Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Микола Охонько: «Тютюн вирощую, щоб не купувати цигарок»
Рекламодателям

Радио
Радио

Микола Охонько: «Тютюн вирощую, щоб не купувати цигарок»

 

У 41-річного Миколи Охонька з селища Макошино на Меншині чотири сотки тютюну.

— Посадив сорти української селекції Тернопільський 14 і Берлей 46. Перший виростає заввишки два метри, другий метр 60 сантиметрів.
Раніше вирощував ще махорку, вона десь до метра.Микола Охонько біля тютюну

У середині березня висіяв насіння на розсаду в парник. А в травні розсаду висадив у грунт. На жаль, у кінці червня град трохи побив рослини. Зараз уже відростає, сподіваюся отримати непоганий урожай, — говорить Микола Охонько. — Курю сам і батько курить. Першочергово, зібране буде для власних потреб. Бо немає сенсу купувати цигарки хтозна якої якості, та ще й задорого. Попит на тютюн є, особливо на якісний, тому планую і продати трохи. Нехай спочатку виросте (це пів справи), а потім треба ще правильно довести до кондиції. Оптом чи в роздріб реалізувати зрозуміло стане пізніше.

— Люльку курите чи «гільзи»?

— Є в мене машинка для набивання «гільз», але зазвичай роблю самокрутки.
Минулі роки найбільше вирощуванням тютюну славилися жителі Коропщини. Саме їхнього товару завжди вдосталь на чернігівських базарах. У селах інших громад — це вже маленький бізнес. Сотка біля хати, і йдуть місцеві мужики за самосадом на «точку» до Миколи чи Івана.

На Центральному ринку Чернігова склянка тютюну — 30 гривень. Береш більше чотирьох, віддають за 25. Тютюн і махорка (її ще називають самосад) різняться кольором. Махорка світліша. Продавці кажуть, що і смак у неї трохи інший.
С «гільзи» ( пусті трубочки, папіроски), коробочка 110 штук — 25 гривень. І машинка для набивання «гільз» — 125 гривень. З однієї склянки виходить 26 цигарок. Аби вони не м’ялись у кишені, під них продають портсигари або бляшані пачки, зовні схожі на паперові, у яких продають куриво. Є на 20 штук, і на 18. Коштує багаторазова пачка 25 гривень. В Острі на базарі, окрім традиційного набору курця, є ще й люльки по 40 гривень.

Валентина ОСТЕРСЬКА, фото з архіву Миколи ОХОНЬКА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Охонько, тютюн, Макошино

Добавить в:
 
 


Центр Комплект