Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Уродженка Куликівки третій рік працює в Бахрейні, який підтримує Україну
Рекламодателям

Радио

Уродженка Куликівки третій рік працює в Бахрейні, який підтримує Україну

 

Цей матеріал - із серії тих, що розповідають про життя чернігівців у різних країнах. Він був завершений 23 лютого, а наступного дня почалася війна. Але йдеться про країну, що серед багатьох інших теж виступила на підтримку України. Ця держава підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, виступає за припинення війни дипломатичним шляхом. Також Бахрейн надав Україні гуманітарну допомогу. А продовольча криза, спричинена блокадою українських портів, може безпосередньо вплинути і на населення арабських країн, у тому числі бахрейнців. Тож, незважаючи на тисячі кілометрів відстані між Україною та Бахрейном, війна може позначитися і на цій країні.Бахрейн - азійська країна, що складається з кількох десятків островів в Перській затоці - маловідома в Україні. Ця східна держава за політичним устроєм - монархія. Багата запасами нафти і золота, а ще славиться дорогоцінними перлинами. Королівство Бахрейн - багатонаціональний за рахунок громадян, які приїздять туди на роботу. Серед них - 26-річна чернігівка Катерина Янголь, яка третій рік працює в готелі Бахрейну.

Не знала, де використати знання англійської

Катерина Янголь народилася і виросла в Куликівці. Дівчина розповідає, що в школі найбільше захоплювалася вивченням англійської мови, займалася з репетитором. Пісні полюбляла англійською мовою й американські фільми дивилася здебільшого мовою оригіналу. Тому й вступила на англійську філологію до столиці, а потім перевелася до «Чернігівського колегіуму» імені Т.Г.Шевченка. Свій внесок у знання іноземної мови для Каті зробила й волонтерка Корпусу Миру Морган зі штату Каліфорнія (США). Вона кілька місяців жила в родині Янголів. І вже 7 років підтримує зв’язки з українською сім’єю, запрошувала на своє весілля.

Катя розповідає, що не уявляла, де працювати вдома, адже не знала, як можна використати свої знання англійської, тож вирішила шукати роботу за кордоном. Тим паче, що тітка тривалий час працювала в Дубаї. Дівчина звернулася до агентства, що займається офіційним працевлаштуванням. Вона акцентує увагу, що в цих питаннях варто особливо перестраховуватися, щоб не допустити неприємних історій для себе. Після подання заявки дівчина отримала запрошення з Катару, Саудівської Аравії та Бахрейну. Йшлося про посаду лоббі-амбасадора - фахівця, який зустрічає гостей і показує готель, розповідає, де розташовані ресторани, бари, спа-зона тощо.

«Про Саудівську Аравію почитала й одразу для себе відкинула цю пропозицію через значні обмеження в цій країні. Вирішила пройти співбесіду з роботодавцями з Катару і Бахрейна. Про себе подумала - а що це за країна Бахрейн? Адже почула про неї чи не вперше», - згадує Катерина Янголь.

Співбесіди вона пройшла дві і загадала, хто перший зателефонує, туди й поїде працювати. Наступного дня до Каті зателефонували з Бахрейну. Батьки підтримали вибір дівчини, хоча бабусі дуже хвилювалися за онучку.
Так дівчина з Чернігівщини отримала 2-річний контракт у готелі «Галф» у Бахрейні.

Нова робота - за місяць до карантину


Катя прибула до Бахрейну (прямих маршрутів немає, переліт з пересадкою в Стамбулі) навесні. Дівчина почала навчатися, однак за місяць оголосили карантин через пандемію коронавірусу і лоббі-амбасадори для готелю виявилися не потрібними.Готель працював, але в режимі обмежених контактів гостей. Навіть біля ліфтів стояла охорона. І майже з 1 000 співробітників звільнили три чверті. Катя говорить, що їй пощастило, адже багатьом колегам запропонували, або чекати завершення карантину без роботи (щоправда, могли надати харчування і проживання), або квитки додому. Серед тих, кого звільнили, були й українці. До речі, компанії негативно ставляться навіть до невеликого обману зі сторони співробітників. Одна з дівчат, наприклад, в резюме вказала свій зріст вище 170 см, а насправді була нижчою. За стандартами готелю, зріст співробітниць на рецепції має бути не нижче 172 см. Ця дівчина одразу потрапила під скорочення.

Катю призначили супервайзером у службі прибирання. Потім деякий час мала посаду в офісі алкогольної компанії, що належить готелю. У Бахрейні алкоголь не заборонений, як приміром, у Саудівській Аравії, просто є правила його споживання. Відповідно, продають алкогольні напої окремі заклади.

Згодом дівчину перевели на рецепцію, де вона працює й донині. Робоча зміна триває 12 годин, на тиждень - два вихідні, хоч вони не постійні, а «плаваючі». Роботодавець оплачує житло співробітників і забезпечує харчування.

«Після завершення 2-річного контракту мене запросив менеджер і сказав, що компанія хоче продовжити зі мною співпрацю. Я відповіла, що теж хочу працювати тут й надалі», - ділиться Катерина Янголь. Наразі вона має вищу заробітну плату, оскільки немає відрахування із зарплати на бонуси. У першому контракті щомісяця роботодавець відраховував певну суму на бонуси, які виплачуються по завершенні роботи. Якщо працівник розриває контракт самостійно, то бонуси, відповідно, не отримує. Компанія так підстраховує себе. Щодо оплати праці для представників зберігається дискримінація. Наприклад, європейці будуть отримувати вищу зарплату, аніж філіппінці на одній і ті й же посаді.

Бахрейн - супер безпечна країна

Катя розповідає, що вона вже звикла до життя в Бахрейні. Найскладнішим, порівняно з Україною, є клімат, адже весна і літо - дуже спекотні, в приміщеннях постійно працюють кондиціонери. Спекотно вже стає з квітня. В серпні температура повітря може досягати +55 градусів Цельсія. Плюс - вологість досягає 90%. Навіть будівельні роботи в денний час заборонені через спеку, тільки вночі. Однак бувають порушення і смертельні випадки працівників через перегрівання на сонці. В цій країні мало зелені, насадження ростуть тільки з поливом. В готелі, де працює Катерина Янголь, є свій сад.

Місцева кухня - достатньо гостра. Але багато різних національних ресторанів. Щоправда, українські страви - екзотика. Якщо дівчина готує з української кухні самостійно, приміром, борщ, то це обходиться недешево. Замовити готову їжу вигідніше.Бахрейн - країна з низьким рівнем злочинності, адже там скрізь встановлене відеоспостереження. Катя зазначає, що вбивств немає, чула лише про нещасні випадки. Одного разу вона забула сумку в Макдональдсі торгового центру. Коли згадала й повернулася, то всі речі були на місці. Ніхто їх не чіпав. Часом місцева поліція починає розслідування навіть невеликої бійки в ресторані чи барі, якщо ніхто не звертався до правоохоронців, але відео потрапило в медіа.
За розповсюдження наркотиків - дуже серйозне покарання: ув’язнення від 17 до 54 років.

Попри багатонаціональність (у готелі «Галф», приміром, працюють представники 49 націй), від представників окремих національностей можна відчути зверхнє чи негативне ставлення. Особливо це стосується саудитів. Бахрейн поєднаний мостом із Саудівською Аравією. Ця мусульманська країна має суворі обмеження. Однак на вихідні саудити приїздять відпочивати до Бахрейну і ні в чому себе не обмежують.

Катя говорить, що почувається безпечно і комфортно в Бахрейні. Специфічних вимог до одягу в публічних місцях немає. Однак, як а більшості країн Сходу, краще надати перевагу скромному, закритому одягу з поваги до традицій. Місцеві жінки одягають хіджаби, якщо вони цього хочуть самі. Ставлення до релігії залежить від традицій родини. Існує свобода, однак трапляються історії, коли нареченого або наречену обирають батьки й молодята знайомляться в день свого весілля.

Зараз Катя зустрічається з місцевим хлопцем, який працює в поліції. Він займається висвітленням діяльності правоохоронців. Серед її кращих друзів - українці, німці, бахрейнці. Дівчина мріє пов’язати своє майбутнє життя з цією східною країною. До міжнаціональних шлюбів там ставляться нормально. «Якщо моя країна не може дати того, що я хочу, чому б мені не шукати кращого?», - вважає Катерина Янголь.

Героїня публікації також відчула на собі вплив російської зверхності. Один із відвідувачів готелю з Росії уже під час воєнних дій в Україні мав необережність сказати: «Як добре вони мочать хохлів». Катерина не витримала такого ставлення і в стані афекту пообіцяла росіянину власноруч пов'язати та відвезти в Маріуполь, тільки щоб зерня не забув в кишені покласти. Її відвели на задній офіс, а головний менеджер вийшов до гостя і повідомив, що перевірив резервації та виявив, що в цьому готелі він не проживає. Керівник Каті пояснив, що за такий вчинок мав би її звільнити. Але зважаючи на те, як мужньо українці боронять свою землю, він розуміє її почуття, тому дає їй пів дня на відновлення і завтра чекає на роботі.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Куликівка, Бахрейн, Янголь

Добавить в:
 
 


Центр Комплект