Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Володимир Пігенко - вчитель-новатор з Варви
Рекламодателям

Радио
Радио

Володимир Пігенко - вчитель-новатор з Варви

 

Вже стало доброю традицією у святкові дні писати на шпальтах нашої газети про цікавих, неординарних варвинців: поетів, художників, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, які мають заняття, що захоплює, приносить задоволення та наповнює щоденні сірі будні чимось кольоровим і неповторним. Цього разу нашим героєм став музикант, звукорежисер, доля якого осяяна талантом, Володимир Пігенко. Нині він викладач класу ударних інструментів та музичної літератури Варвинської музичної школи. Він - вчитель-новатор, який зумів зацікавити дітей цим видом мистецтва. І приємно бачити, як горять дитячі очі, з яким задоволенням та інтересом вони займаються тим, що їм до вподоби. Сподіваємося, що ця пристрасть супроводжуватиме їх і в майбутньому. А нещодавно разом з іншими ударниками він став учасником благодійного барабанного онлайн-марафону «Музику дітям», у якому встановлено рекорд України.- Володимире Володимировичу, знаю Вас давно. Ви місцевий, народилися і виховувалися в інтелігентній сім’ї. З усього видно, що музика у Вашому житті займає чільне місце. Розкажіть, коли і як Ви вирішили стати музикантом і як складався Ваш творчий шлях?

- Коли мені було сім років, я разом із старшим братом Ігорем прийшов в будинок культури на репетицію вокального гурту, в якому він грав. І вже тоді поміж інших інструментів мені найбільше сподобалися барабани. На жаль, класу ударних інструментів в музшколі на той час не було, тож довелося грати на баяні, але недовго: через пів року кинув. Вже навчаючись в 6 класі, зробив ще одну спробу отримати музичну освіту - записався на відділ духових інструментів і три роки навчався гри на саксофоні у Олександра Тимченка. Проте й цього разу покинув музичну школу.

Грати ж на барабанах я навчився в будинку культури у відомого на той час музиканта Олександра Істоміна. І отриманих знань мені вистачило, аби відразу після закінчення десятирічки вступити до Ніжинського культосвітнього училища на відділення духових, ударних інструментів.

Після року навчання мене за -брали в армію. Службу проходив два роки у військовій частині в м. Ногинськ, за 40 км від Москви, у військовому оркестрі цивільної оборони. Після армії продовжив навчання в училищі, закінчив його і повернувся у Варву.

Свою трудову біографію я розпочав у 1989 році у Варвинському будинку культури керівником вокально-інструментального ансамблю.Ще навчаючись у школі, я був учасником шкільного ансамблю «Ровесник» (керівник О. Зуб) та грав на ударниках у ВІА будинку культури. Тож навколо мене почали збиратися хлопці, яким теж була цікава музика. Так народжувалися ВІА «Новий день», шоу-група «Фабула». Ми грали на літньому танцмайданчику, на концертах, навіть гастролювали районом, областю, брали участь в обласних фестивалях, оглядах. Паралельно з цим кілька років вечорами у вихідні в будинку культури "крутив" дискотеку для молоді.

Пізніше я змінив напрямок діяльності і два роки працював звукооператором у футбольному клубі «Факел». А з 1997 року -звукорежисером в місцевій телекомпанії «Оріон».

В 2012 році мене запросили працювати головним звукорежисером в Києві, в компанії «Арена», яка займалася обслуговуванням шоу-бізнесу - озвучення концертів, облаштування на сцені світла, звуку. В той же період мене прийняли в Спілку звукорежисерів України.Після закриття компанії, в 2016 році мені запропонували посаду головного звукорежисера в Міжнародному дитячому центрі «Артек» в Пущі-Водиці.


- Володимире, розкажіть нашим читачам, як виникла ідея створити дитячий перкусійний гурт барабанщиків «Play(On) Drums» і що означає його назва?

- У «Артеці», крім осно -вної роботи, я ще навчав дітей грати на ударниках, вів барабанний гурток. Саме тоді мені захотілося зробити щось подібне й для вар-винської дітвори. Я зрозумів, що хочу допомагати дітям розкривати свої музичні таланти, навчати їх гри на музичних інструментах. Тому, повернувшись додому, спочатку при селищному будинку культури створив ансамбль барабанщиків, учасники якого гучно заявили про себе, виступивши на звітному концерті музичної школи. І після цього було вирішено відкрити у музичній школі клас ударних інструментів.

Тож, з вересня 2019 року я працюю у музичній школі викладачем ударних інструментів. Нині у мене за -ймається 12 юних обдарувань. Створено два ансамблі - молодших, які тільки-но роблять перші кроки у світ музики, і перкусійний гурт «Play(On)Drums», що в перекладі означає «Граємо в барабани», який існує більше трьох років, вже здобув прихильність слухацької аудиторії не лише на теренах Варвинщини, а й за її межами, адже подібного тако -го дитячого гурту немає не лише на Чернігівщині, а й в Україні. Діти грають на незвичних перкусійних інструментах: педи «Sabian», тамбурин, чаймс, джембе, бонги, флор-том. Репертуар колективу досить широкий - аранжування музичних хітів я роблю сам. Крім того, я також є учасником гурту, граю на кахоні.

«Play(On)Drums» постійно розвивається, тому і має у своїй скарбничці вже не один диплом. Так, під час карантину в 2020 році ми взяли участь в дистанційному Міжнародному фестива-лі-конкурсі «Самоцвіти - країна безмежних можливостей» і вибороли високе ІІ місце в «Інструментальному жанрі»,вліт-ку 2021 року - в Міжнародному дистанційному конкурсі «Golden Time Talent», що проходив у Великобританії, і здобули також диплом ІІ ступеня, а минулої осені стали діамантовими призерами (І місце) Всеукраїнського мистецького фестивалю-конкурсу «Творчі діаманти України» м. Львів.

В найближчих планах - взяти участь в Прилуцькому фестивалі «Мистецькі барви», і вже маємо запрошення від організаторів Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Творчі діаманти України» - виступити в категорії «Супер зірки».

Тож, якбачимо, учасники колективу працюють над розвитком гурту, не покладаючи рук - у прямо сенсі, та мріють стати відомими не лише в Україні, а по можливості й за кордоном. І з усього видно, що В.В. Пігенко дійсно знайшов себе, своє покликання. Коли він починає займатися з дитиною, то не хвалить завчасно. Налаштовує її на клопітку роботу на кожному кроці. Та дітей це не відлякує, вони йдуть, працюють, бо знають, що буде результат. І коли юні виконавці виходять на сцену, вони розуміють, що робота була не даремною, отримують задоволення від своїх виступів.

- Пане Володимире, перед Новим роком інтернет облетіла звістка про Вашу участь в благодійному барабанному марафоні і про встановлення рекорду України. Розкажіть, як Ви туди потрапили і що це була за акція?

- 18 грудня я взяв участь в бла -годійному барабанному онлайн-марафоні «Музику дітям» в Києві, який проходив на студії звукозапису «Gloria.rec». Мене запросили туди друзі-барабанщики, які залишилися ще з часів моєї роботи в компанії «Арена».Протягом 12 годин поспіль 24 ударники по черзі грали і авторські твори, і кавери на пісні відомих виконавців. Це транслювалося на сторінках в соціальних мережах. Протягом марафону організатори зібрали 112 тисяч гривень на реабілітацію 30 маленьких пацієнтів із порушенням слуху. Під час марафону були присутні експерти Національного реєстру рекордів України, котрі й зафіксували рекорд, який занесено до Книги рекордів України.

- Ми Вас вітаємо, Володимире Володимировичу, з таким вагомим здобутком і зичимо не зупинятися на досягнутому, блискучих ідей Вам, творчого натхнення, успіхів та досягнення нових вершин.

Також дякуємо за уміння прищепити любов до справжньої музики дітям, які вже нині вкладають у свою справу всю душу, віддаються їй повністю. Тож бажаємо їм і Вам подальших успіхів, натхнення та вдячних слухачів.

Районна газета «Слово Варвинщини» №3 (11051) від 20 січня 2022, Н.Паляниця

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Пігенко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект