• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Микола Подорожній не уявляє свого життя без гармошки


Радио

Микола Подорожній не уявляє свого життя без гармошки

 

Багато людей навіть не підозрюють, що вони схильні, навіть мають неабиякий талант до, наприклад, малювання, співу чи музики й дізнаються про це часто зовсім випадково, але буває і навпаки. Герой нашої розповіді Микола Подорожній ще з дитинства знав, що буде грати на гармошці. Його батько був віртуозом - гармоністом і слухаючи та спостерігаючи за його грою, Микола й собі вирішив терміново навчитися грати на цьому популярному народному інструменті. І свою заповітну мрію він втілив в життя: вже десь у другому - третьому класі хлопчина вже міг грати на гармошці. Під час навчання у Сосницькій школі ім. О.П.Довженка, його хотіли віддати на навчання в музичну школу, але він відмовився, пояснивши це тим, що на баяні він грати не хоче, а тільки на гармошці.


Віртуоз-гармоніст з Іваном Ганзерою

Микола Подорожній на фестивалі

У Миколи були ще дві сестри і брат, але ті до гри на музичних інструментах відносились байдуже, чого не можна сказати про їхню маму, яка щоправда не грала, але красиво співала і вміла неабияк малювати. Вже дорослим Миколу, знаючи про його віртуозну гру на гармошці та гарний голос, стали запрошувати на весілля, проводи в армію та інші святкові заходи. Одного разу тодішній сільський голова Загребелля Юрій Мучта запросив його на районне свято-конкурс «Грай, гармонь», яке проходило у Сосницькому будинку культури. У цьому конкурсі тоді брало участь до п’ятнадцяти учасників з усього району і це був перший вихід Миколи Подорожнього на сцену.

Навчаючись у Сосницькому профтехучилищі, юнак також був активним учасником-гармоністом на всіх концертних дійствах, які відбувалися в училищі. Після участі Миколи у конкурсі його талант запримітила і відома нині заслужений працівник культури України Ганна Кузьменко й запропонувала йому поїхати на всеукраїнський конкурс для студентів, молоді й професіоналів, який проходив у Києві в 2014 році.

Це стало ще однією вершиною, яку підкорив талановитий майстер . Після фестивалю в Києві Микола Подорожній був учасником фестивалів гармоністів у містах Первомайськ,

Бахмач, Коростень. На свято «Чарівна гармонь України», яке проходило у Бахмачі, він їздив разом зі своїм другом з яким вони частенько дуетом виступають як на сцені, так і на ювілеях й інших святкових заходах, Юрієм Мучтою.

Нещодавно їх запросили на дещо екстремальну прогулянку по Десні на плоту. Це була захоплива й цікава подорож, благо що ні гармошка, ні гітара не потребують ніякої енергії, окрім енергії та віртуозної гри самих музикантів. Друзі

частенько виступають у кафе «Шишкіно», а останнім часом ще й на літніх вечорницях у Левченка.

У вересні 2021 р. у Коростені відбувся 10-й Всеукраїнський фестиваль «Грай, гармошка». Цього дня у граді Коростені, столиці древлян, було ще одне, традиційне для цього міста свято, - День дерунів, на яке приїжджають гості з усієї України та зарубіжжя, тому й шанувальників, які цінують гру на гармошці, побільшало. Кузьма Скрябін (Андрій Кузьменко) - лідер гурту «Скрябін», свого часу сказав: «Якщо у вас в житті нема гармонії, то беріть до рук гармонь і гармонуйте!».

На фестивалі в Коростені, а потім і в селі Норинськ, де народився Президент Асоціації гармоністів України, який започаткував проведення Всеукраїнських фестивалів «Грай, гармонь» Василь Бугаєв і в якому йому відкрито меморіальну дошку, Миколі Подорожньому було вручено Диплом 1 ступеня «Гармоніст-вокаліст» та подарунок.

До речі, на фестивалі в Коростені він був вже вдруге. На всіх цих заходах зазвичай учасників нагороджують дипломами та заохочувальними подарунками, от тільки їздить на ці зібрання Микола Анатолійович за свій, окрім деяких виключень, кошт. На свято популярного в народі інструмента зазвичай приїжджають і професійні музиканти, і самоучки, досвідчені гармоністи і початківці, молодь і люди поважного віку, а глядачі мають можливість насолоджуватися ювелірною грою гармоністів і які задля спілкування проїхали не одну сотню кілометрів. Беручи активну участь у фестивалях, член асоціації гармоністів України Микола Подорожній познайомився з багатьма відомими людьми, зокрема з такими, як під час останньої поїздки - естрадним артистом, переможцем телевізійного шоу "Голос країни" Іваном Ганзерою. Знаючи про любов Миколи до гармошки, йому дарують цей народний інструмент. Тому у нього вдома їх з добрий десяток і які він, якщо в цьому виникає потреба, ремонтує, дає інструменту друге життя. Тож хай не змовкає мелодійний голос гармошки в Україні й звучить милозвучно українська пісня.

Джерело: районна газета «Вісті Сосниччини» №44 (10121) від 30 жовтня 2021, Віктор Шевченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гармоніст, Подорожній

Добавить в:
 
 


Центр Комплект