• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Шкільний вчитель розписує посуд акриловими фарбами


Шкільний вчитель розписує посуд акриловими фарбами

 

Розписує посуд акриловими фарбами, створює композиції з гіпсу, знається у миловарінні і це далеко не увесь перелік уподобань вчителя кудрівської школи Олега Якимчука.Олег Миколайович на разі навчає учнів математики, фізики та інформатики у Кудрівській школі. А також веде гуртки: етногеографічний та юних туристів-краєзнавців у Сосницькій гімназії ім. О.П.Довженка. До цього навчального року він був директором Кирмвської школи, яка цьогоріч припинила своє існування. Загалом Олег Якимчук - вчитель у четвертому поколінні. Має 5 дипломів і в рідному селі на Кіровоградщині вів уроки не лише математики, інформатики, а й географії, економіки, основи безпеки життєдіяльності, основи здоров’я і малювання. І завжди любив малювати, графікою. На полях робочого зошита можна побачити його, так би мовити, відступи від роботи - зображення олівцем чи, останнім часом, ручкою.

АКРИЛОВИМИ ФАРБАМИ

почав малювати рік тому, навіть не плануючи. — Якось у «Аврорі» купили, випадково переплутавши з гуашшю, акрилові фарби. Ну, не нести назад, - пригадує Олег Миколайович. -Спробували. Все вийшло.

Олег Якимчук робить написи чи розфарбовує тарілочки, чашечки, столові дощечки, потім покриває спеціальним лаком (технологію не розповідав). Все обладнання і матеріали купує у «Аврорі». Посуд переважно фірми «Люмінарк» - тільки склокераміку, на іншому посуді не виходить, треба, щоб була гарна полива. За короткий період, враховуючи те, що майстер працює лише тоді, коли є бажання, розписав більше півсотні тарілочок.

ГІПСОВІ ФІГУРКИ

А ще 8 років тому, переїхавши до Сосниці, Олег Миколайович почав працювати з гіпсом.

— Знову ж таки, після ремонту залишився гіпс. Думаю, давай, щось зроблю. Першу фігурку зробив руками, потім почав заливати у формочки (для випікання, силіконові), користуватися трафаретом (для дитячих розмальо-вок). Ці фігурки прикріплював на гіпсо-картонну стіну. Потім розмальовував фарбою і так утворювались цілі композиції, - розповів Олег Якимчук.

Наприклад, 5 років тому у батьківській оселі він оздобив стіну ззовні, під накриттям. Досі нічого не відпало, тільки дещо потускніли кольори, тому треба підмальовувати. Грона винограду прикрашають і арку у власній оселі Якимчуків. А у коридорі хрещеної ціла композиція: тут і тин, і глечики, і виноград. Для різних смаків любителів оздоблення автор пропонує гіпсові композиції в кольорі і без нього.

Із гіпсу чоловік поробив шахи, різні композиції типу «Качка з каченятами на озері», «Їжачок з корзинкою і грибами».

ДИТЯЧІ МЕБЛІ

Не так давно для дитячого садочка турботливий тато змайстрував ку-точок-магазин і куточок-перукарню. Для меблів використовував МДФ та ЮСБ плиту. У формуванні куточка допомагала і дружина. Це не нове захоплення чоловіка.


Якщо він вже щось задумав, то перепон не існує - відкладе всю роботу, буде працювати вночі. «Наполеон спав 4 години і йому було цього достатньо», - притримується цієї думки Олег Якимчук.МИЛОВАРІННЯ - СПРАВА ДРУЖИНИ

Однак і чоловік знається на ньому. Коли дружина слухала уроки миловаріння, то й чоловік мимоволі вникав. Світлана - медик. Особиста гігієна її дуже хвилює і вона завжди мріяла зайнятися миловарінням.

І ось, нарешті, з'явилися гроші, які можна було вкласти у старт та ще і Світлана перебуває у декретній відпустці і може вільний час приділяти омріяній справі.

На цьогорічний День Сосниці Якимчуки вперше запропонували со-сничанам та гостям селища свої витвори, зокрема мило. Перша партія основи для мила, яку замовили по ін-тернету, розійшлась. Трішки розкупили, трішки залишили для власного користування, а більше - на подарунки. Світлана замовила наступну партію. До цієї основи треба ще додати барвники, рослинні ароматичні олії. Заняття справді Якимчукам до снаги.

Творчі люди завжди розуміють одне одного і нікого не дратує те, що чоловік, наприклад, замість рубати дрова розписує посуд. Вони залюбки виконають будь-яке замовлення.

ЧОЛОВІКА ПРИВЕЗЛА З МОРЯ

Не ординарна історія знайомства Олега і Світлани. Як вже було зазначено, Олег Миколайович прибув до Сосниці із Кіровоградщини, а родом він із Житомирщини. А Світлана - місцева. Вона відпочивала на морі, в Криму. Олег разом з друзями 2012 року подорожував автостопом. Каже, за 14 днів об'їхали увесь Крим. Того доленосного дня хлопці зупинились у одному з кафе Судака. За сусіднім столиком сиділи дівчата. Так і зав'язалася розмова.

Посиділи, пожартували та й розійшлися, - пригадує Олег Якимчук.

А потім він (каже, що випадково) побачив знайоме обличчя на сайті знайомств. Переписувались. Їздили один до одного. І зрозуміли, що хочуть бути разом завжди. Одружилися вже через рік. Чоловік, як і годиться, привіз дружину до свого дому. Проте в нинішні часи молоді сім'ї для проживання обирають місто чи село, де є робота. Вийшло так, що Світлані на роботу потрібно було їздити із села до райцентру, а це не зовсім зручно. Тому вирішили перебратися на батьківщину дружини. Чоловіку в Сосниці швидко знайшлося місце роботи. Так і оселилися.

У сім'ї Якимчуків підростає двоє хлопчаків Богдан та Андрій. Разом вони творять свій сімейний світ.

Джерело: газета "Вісті Сосниччини" №40 (10117) від 2 жовтня 2021, Олена Кузьменко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Якимчук, Кудрівка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект