Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Від війни Ніна Чинталова з родиною втікає вже вдруге...

Радио
Радио

Від війни Ніна Чинталова з родиною втікає вже вдруге...

 

Перша війна за стала її ще зовсім крихітною півторарічною дівчинкою, яку батько похапцем вивіз до Києва із Баку, під час нападу на країну Карабаху. Друга спіткала її вже в дорослому віці на сході України.

Народилася Ніна Чинталова в Азербайджані, у сонячному Баку. Родина була великою, окрім неї, батьки виховували ще восьмеро дітей. Коли країну спіткав карабаський конфлікт, родина вирішила знайти прихисток на Україні, переїхавши до столиці. Там Ніна відвідувала найкращу школу міста, будувала плани на майбутнє, зустріла перше кохання. Сергій сподобався дівчині з першого погляду, а згодом у молодої пари вже з’явився первісток Іван. Виховувати маленьку дитину дуже допомагала матір дівчини, адже сама Ніна продовжувала здобувати освіту соціолога та психолога. Одночасно старалася і вчитися, і бути хорошою мамою та дружиною. Проте життя з Сергієм не склалося і пара розлучилася.

Андрія, другого чоловіка, жінка зустріла після закінчення інституту в двадцять два роки. Саме в той період вона і потрапила на східну Україну, адже звідти Андрій був родом. Там у подружжя народився син Максим. І саме там на долю Ніни випало чи не найтяжче материнське випробування - втрата сина. У дворічному віці Максима не стало. Жінка розповідає, що це сталося після чергового щеплення, після якого серце дитини зупинилося. Та на цьому випробування для Ніни не скінчилися - у 2013 році при пологах помирає синочок В’ячеслав, а через три роки вона втрачає Іллю, також при пологах.
Жінка не здається та не опускає руки навіть у таких складних життєвих обставинах. Вона відкриває власну продуктову крамничку та намагається в достатку виховувати Івана. Через деякий час розлучилася і з Андрієм, який виявився зовсім не тією людиною, яку в свій час покохала. Згодом Ніна таки зустріла своє кохання - Романа, з яким вона і зараз розділяє щастя і горе, з яким і зараз виховує діток та будує плани на майбутнє. Щоправда, живуть вони у цивільному шлюбі.

Коли на сході країни почалася війна і перебувати там стало небезпечно, сім’я переїздить до Києва. Через рік у них народжується ще один син Костя. А в 2019 році - довгоочікувана донечка Марія. Проте до першого класу Костя пішов не в столичну, а в Петрівську школу. Знову ж таки через війну.

- До Чернігівщини ми потрапили цілком випадково, - розповідає Ніна. - Причина банальна, ми шукали недороге житло в більш-менш безпечному місці. І саме в цьому регіоні вартість житла виявилася найдешевшою. Тож у вересні 2021 року ми придбали тут будинок.

Спочатку було важкувато. Я отримувала лише декретні 860 гривень, а потрібно було прогодувати трьох дітей. До того ж приїхали ми у такий час, коли на городі щось посадити було вже запізно, тому й перебивалися, як могли. За будь-яку роботу хапався й Роман. Найскладніше було після 24 лютого. Петрівка опинилася в повній окупації, адже в обох сусідніх селах стояли ворожі війська. Поставка продуктів припинилася. Власну картоплю та овочі посадити ми не встигли, так само не було навіть консервації. Щоб не померти з голоду, Роман пішки ходив до продуктового магазину у Городню, хоча там ситуація була ще страшнішою. Дві години туди, і дві назад він добирався хащами, адже потрібно було, щоб орки його не помітили.

Після звільнення Чернігівщини Ніна з родиною з села вирішила переїхати. Поки що житло у Сновську вона знімає. Тут влаштувалася продавчинею хліба у одному з місцевих кіосків. Додатково підзаробляє в Інтернеті. За її словами, тут вона почуває себе в більшій мірі безпечно, особливо після тих жахіть, які довелося пережити на сході. Проте почуття тривоги її не покидають, адже можливість прильотів лишається великою. У мріях та планах жінки відкриття власного продуктового магазину. Тим паче, і приміщення для нього вона вже придивилася. Та найголовнішою мрією є закінчення війни. Щоб нарешті її дітки відчували себе щасливими та зростали в мирній та безпечній країні.

Джерело: Газета "Промінь" від 07.07.2022, Тетяна ЛИТВИН Фото з архіву героїні

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чинталова, переселенці, Сновськ, Петрівка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект