Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Катерина Гриценко, відзначила своє 103 річчя
Рекламодателям

Радио
Радио

Катерина Гриценко, відзначила своє 103 річчя

 

7 грудня - Катерини. А напередодні, 6 грудня, Катерина Павлівна Гриценко відзначила своє 103 річчя. Все життя янгол-охоронець Катерини Павлівни був поруч. Пережила три голодовки, Другу світову війну, з її жахами, втратами, сльозами...Народилася на Борзнянщині, в селі Бе-рестовець, закінчила школу, вступила до Ніжинського інституту, здобула фах вчителя зарубіжної мови та літератури. В далекому 1939 році, за направленням, поїхала вчителювати в Тарасівку, Жмеринського району на Вінничині. До війни працювала там, а як визволили Ніжин, повернулася до міста.

Все життя Катерина Павлівна провела з молоддю. Викладала зарубіжну мову й літературу в культосвітньому училищі (нині коледж культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької) Ніжинському педагогічному інституті. Завжди була справедлива із студентами, толерантна. Її любили і поважали.


невістка Анна, син Сергій , внук Дмитро разом з Катериною Павлівною

«Упродовж довгих років роботи (1943-1974) в училищі у неї було багато груп, наша одна із них - найулюбленіша»,- як пізніше Катерина Павлівна зізналася. На той час ми всі були молоді, життєрадісні, співучі, завзяті до роботи й до знань. Їздили скрізь з концертами, працювали у колгоспі, проводили вечори відпочинку в училищі. І завжди з нами була Катерина Павлівна. Ми її ласкаво називали «наша мамочка», бо вона щоденно дбала про нас як рідна матуся.

І в навчанні, і в побуті, віддаючи нам свою любов, тепло, ласку, терпіння і свій вільний час. Хоч пройшло з тієї пори багато часу, але ми всі пам'ятаємо нашу «мамочку», її ласкаві руки, привітний погляд, усмішку, її хвилювання й турботу про нас. Декого з нас уже немає (і нам прийде свій час), але я знаю і вірю, що наші діти знають про Катерину Павлівну з наших розповідей про неї. На її довгий вік припало багато випробувань: друга світова війна, фашистські катівні, дорога на розстріл, післявоєнні роки відбудови, холод і голод. Все було пережито»,- згадує про свого викладача колишня студентка култьосвітнього училища, випускниця 1964 року Галина Кульбака.

Більше сорока років життя віддала освіті, вихованню молоді Катерина Павлівна. Скільки в неї було студентів, учнів - не злічити. На згадку про них залишилися мішки фотознімків. Й нині, у 103 роки Катерина Павлівна з радістю розповідає про своє життя, вихованців, пригадує цікаві історії із свого життя. Зокрема і знайомство із Яковом Батюком.

Ювілярка пишається своїми дітьми Сергієм та Людмилою. Разом з чоловіком Петром виростили, виховали, дали їм путівку в життя. Чоловік вже як два десятиліття пішов у засвіти. Проте самотньою Катерина Павлівна себе не вважає. Адже є діти, чотири внуки, два правнуки. І хоча не живуть біля неї, проте їхню присутність вона добре відчуває. Завжди прагне до їхнього приїзду приготувати щось смачненьке. «Коронне» блюдо у Катерини Павлівни - холодець. Про нього навіть легенди ходять. Він завжди прикрашає стіл господині. Вона його готує за особливим рецептом, який їй передала свекруха. А головне в ньому - відчуття норми. Хоча, як запевняє ювілярка, свекруха його готувала в печі, вона ж -жодного разу в печі холодець не готувала. А ще, родина пишається налисниками, які готує Катерина Павлівна.

Навіть до святкового столу більшість блюд Катерина Павлівна готувала сама. З родинним столом зібралися гості. З самого рання не змовкає телефон іменинниці. Телефонують рідні, близькі, знайомі, колишні студенти. Катерина Павлівна з кожним спілкується, дякує.


Привітали іменинницю Людмила Величко та Ірина Грозенко

Серед почесних гостей голова міської ради ветеранів Людмила Величко, заступник міського голови Ірина Грозенко. Катерина Павлівна запрошує до столу. Піднімає келих, промовляє тост, а гості в свою чергу бажають іменинниці міцного здоров'я, енергії та довгих років життя.

Ніжинська міська газета «Вісті» №48 (1374) від 10 грудня 2021, Валерій Кичко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Гриценко, довгожитель

Добавить в:
 
 


Центр Комплект