Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » У кафе «Волошка» з ворогом борються піснею

Радио
Радио

У кафе «Волошка» з ворогом борються піснею

 

Коли Батьківщина у небезпеці, боротися з ворогом треба усіма доступними методами, застосовуючи будь-яку зброю. На жаль, не всі нині можуть воювати зі «стугною» чи «байракта- рами», поливати вогнем ворогів з літаків, танків, бронемашин, самовіддано боротися з ненависним окупантом у лавах мужніх захисників на передньому краї. Комусь треба і в тилу забезпечувати безперебійну роботу закладів соціальної інфраструктури, працювати на мирну економіку держави. І добре, що на цей випадок є у нас зброя, що теж б’є не менш прицільно й боляче, від якої наших ворогів аж судомить. Це наша національна єдність, щирий патріотизм, людяність і ще багато чого такого, про що навіть не здогадувалися росіяни, йдучи війною на нас. Ось і в колективу кафе «Волошка» є своя секретна зброя, що також допомагає наближати нашу перемогу. Не зважаючи на коронавірус, який в останні роки практично знекровив та поклав на лопатки весь ресторанний бізнес, і в тому числі той, яким ось вже багато років займається родина Волошиних, з початком військових дій на території Чернігівщини господарі не припинили роботу свого закладу, а просто взялися за організацію харчування для воїнів Збройних Сил України й бійців територіальної оборони. Спочатку дівчата на добровільних засадах готували з власних продуктів, а коли вони закінчилися й дістати нових не було звідки, звернулися за допомогою до місцевого населення.— Люди відгукнулися дуже швидко, — розповідає адміністратор кафе Ніна Гавриленко. — Зносили все, що в кого було вдома: картоплю та інші овочі, консервацію, олію, борошно, смалець тощо. Тут обов’язково треба відзначити колектив третьої міської школи. Дуже виручили місцеві підприємці, а також агрофірми «Нива-2008», «Іржавецька», пізніше продукти харчування почала надавати Носівська міська рада. Щоразу в нас харчувалось не менше 70 осіб. Та власне, багато хто з них, продовжуючи службу, харчуються і зараз...

Не варто применшувати й значення ще одного виду нашої національної зброї — пісні. У «Волошці», де вона завжди звучала під час родинних свят, весіль, днів народжень та ювілеїв, щира українська пісня та красне поетичне слово за- звучали з новою силою та майстерністю під час п’ятничних музично-літературних вечорів.

І хоч з початком пандемії ці вечори перейшли в інтернетну онлайн-площину, однак це тільки збільшило число їхніх прихильників.

— Наразі на нашу сторінку в Фейсбуці підписалося майже п’ять тисяч учасників, — каже господар кафе Григорій Волошин. — Причому нас чують і бачать аж у тридцяти країнах світу, включаючи Америку й Індонезію. Хтось скаже, мовляв, не до пісень, коли в країні йде війна, рвуться снаряди й гинуть люди. Ми й самі так теж спочатку думали. А потім до нас почали звертатися шанувальники наших п’ятничних вечорів у затишному залі кафе, а сьогодні змушені були шукати прихистку для своїх діток за кордоном, а також багато тих, хто перебуває на передньому краї боротьби з ворогом, у військових казармах та окопах. «Чому замовкли? — питають. — Співайте й нехай усі бачать і знають, що українців не денацифікувати, що ми сильні, красиві, веселі. Хочемо чути рідні, знайомі голоси, які надихають, наснажують, бодай на хвильку повертають до мирного життя, до рідного дому, який сьогодні потребує нашого захисту та оборони - завдяки сучасним технологіям така можливість є.
— І вже наступного тижня ми знову зібралися у затишному дворику кафе, — долучається до розмови арт-директор «Волошки» В’ячеслав Ворошилов. — Трохи обновили та скоригували репертуар — за час військових дій з’явилося стільки нових, сучасних, у тому числі й патріотичних пісень. Віртуозні, майстерні виступи наших самодіяльних артистів-«універсалів» Володимира Харчука, Миколи Лазаренка, Віталія Ємця, Віталія Куцого, тріо «Надія» у складі Надії Сафонкіної, Алли Боженко, Ярини Чухліб чергуємо з поетичними виступами Любові Кісліциної. Почали залучати до онлайн-вечорів молодь — брейк-данс, інших молодих виконавців. Адміністратор сторінки Микола Лазаренко знімає всі наші виступи на відео, затим монтує та викладає їх на сторінку.На відео - Тріо "Надія" (Ярина Чухлиб, Надія Приходько, Боженко Алла) - "Черевички". Кафе "Волошка"

— А знаєте, що найголовніше? — підсумовуємо розмову з Григорієм Мойсейовичем. — Під жодним викладом виступів наших талановитих артистів не прочитали жодного негативного коментаря. Значить, робимо дуже потрібну справу. А це сьогодні найголовніше.

Джерело: газета «Носівські вісті» від 17.06.2022, Катерина Гавриш

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Волошини, кафе, пісня

Добавить в:
 
 


Центр Комплект