• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Як не заплутатись в юридичних колізіях, знає Дмитро Яценко


Як не заплутатись в юридичних колізіях, знає Дмитро Яценко

 

Дмитро Яценко очолює юридичний відділ міської ради. Всі проєкти та рішення місцевого самоврядування проходять правову експертизу в його відділі перед тим, як втілюватись у конкретні справи. Такій виваженій експертній роботі у кар’єрі дмитра Васильовича передувала цікава та насичена юридична біографія.Професійно займатись правовими питаннями Дмитро Яценко вирішив ще юнаком, тому без вагань вступив у Рязанську вищу школу міліції, яку б, певно, і закінчив, якби не розпад Радянського Союзу. На початку 90-их років минулого століття молода незалежна Україна почала формувати власну правоохоронну систему, створюючи умови для молодих кадрів вдома. Тому курсант Рязанської вищої школи МВС Яценко перевівся у Київську академію внутрішніх справ, яку успішно закінчив у 1994 році.

Випускник престижної академії у званні лейтенанта одразу потрапив на посаду полковника - слідчим з особливо важливих справ обласного управління по розслідуванню злочинів, скоєних організованими групами, на якій пропрацював три роки. А вже у 1997 році перейшов в обласну прокуратуру, де став наймолодшим співробітником. При цьому він здійснював нагляд за розслідуваннями кримінальних справ. У 2000 році Дмитра Васильовича призначили заступником прокурора міста Чернігова по нагляду за дотриманням законів органами внутрішніх справ.

За цими скупими рядками біографії криється цікава і не менш напружена робота.

— У 90-их роках головним завданням правоохоронців було побороти організовану злочинність. Управлінню по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗу) надавались над широкі повноваження, були прийняті нові потрібні закони, підібрані кадри. Внаслідок комплексної роботи організовану злочинність вдалося стримати. Всі очільники більшості злочинних угруповань отримали реальні строки. Не менш цікавим був й етап становлення вітчизняної прокуратури, яка повністю сформувалась як самодостатній орган наприкінці 90-их років минулого століття. Оновились кадри, змінились підходи до роботи. Працювати було цікаво, очевидними були й результати роботи, — пригадав Дмитро Яценко.

З 2002 по 2005 рік Дмитро Васильович очолював прокуратуру Городнянського району, після чого повернувся в апарат прокуратури області, де працював до 2014 року на посаді начальника відділу нагляду за розслідуваннями справ слідчими прокуратури, з якої й вийшов на пенсію. Він зізнався, що працювати за фахом вже, в принципі, не збирався, аби не створення Городнянської громади.

Нова громада в непростих умовах адміністративно-територіальної реформи й постійних змін у законодавстві потребувала вирішення сотень юридичних питань. Дмитро Яценко разом із Валентиною Черненко взялись за цю непросту справу. Окрім експертної оцінки всіх дій міської ради, юристам доводиться представляти інтереси громади й у судах. За три роки таких справ розглянуто більше тисячі! Тобто, суди відбуваються чи не щодня, іноді по кілька на день. При цьому постійно додаються нові закони та вносяться зміни в існуючі.

— Всі обсяги сучасної законотворчості осягнути фізично неможливо, проте їх і не потрібно знати всі. Добрий юрист не повинен все знати — він повинен знати де і що шукати! — зазначив начальник юридичного відділу.

Поза роботою Дмитро Яценко найбільше часу приділяє родині. Разом з дружиною Оленою вони виховали двох синів Данила та Іллю. Чотирирічний онук Марк розділяє захоплення дідуся автомобілями й знає кількасот марок авто, а ще навчає старших розрізняти динозаврів, якими захоплюється не менше. Найбільше Дмитро Васильович полюбляє активний відпочинок на природі — поїздки по гриби, риболовлю, пікніки з родиною. Каже — це найкраще дозвілля, і для родини Яце-нок воно традиційне.

Джерело: районна газета "Новини Городнянщини" №40 (11909) від 7 жовтня 2021, Павло Дубровський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Яценко, юрист

Добавить в:
 
 


Центр Комплект