Рекламодателям

Радио
Радио

Одне хобі, розділене на двох

 

Чоловік-рибак - цим нікого не здивуєш. Коли ж жінка риболовлею захоплюється, відразу прокидається цікавість. А якщо подружжя розділяє одне хобі на двох - рибальство, - то це вже тема для статті. Руслан Шкурай із Коропа зізнається, що рибалити почав, може, раніше ніж ходити. А познайомившись із Наташею, і її залучив до риболовлі.На обрії сходить сонце. З гущавин дерев і кущів розливається пташиний спів. Повільна деснянська течія суху гіллячку несе кудись далеко. А на березі річки сидять двоє закоханих і в очікуванні кльову міцно тримають вудки. Ось так приблизно моя уява намалювала картину, щойно ми почали розмову з Русланом і Наташею.

- Це більше Русланове хобі, ніж моє. Скажімо так, я - помічник у нього, - сміється Наталія. - Я люблю ловити на вудочку, на відміну від Руслана, якому більше подобається спінінг закидати.
Якщо Наташа їде на рибалку, то переважно - на карася. А Руслан зізнається, що всі види риби, які водяться у наших водоймах, він зловив, бо ж вудку почав в руках тримати ще коли зовсім малим був. До рибальської справи любов йому батько- рибак прищепив.

- А що для вас риболовля: спортивний інтерес чи хобі? - запитую.
- Це справа для душі, - коротко відповів Руслан.

- Якщо ми навіть просто їдемо на річку відпочивати, то обов'язково до багажника Руслан кладе вудку, спінінг. Звичайний відпочинок - не для нього. Навіть замість того, аби на тиждень поїхати відпочивати на море, Руслан краще поїде на річку рибалити - було і таке в нас, - розповідає Наташа. - Коли навіть до мене на батьківщину їдемо, на Кіровоградщину, то завжди рибальські снасті беремо. Через брата дізнаємося, де є платні ставки і обов'язково туди на рибалку.

Подружжя віддає перевагу літній риболовлі. Хоча Руслан і взимку інколи виїжджає рибку половити. А ось Наташа взимку на рибалку - ні, бо ж холодно для неї, зізнається.
До речі, не лише звичною для нас рибалкою Руслан захоплюється: з вудкою на березі водойми. Свого часу займався ще й підводною риболовлею.

- До чотирнадцятого року ми кілька років у Криму жили, у Феодосії. Руслан і спорядження для підводної риболовлі має.


- Правда, це не стільки, мабуть, рибалка, скільки дайвінг - споглядання за підводним світом, - додає Руслан. - Там місця красиві, особливо коли штиль, і все видно на п'ятнадцять метрів уперед. Ниряєш і винирювати не хочеться.- З чоловіком усе зрозуміло. Наташо, а як ви захопилися риболовлею?
- До знайомства з Русланом я не дуже цим цікавилася. Він почав мене із собою на озера брати. Тоді в мене інтерес до риболовлі і з'явився. Коли вже сюди, на Коропщину, переїхали, то дуже часто на рибалку виїжджали. Руслан ловить, і я біля нього.

- А є різниця, що впіймалося на вудку: маленька чи велика рибка?
- Звичайно ж. У Руслана на цей час найбільший улов - це дванадцятикілограмовий короп, який, до речі, у мене на батьківщині спіймав, - хвалить чоловіка Наталя.

Руслан більш спокійний, виважений, тож закинути спінінг і довго чекати, коли щось впіймається, для нього неважко. А ось Наташа повна протилежність за темпераментом. Якщо вже вудку закинула, то має обов'язково щось впіймати. Коли кльов хороший, раз по раз щось з води витягується - радіє, навіть якщо це щось маленьке. А коли діла нема і риба навідріз відмовляється чіплятися на гачок, тоді все - риболовля для неї закінчилася.

Якщо разом їдуть на риболовлю, то й улов подвійний додому приїжджає. І на запитання, куди ж дівають рибу, відповіли, що навчилися рибні консерви робити. Щось і в морозилку ховають, та й родичам і друзям, котрих багато, часто віддають.

- Наловить - наловили. А чистить хто?
- Ловимо разом, і чистимо теж удвох, - відповідає Наташа, - бо ж хобі у нас, розділене на двох.

Газета "Нові горизонти" від 07.07.2022, Ірина БОРОВСЬКА Фото авторки та з сімейного альбому

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Шкурай, риболовля, Короп, хоббі

Добавить в:
 
 


Центр Комплект