Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Чернігівський Кракен «порвав» Інтернет

Чернігівський Кракен «порвав» Інтернет

 

Сапер Олександр Борисенко з Чернігова став зіркою соцмереж. Відео, на яких він самотужки тягає важелезні боєприпаси, набирають тисячі переглядів у тіктоці. Глядачі не приховують свого захвату і навіть прозвали чоловіка іменем міфічного героя Кракена. Усе через його кремезну статуру і неймовірну силу.Фото з сайту Главком

ЗНІМАЛИ ДЛЯ ДРУЗІВ. А ПОБАЧИВ ВЕСЬ ІНТЕРНЕТ

Олександрові 32 роки. Він родом із Семенівки Новгород-Сіверського району. До служби в ДСНС встиг попрацювати охоронцем у Чернігові та водієм у рідній Семенівці, а також відслужити в Повітрянодесантних військах. У сапери подався в 2013-му - за порадою друга. Уже за рік розміновував деокуповані території Донеччини та Луганщини. І хоча піротехніком Олександр працює вже 9 років, та перше відео з ним з’явилося в Інтернеті лише недавно - 23 травня цього року. І зразу ж стало популярним. На ньому чоловік як ні в чому не бувало переносить на плечах снаряд від «Граду» вагою 66 кілограмів!

Це відео ми зняли в Малинівці під Черніговом. Там стояли російські війська, і діти знайшли в посадці покинуті боєприпаси від «Граду», — розказує Олександр. — Виявилося, що всі вони були нестріпяні. без підривача. Тож наш командир Саша Ременець запропонував зняти для друзів жартівливе відео. З нами був іще один боєць, але він підняти важкого снаряда не зміг. А я запросто закинув його на себе і поніс. Саша зафільмував це, а потім додав до відео музику зі словами: «Випускайте Кракена!» (якраз перед моєю появою в кадрі). Так і з'явився Кракен. Нашим друзям побачене дуже сподобалося, і вони запропонували викласти відео в Тікток. Ми так і зробили. Користувачі соцмережі його теж оцінили й почали писати в коментарях: «Давайте ще!». -Нам цікаво, розвивайте свій канал!».

З тих пір сапери час від часу викладають короткі відеоролики з Кракеном. Усього їх уже 15. Кожен набрав від 2 до 100 тисяч переглядів!
— Ми записуємо відео, коли є вільна хвилинка. І тільки якщо це безпечно. З тими боєприпасами, що можуть здетонувати, не знімаємо, — пояснює Олександр. —Людям наші відео подобаються, бо вони жартівливі й трохи розбавляють загальний негатив і втому від війни.

— Як Ви ставитеся до свого прізвиська - Кракен?
— Чесно кажучи, не звертаю на нього особливої уваги. Розумію, що це жартома і ніякого негативу в цьому немає. Та й, окрім користувачів Інтернету, мене так майже ніхто не називає. Хіба що колеги зрідка. Наприклад, коли переносимо чи розвантажуємо боєприпаси, то можуть пожартувати:«Давайте краще Кракена запустимо, він сам усе зробить».
На одному з відео Олександр без сторонньої допомоги несе 200-кілограмовий (!) тубус від авіаційної бомби ФАБ 500. Для цього до тубуса причепили ремінь, який Сашко закинув собі за шию. Як зізнається сам, це була найважча річ, яку йому доводилося підіймати.

— Я пройшов із ним кілька метрів, поки зняли відео. А потім ми вчотирьох донесли його до машини. Проте навіть із підмогою було непросто.

— Спина після такого не боліла?
— На щастя, обійшлося. Взагалі, якщо я відчуваю, що сам не потягну боєприпасу, то не рватиму спини заради відео. Бо розумію, що здоров 'я дорожче. Хай то відео хоч мільйон переглядів набере.

Втім недавно, зізнається сапер, спину він таки потягнув. Та не через те, що тягав боєприпаси.

— Треба було обстежити напівобвалений бліндаж. А оскільки я кремезний, то, щоб пролізти в нього, мав фактично стати мостиком. Тоді й потягнув спину. Мама болісно відреагувала: -«е все тому, що ти важке тягаєш!» (бо ж бачила мої відео). Ледве переконав її, що снаряди тут насправді ні до чого. Два дні спину помазав маззю — і все як рукою зняло.

— Ви, певно, колись займалися важкою атлетикою, раз таке важелезне піднімаєте?
— Та ні. Чесно кажучи, нам цієї атлетики і на роботі вистачає. Ще раніше на складах боєприпасів у Балаклії, Ічні, Сватовому мені доводилося за день по 100 великих снарядів переносити. Та й зараз під час розмінування Чернігівщини чи не кожного виїзду по кілька- десят снарядів переносимо. І не заради відео. Це вимушений захід, бо не всюди може доїхати колісна техніка. Окупанти, як правило, облаштовували позиції в лісах або ж біля боліт. А звідти снаряди до машини ще треба донести.

У ПРІОРИТЕТІ РОЗМІНУВАННЯ, А НЕ ЛАЙКИ

Зараз у Кракена є своя сторінка лише в Тіктоці. Там уже більш ніж 1 600 підписників. Каже, створювати акаунт іще в якійсь соцмережі не хоче. Бо за переглядами і підписниками не женеться. На запитання, чи не планує зняти спільне відео з іншим зірковим чернігівським сапером — собакою Патроном, Олександр відповів:

- Ні, це вже не те. Скоріше вийде якийсь піар чи реклама. Патрон займається своєю справою, а я своєю. Радий, що завдяки нашим відео люди бачать специфіку роботи саперів, дякують за службу в коментарях. Мені цього достатньо.
Ще одна причина такого небажання — надзвичайна завантаженість. Роботи у чернігівських піротехніків зараз хоч відбавляй.
— Ми працюємо щодня з 8.00 до 17.00. А якщо не встигаємо розмінувати об’єкт, то можемо на годину-півтори затриматися, щоб наступного дня виїхати вже на нову локацію, — каже Олександр. — Зараз нам найчастіше трапляються артилерійські снаряди (122 і 152 мм), мінометні міни, танкові снаряди. Дуже багато часу і. сил забирає розмінування полів. Зібрати снаряди, що розлетілися навкруги розбитої техніки, — це одне. А ось обстежити 100 гектарів поля на предмет протитанкових мін (яких не видно, бо вони закопані) - це зовсім інше. Так іще ж є такі фермери, що вирішили махнути на все рукою і не викликати саперів. Мовляв, росіяни тут лише проїжджали. А потім з'являються повідомлення, що трактор підірвався на міні...

Довідково:

Кракен - це міфічне морське чудовисько, схоже на гігантського молюска, яке, за давніми легендами, може потягти корабель на дно. У 2010-х роках серед користувачів Інтернету набула популярності фраза «Викликайте Кракена!», взята з фінальної сцени кінофільму «Битва титанів». Її почали використовувати в значенні «зараз комусь дістанеться на горіхи», підписуючи нею різного роду жартівливі картинки і фотографії.

Джерело: газета «Гарт» від 14.07.2022, Олексій ПРИЩЕПА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кракен, сапер, Борисенко

Добавить в: