• Брухт ДальнобойСервис


Тут сіють розумне, добре, вічне

 

Цього разу газетну сторінку на шкільну тематику ми присвячуємо Безуглівському закладу загальної середньої освіти. Його історія сягає, без перебільшення, сивої давнини. Початкова земська школа на три класи з’явилася у селі аж у 1870 році, а в 1917-му збудували ще одне приміщення. Минає сім років, і в Безуглівці відкривається вечірня школа. Рік 1931-й. Заклад набирає статусу семирічки, а через тридцять років на її базі створюється восьмирічна трудова політехнічна школа. Вже тоді стає доречним питання - а чи не час звести нову будівлю? Адже кількість учнів тоді постійно збільшувалася. Півтора десятки років напруженої спільної праці й пізньої осені 1974 року розчинилися двері школи (на 280 місць) із новими просторими кабінетами, спортивним залом, навчальними майстернями.Досить пристойно виглядає школа і сьогодні, бо тут постійно пульсує життя. Як навчально-виховного спрямування, так і господарчого. Не можна не помітити зовнішню модернізацію. Всі до одного вікна - пластикові. Такі ж самі парадні та запасні двері. Ці зміні дали змогу економити кошти на опаленні будівлі. Причому, без порушення теплового режиму. Розпочали були оновлювати і фасад школи. Розпочали та й... призупинили. На сьогодні це одне із проблемних питань нинішньої влади Талалаївської об’єднаної громади. Та знаючи завзятість сільського голови Людмили Андрусенко, впевнені - вона розрубає цей Гордіїв вузол.

Тільки-но зайшли на шкільне подвір’я, як впало в очі - старі дерева випиляні. А замість них шумлять листом молоді: дубки, сосонки, горобина. Дбайливо доглянуті руками дорослих і дітей, - їх тут до 8 десятків. Надають привабливого вигляду закладу і клумби з розкішними осінніми квітами. Над парадними дверями - заклик «Ласкаво просимо!». Отож, заходимо. Аж ось і дзвоник. Він нагадав, що тут - храм знань.

До його висот учнів ведуть 22 педагоги. Молодість Світлани Миколаївни Лабузько, Тетяни Петрівни Струк, Світлани Миколаївни Дудки, Володимира Григоровича Лабузька, Ігоря Михайловича Пономаренка доречно доповнюється досвідченістю Тетяни Григорівни Наконечної, Людмили Григорівни Красулі, Ганни Василівни Андрусенко, Павлини Михайлівни Штипи, Віри Михайлівни Клименко. Цей симбіоз і дає позитивні результати у навчально-виховному процесі.

Зокрема, у минулорічному навчальному році вчитель історії Світлана Лабузько була учасником проєкту «Моя Україна - єдина та вільна», який проводився до 30-річчя Незалежності України. Учителі початкових класів Тетяна Струк та Галина Прокопець брали участь у найбільшому уроці у світі з екології та кліматичних змін «Планета - мій дім» за підтримки організацій UNICEF та EdEra.

Поповнюють шкільну скарбничку звитяг і школярі. Учасником обласного етапу серед наукових робіт МАН (керівник Лабузько С.М.) була учениця 9 класу Каріна Куць, а учениця 10 класу Марина Андрусенко - учасником Всеукраїнського учнівського конкурсу наукових есе «Молоді авіатори України» (Лабузько С.М., Зоценко Н.М.). Учень 10 класу Діма Кулинко став переможцем III Всеукраїнського учнівського конкурсу наукових есе «Публічне управління в історії української держави» (Лабузь-ко С.М.). Команда закладу освіти під керівництвом Осташко Л.В., Лабузько С.М. та Пономаренка І.М. взяла участь у Всеукраїнській військово-патріотичній онлайн грі «Сокіл-Джура». Все частіше й частіше заявляють про себе хлопчача та дівоча футбольні команди.

Цілеспрямовано проводилася також позакласна робота. Учні 3-9 класів взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Грінвіч» (керівник Лісовець О.М.), а учні 2-го ( Струк Т.П) та 4-го класів (Прокопець Г.І.) - у Всеукраїнській олімпіаді «Весна-2021» у номінації «Українська мова». Здобувачі освіти даного закладу - учасники районного етапу Всеукраїнських конкурсів «Новорічна композиція» та «Український сувенір». Каріна Куць (9 клас) виборола І-е місце у дитячому конкурсі малюнків з нагоди Всесвітнього Дня Води-2021. Софія Гаркун (11 клас), Каріна Куць (9 клас) і Поліна Гах (7 клас) отримали дипломи за конкурс малюнків NoospHEPE «30 років космічної незалежності». Роман Струк (2 клас), Назар Струк (4 клас), Діана Дорош (7 клас), Даша Гусєва (8 клас) - учасники конкурсу дитячого малюнка «Намалюй свою мрію». А Роман Струк (2 клас), Назар Струк (4 клас), Андрій Осташко (4 клас) - переможці конкурсу «Зоряні крила» у номінації «Краща іграшка-поробка», який відбувся 12 квітня 2021 року у Києві (Струк Т.П.). Учасники освітнього процесу брали участь у конкурсі-фестивалі «Великодні

дзвони», організованого громадським центром «Твоя територія» Немишаївської ТГ Київської області, отримали подяку за участь у Всеукраїнському конкурсі вити-нанки «Великдень - свято свят» та у Всеукраїнському онлайн флешмобі «Маки пам’яті 2021».

Більше 20 років школою керувала Ніна Василівна Про-копець - спеціаліст вищої категорії, учитель-методист. За час її керівництва заклад освіти був газифікований, обладнаний кабінет інформатики та відремонтована спортивна зала.

Працюючи на посаді директора, Ніна Василівна неодноразово стверджувала: « Я - щасливий директор, тому що поруч зі мною працюють чудові люди з оригінальними ідеями, з яскравим творчим обличчям, зі своїм баченням проблем, із почуттям відповідальності за долю наших учнів».

Останні вісім років колектив очолює Катерина Резвін, котра до того у цій же школі обіймала посаду заступника директора з навчально-виховної роботи. Отож, кожного колегу знає достеменно і до кожного має свій ключик.

Директор школи і зробила нам екскурс пенатами закладу. Першим ділом пройшлися початковими класами. Вони суперові! Нова українська школа - в дії. Для малюків всі умови: сучасні стільці та парти, принтери і мультимедійні проектори, планшети. Вчись! Досягай вершин наук! Зазирнули в кабінети інформатики та біології. Вони також виглядають по-сучасному. Псувало настрій тільки одне - наповнюваність класів, що сягає менше половини запланованих масштабів просторої будівлі. 116 учнів - ось і вся дітвора. Та тут нічого не вдієш. Це загальнодержавна трагедія.

Не без гордості Катерина Резвін показала нам їдальню. Свого часу у ній зробили ремонт і тепер вона виглядає модерново. Своїми силами довели до ідеалу й харчоблок, який із часом планують доповнити картоплечисткою. У цьому навчальному закладі має місце тісна співпраця з керівництвом громади, батьками, благодійниками. Результат - калорійна їжа дітям.

Заслуговує на гарні слова і майстерня. Тут збережено все необхідне, аби діти мали змогу поліпшувати трудові навички, які знадобляться їм у подальшому житті.

Останні зміни у закладі відбулися в 2017 році. Після реконструкції при ЗЗСО став функціонувати дошкільний підрозділ, іншими словами, дитячий садок. Якщо не рахувати підведення весною 2021-го швидкісного Інтернету, котрий застосовують у кожному класі.

Можливо пройде певний період і цей заклад середньої освіти стане базовим для всієї Талалаївської ОТГ. Хто знає... А поки що ми вітаємо всіх вчителів громади з професійним святом. Бажаємо їм усіляких гараздів і закликаємо не поривати давніх стосунків із «Ніжинським вісником»!

Мала школа з великими сподіваннямиЛюбов Осташко - заступник директора з виховної роботи Безуглівського закладу загальної середньої освіти. Якщо по-простому - Безуглівської школи, де здобувають освіту 116 учнів та 19 діток відвідують садочок. Із Синдаревського, Пашківки та Курилівки хлопчиків та дівчаток підвозить шкільний автобус.

Школа для такого рівня населеного пункту, -просто розкішна. Відремонтована, із санвузлами, їдальнею, чудовими кімнатами для найменших. До речі, садочок розрахований на 26 осіб, але, на жаль, зараз їхня кількість зменшилася. Проте, від того не стала меншою надія на те, що статистика стане кращою.

Люба народилася на Сумщині, в Конотопському районі, в селі Соснівка. У Ніжин приїхала вчитися в педінституті імені Гоголя, на природничий факультет, який славився не лише на теренах України, Радянського Союзу, а й всього світу, бо здобували тут освіту, та й здобувають зараз, в тому числі й студенти з далекого й близького зарубіжжя.

Тут, у Ніжині, познайомилася із безуглівським хлопцем Сергієм, та й прикипіла.

До свого обранця, до Ніжинщини, до Безуглівки. Тут народила доньку й сина.

Старша Наталка, наразі, - студентка класичного фахового коледжу Сумського Державного Університету, здобуває професію землевпорядника. Активістка, комсомолка, красуня - це без спогадів про комуністичне минуле, а як цитата із фільму - бо вона й справді така - скрізь і найактивніша, і найкраща.

Молодший - п’ятикласник Андрій. Про його майбутнє, поки-що, мова не йде, адже малий біля тата з мамою, у своїй рідній школі, в селі, де народився.

Останній навчальний рік, як загалом в Україні, так і в Безуглівці зокрема, був досить специфічним, - розповідає Любов Осташко - через пандемію коронавірусу. Зараз 95% працівників закладу вакциновані, хворих немає, тож дітки ходять у садочок і в школу у звичному режимі, що буде далі - покаже час.

Не без гордості заступник директора розповідала про харчування в навчальному закладі. Молодші 1-4 класи отримують його безкоштовно. Як і так звані категорійні діти - це 14 осіб із 5-го по 11-й класи: з багатодітних родин, внутрішньопереміщені, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю. Всі - коштом громади.

Про перспективи малого села, яке увійшло у невелику територіальну громаду, говорити важко. Моя співрозмовниця нарікає на те, що людей в селі меншає, особливо молодих, а відтак - діток. Але всім, хто проживає у таких населених пунктах і не планує звідти тікати, хочеться вірити в те, що життя налагодиться, а дитячий сміх лунатиме з усіх вулиць щороку голосніше.

Джерело: газета "Ніжинський вісник" №38 (147393) від 1 жовтня 2021, Олександр Василенко, Олена Найда

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Безуглівка, школа, освіта

Добавить в:
 
 


Центр Комплект