Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » У Борзні живе патріотичний кіт, очі якого повторюють кольори українського прапора

Радио
Радио

У Борзні живе патріотичний кіт, очі якого повторюють кольори українського прапора

 

Знайомтеся, це - Білан, улюбленець родини нашої колеги — старшого кореспондента «Вістей Борзнянщини» Марини Гриненко. Усі, хто його бачив, називають Білана не інакше як «патріотичний кіт», адже його очі повторюють кольори українського прапора — синій і жовтий.«Короткошерсті коти з абсолютно білим хутром. Досить мініатюрні, з витонченою і граціозною статурою. Тіло в них подовжене, міцне і мускулисте. Спина рівна. Лапи довгі й тонкі. Хвіст середньої довжини, тонкий і звужений до кінчика. Голова у формі трикутника з високими вилицями і м’якою лінією підборіддя. Ніс широкий і прямий, без будь-яких впадиною Коти важать 3-4 кілограми, кішки, як правило, трохи менші - їхня вага не перевищує і трьох кілограмів. Примітна ж особливість цих котів - їхні незвичайні очі. Великі і виразні, мигдалеподібної форми, з трохи піднятими зовнішніми куточками. Колір очей, як правило, блакитний, але трапляється одна особливість - схильність до гетерохроміі (очі різного кольору). Дуже часто в дорослих особин одне око блакитне, а друге — жовте чи зелене. Навіть удень очі цих котів мають діамантовий блиск і здатні відбивати світло» — так характеризується дуже рідкісна порода котів, яку ще у XIII столітті було виведено в Таїланді, као-мані, або діамантове око. І всім цим характеристикам відповідає Білан».

- Білану близько року. Узяли ми його в знайомих як звичайного безпородного кота. Якось я спробувала дізнатися про його, так би мовити, родовід, але там ціла суміш різних порід: і сіамці, і перси. Єдине - бабуся Білана колись також привела біле кошеня з очима різного кольору, а так усі родичі в нього звичайні. Приніс Білана додому чоловік, хоч я була впевнена, що жодного кота в нас більше не буде... РІіч у тому, що до цього в нас жила кішка Бетта - британка. Діти (а в родині Гриненків іх троє - 14-річний Даня, 7-річнии Тьома та 5-річна Лєра. - Авт.) дуже просили котика, ось ми її і взяли.
Щеплення, стерилізація. спеціальні іграшки - було все. Але Бетта не прожила й року, загинула під колесами авто. Наша вулиця змієподібна, а водії дуже часто перевищують швидкість, ось і вийшло, що її збили. Звісно, ми всі дуже сумували за Беттою, тому я й вирішила, що більше котів у нашому домі не буде. Проте... Тато взяв Білана. Каже, що з-поміж чотирьох кошенят обрав його саме через очі.
Щоправда, ми дуже переживали, що він може бути глухим. Прочитала в Інтернеті, що гетерохромія у котів — це аномалія, яка свідчить про те, що в тварини є якась вада, найчастіше серцева хвороба або глухота. Однак чує Білан чудово. Хоч, бува, іноді, коли його гукають, робить вигляд, неначе то не до нього, - сміється Марина.
- За характером він дуже самовпевнений. Любить дратувати собак, хоча з нашим Баксом подружився одразу - зараз може поїсти з його миски або навіть залізти в будку. їсть, до речі, він дуже добре, а ось росте повільно. Усе - як і описі тієї породи. Дуже хороший мисливець. Ганяється за мишами, кротами, обожнює ловити птахів. Лізе на будь-які дерева і кущі. Часто стрибає прямо на краєчок гілочки, яка висить десь далеко, і робить це так впевнено, неначе знає, що обов'язково туди дістане. А ще дуже любить дітей. Із ними він спокійний і терплячий. Якщо чесно, таких хотів я бачила рідко. Буває, мало не у вузол його скручують, розтягують у різні боки за лапи, а він ані мур-мур — не було жодного випадку, щоб когось подряпав. Проте, коли в нас збирається багато дітей, тихенько тікає з хати, мабуть, розуміє, до чого йде справа. Якщо ж чесно, то для нас абсолютно немає різниці, породистий він чи ні. Ми любимо свого Білана просто за то, що він є.

***
Тайці завжди вірили в надприродні здібності котів. А всі схожі на као-мані і взагалі охоронялися там на державному рівні. За тайським повір’ям біла кішка з різнокольоровими очима несе удачу і багатство своєму власникові. Родина ж Гриненків уже настільки звикла до магічного погляду Білана, що над цим навіть не задумується. Нам же хочеться вірити, що цей патріотичний кіт принесе удачу в усі сфери життя цієї позитивної сім’ї — стане символом любові, достатку і злагоди в домі, а також допоможе у професійній реалізації. До речі, останнє в наш складний час ой як необхідно! Адже, на жаль, повномасштабна війна призвела до браку робочих місць, скорочення виробництва та здорожчання послуг. І одна зі сфер, яка вже відчула це на собі, якраз-таки журналістика.

Тиждень тому, 14 липня, у рідного видання Марини Гриненко «Вістей Борзнянщини» був ювілей — вийшов 10-тисячний номер цієї газети. Однак остання передплатна кампанія показала: пресу на Борзнянщині читають усе менше й менше, тож і так невеликий тираж цього направду цікавого (!) видання впав аж на пів тисячі примірників. Сподіваємось, невдовзі борзнянці виправлять цю ситуацію, бо ми як ніхто знаємо, з якою любов’ю і запалом робиться ця газета! Білан же, який колись уже примагнічував своїм поглядом читачів борзнянської район- ки, нехай стане символом і ії процвітання.

- Якщо цей кіт і справді такий магічний, нехай принесе нам головне — мир! — наголошує Марина. — Щоб наш прапор, на який так схожі очі Білана, майорів у кожному куточку України!

Катерина ДРОЗДОВА, фото автора

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Борзна, кіт, Гриненко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект