Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Добровольче формування Ічнянської територіальної громади №1 очолює жінка
Рекламодателям

Радио
Радио

Добровольче формування Ічнянської територіальної громади №1 очолює жінка

 

Необхідність створення національного спротиву виникла через пряму загрозу російської армії нашій громаді. Тоді, як 26 лютого в Ічню поткнулися перші ворожі сили. Але не доїхали й до «Райавтодору», бо перед танками стали близько сотні мирних місцевих жителів, котрі стояли впритул до техніки, щоб не дати їй проїхати далі. Усі просили росіян завернути танки туди, звідки прийшли. Протистояння виграли ічнянці. Окупанти розвернули свою техніку і поїхали назад. Активною учасницею тих подій була Катерина Бойко. Її відео про ці події поширилося інтернетом, яке підхопили провідні ЗМІ. А широко відомий український гурт «Без обмежень» навіть використав його у своєму кліпі на пісню «Вільні люди».- Саме з 26 лютого розпочалася історія Добровольчого формування Ічнянської територіальної громади №1, - розповідає його командир Катерина Бойко. - Тоді ми зрозуміли, що наше місто треба захищати, бо тут живуть наші сім’ї, наші діти. І ми не хочемо, щоб на нашій міській раді замайорів російський триколор. Отже, наступного дня на площі Шевченка ми зібрали народне віче. Запросили пані мера, щоб спільно визначити наші задачі. Неочікувано підтримку отримали від в.о. начальника Прилуцької районної військової адміністрації Володимира Чернова. У телефонній розмові зі мною він підтримав нашу ініціативу щодо формування місцевого спротиву.

Командиром формування народне віче обрало Катерину. Спочатку вона працювала у приміщенні міської ради, стежила за порядком на вулицях за допомогою камер вуличного спостереження, керувала патрулюванням загонів добровольчого формування, які охороняли місто цілодобово. З перших днів розпочалася тісна комунікація з військкоматом, поліцією та ДСНС.

- Охочих записалося близько ста чоловік. Кожен хотів бути корисним. Цілодобово на в’їздах у місто, біля важливих об’єктів і комунікацій та інших критично-важливих об’єктів інфраструктури чергували добровольчі загони, вдень і вночі патрулювали вулиці міста, а як бачили підозрілих осіб - викликали поліцію. У нас була свого роду група швидкого реагування. У телеграмі створили закриту групу для обміну інформацією між собою, а також групу для інформування населення «Info_Ічня».

Пізніше зрозуміли, що треба на в’їздах будувати стаціонарні блок-пости, щоб не їздити містом у пошуках можливих диверсантів, своєчасно реагувати та вживати необхідні заходи задля громадської безпеки. Оскільки наші загони були неозброєні, то ми домовилися із військовими спільно чергувати на блок-постах та вести боротьбу із ДРГ.

На початку березня почали звозити гуму, блоки і робити укріплення на в’їздах у місто у п’яти напрямках. Зараз в’їзди укріплені і посилено охороняються.

Зважаючи на можливу воєнну агресію, народні депутати затвердили закони «Про основи національного спротиву» та Положення про добровольчі формування територіальних громад. Цим і скористалися ічнянські добровольці, щоб узаконити діяльність формування. 22 березня відбулися збори щодо створення Добровольчого формування Ічнянської територіальної громади №1, де Катерину Бойко обрали командиром. А 11 квітня депутати міської ради одноголосно проголосували за погодження її кандидатури на посаду командира.

- Ми, чоловіки, обрали командиром Катерину, бо саме вона була організатором нашого формування і ми їй довіряємо, - одностайно підтримали свого командира добровольці. - Навіть у міністра оборони один із заступників - жінка.- Оскільки міська рада відмовилася брати на себе фінансування нашого формування, то ми звернулися за допомогою до містян, - продовжує Катерина Бойко. - Саме завдяки небайдужим людям та спонсорам вдалося закупити форму для добровольців та частково закупити талони на пальне. Тож дуже дякую усім за такий вагомий внесок у наше формування. Окрему подяку від імені усіх тероборонівців хочу сказати сім’ям Дем’янців, Майстренків, які щодня возять на блок-пости гарячі страви для наших чергових, Григорію Наталусі та Руслані Пашук, які також забезпечують блок-пости продуктами харчування та іншим благодійникам.

Нині шістдесят добровольців пройшли медичну комісію, отримали форму і несуть службу з охорони громади. Під час богослужінь на Великдень чоловіки чергували біля церков, а у поминальні дні патрулювали кладовища, щоб не було провокацій та порушення громадського спокою.

Цікаво було дізнатися й про таке: як командир-жінка реагує на порушення дисципліни у формуванні. Зокрема, як карає за випивку.

- Усі мають зрозуміти, що у воєнний час не можна втрачати пильність та дозволяти собі зайвого. Тому, якщо такі випадки траплялися у нашому формуванні, то вони не залишалися без уваги. Чоловіків, які цього не розуміли, ми відразу відчисляли із формування.

Наостанок добровольці побажали українцям перемоги і миру. А доти готові виконувати будь-які завдання, чи то з охорони громади, чи у допомозі під час надзвичайних ситуацій.

На фото зібрана допомога для наших військових 

Джерело: Ічнянська газета "Трудова слава" від 12 травня 2022 року, Ніна НАЛИВАЙКО, фото зі сторінки Катерини Бойко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ічня, добровольці, Бойко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект