куликівчинка створює запашні квіткові букети з мила

 

Природа завжди надихала талановитих людей на ство­рення чогось нового і прекрасного. Скульптор прагне увіковічнити красу миті у гіпсі, різьбяр - у хитромудрих ві­зерунках, художник викладає барви світу на полотні, му­зикант - у нотних рядках, вишивальниця - на рушнику чи комірі сорочки. Саме на любові до природи і навколишньо­го світу й базується створення більшості виробів ручної ро­боти - ювелірних витворів мистецтва, квітучих прикрас для волосся, всіляких браслетів та ґерданів, виробів у техніках макраме, квілінг, орігамі, канзаші та багатьох інших.

Куликівщина може похвалитися вагомими досягнення­ми у кожній із цих неповторних технік. А нещодавно опа­нувала нову - створення розкішних букетів із квітів. Ні, не живих, а з духм’яного натурального мила.

Зварити мило в домашніх умовах - вже сам по собі затрат­ний і марудний процес. а вилити з нього тендітну квітку, виокре­мивши та надавши фарби кожній пелюсточці, якій пізніше нале­жить стати частиною цілої ком­позиції, - це вже справжнє мис­тецтво. Саме тому не можна не замилуватися яскравими, майже живими, букетами з мила. Особ­ливо, якщо знаєш, що їх творцю усього лише 16 років.

Миловаріння Катерина Зоз опанувала лише рік тому. Як і більшість підлітків, юна куликівчанка просто шукала засіб до самовираження, намагаючись спрямувати творчий порив у правильне русло. Вишивання, в’язання, крій та шиття - все да­валося їй легко, але не виклика­ло того захоплення, яке відчула, зваривши свій перший виріб з мила - яскравий тюльпан.

Захопившись та поринувши з головою у світ творчості, Катя вчилася на власних помилках. Не користувалася ані відеоуроками, ані порадами - все вигадувала та ком­понувала сама, продукуючи іноді просто дивовижні ідеї.

З часом назбирала солідну кіль­кість форм для відливання мила (більше ста): не лише квітів, а й різ­них тваринок, кондитерських ви­робів, чоловічої тематики, патріо­тичної. Почала експериментувати з наповненням - фарбниками, скрабами, ароматизаторами. Викори­стовувала і ароматичні масла, але згодом від них відмовилася з мір­кувань безпеки для здоров’я, адже деякі з них здатні викликати алергію.


Слава про юну рукодільницю швидко рознеслася не лише гро­мадою, а й просторами інтернету. І ось, вона вже має цілий список постійних покупців із Чернігова, Києва, Ірпеня та інших міст.

Одинадцятикласниця не встигла й зрозуміти, коли хобі перетворило­ся на цілком солідний заробіток. Ще б пак, справа виявилася вигідною: за букетик із семи троянд, на який витрачається близько 90 гривень та п’ять годин часу, можна виручити понад 200 гривень.Маючи бійцівський характер та патріотичний настрій, Катя не­одноразово жертвувала зароблені кошти на потреби ЗСУ. А згодом до­лучилася і до благодійних ярмарків, організованих центральною бібліо­текою. Із цих же міркувань відмо­вилася і від постачальника мильної основи - Білорусі. Тепер сировину замовляє з Одеси.

Загартований вольовий харак­тер дівчина проявила ще в ранньо­му підлітковому віці. Шість років тому вона разом з родиною мусила проміняти життя у столиці на бу­диночок в селищі. Від нової школи очікувала будь-чого, але не боялася.
«Чого ж я маю підлаштовуватися під оточуючих? Я бажаю завжди залишатися собою. А тим, хто мене такою сприймати не хоче, зі мною не по дорозі», - таке її життєве кре­до. Але припущення були марними, адже однокласники сприйняли нову ученицю радо і дружньо.

З подальшим життєвим шляхом Катя Зоз визначилася вже давно - ще тоді, коли під час розподілен­ня на групи на уроках із захисту Вітчизни обрала групу військової підготовки. Відповідно, і мріє всту­пити до військового вишу, або в ака­демію поліції. Не останню роль тут відіграв батьків приклад, який також є військовослужбовцем. Як резерв­ний варіант тримає на думці фах по- вара-кондитера: кулінарія - друга пристрасть після миловаріння.

Але час для визначення ще є, адже приймати подібне рішення по­трібно виважено і помірковано. «У житті, як і в миловарінні, по­трібен спокій і терпіння, інакше ні­чого путнього не вийде», - по-до- рослому резюмує юна майстриня.

Джерело: газета “Поліська правда” від 15.09.2022, Марина ІВАНЕНКО, фото автора і Катерини Зоз

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: миловаріння, Куликівка, Зоз

Добавить в: