• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » «Медицина лікує людину, а ветеринарія оберігає людство»


«Медицина лікує людину, а ветеринарія оберігає людство»

Професійне свято працівників ветеринарної медицини відзначається щорічно у другу неділю серпня. День працівників ветеринарної медицини – це відзначення вагомого внеску людей цієї професії у забезпечення ветеринарного і епізоотичного благополуччя, ветеринарно-санітарної безпеки продуктів тваринництва та охорони навколишнього середовища.Термін «ветеринар» походить від латиноамериканського слова і означає людину, яка робить тварину знову «працюючою».

Ветеринарна медицина – важлива складова не тільки агропромислового комплексу, а й всього нашого життя. Від благополуччя цієї сфери залежить здоров’я людини зокрема та нації в цілому.

Кажуть, що «медицина лікує людину, а ветеринарія оберігає людство». Бо своєю працею ветеринари забезпечують здоров’я тварин, стоять на охороні здоров’я людей, контролюють якість продукції, дотримання правил її переробки та зберігання.
Таким чином ветеринарія оберігає людей від безлічі хвороб тварин, запобігає епідеміям худоби, які можуть призводити до дуже масштабних наслідків.

На Семенівщині це свято з високими досягненнями в роботі зустрічають працівники Семенівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, управління фітосанітарної безпеки.

Державна служба України, як розповів начальник Семенівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Олександр Короткий, виконує завдання з реалізації державної політики у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та рєєстрації тварин, санітарного та епідемічного благополуччя населення, ринкового нагляду у межах своїх повноважень тощо.На фото колектив Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини

– Семенівське управління Держпродспоживслужби, – розповідає Олександр Вікторович, – складається з двох відділів. У відділі безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини працюють головний спеціаліст Руслан Залевський та провідний фахівець Олександр Бескищенко.

Сфера їх відповідальності – контроль за здійсненням заходів із забезпечення епізоотичного благополуччя території Семенівської громади та організацією протиєпізоотичних заходів спеціалістами підпорядкованих установ, контроль за
обігом харчової продукції, попередження отруєнь людей тощо. У відділі державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства працюють головний спеціаліст Світлана Панько та провідний фахівець Ірина Порва, які виконують завдання з забезпечення реалізації державної політики у сфері санітарного законодавства, епідемічного благополуччя населення.

Водій нашого управління Олександр Козік також сумлінно виконує свої робочі обов’язки.На фото колектив Семенівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області

– Колектив Семенівського управління Держпродспоживслужби не великий, а обсяг роботи і завдань – значний, – підкреслив начальник управління Олександр Короткий. – Наприклад, під час карантину із запобігання поширення захворюваності на коронавірус серед населення ми працювали у складі комісій за дотриманням протиепідемічних заходів на об’єктах торгівлі, в громадських місцях тощо. Наші фахівці виконують чималу роботу з контролю за якістю продуктів у закладах освіти
– школах та дитячих садках, здійснюють заходи з контролю за якістю питної води і виконують чимало іншої роботи. Якщо коротко визначити завдання, над якими ми працюємо, то це – забезпечення санітарного та епізоотичного благополуччя населення.
Держпродспоживслужба відіграє ключову роль в аграрній галузі країни, реалізуючи державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин. Також служба здійснює функції державного нагляду за якістю зерна та продуктів його переробки, додержання заходів біологічної і генетичної безпеки, радіаційного контролю сільськогосподарської продукції і продуктів харчування. Мені приємно очолювати колектив, в якому працюють відповідальні фахівці з великим досвідом роботи.


На фото працівники Жадівської дільничної лікарні ветеринарної медицини

Високо оцінює роботу свого колективу і заступник начальника Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, завідувач відділом протиепізоотичної роботи Володимир Пчела.

Колектив лікарні ветеринарної медицини складається з 28 чоловік. У нас, крім мене, працюють ще 6 лікарів ветеринарної медицини – Тетяна Деденко, Валерій Василакий, Віктор Миронюк, Михайло Єрмоленко, Любов Стецкова-Єрмоленко, Олександр Шевцов, – розповідає Володимир Іванович. – Всі вони професійно виконують свої обов’язки, тож сказати можу тільки добрі слова.

Ветеринарне обслуговування території громади включає в себе проведення ветеринарно-санітарних заходів, спрямованих на забезпечення епізоотичного благополуччя, організацію та проведення лікувально-профілактичних заходів шляхом надання лікувальної допомоги та проведення профілактичних обробок, хірургічного втручання та надання консультацій, проведення дезинфікаційних заходів. Всі ці роботи виконують спеціалісти Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини та її структурних підрозділів.

Як розповів Володимир Пчела, до складу Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини входять Жадівська дільнична лікарня ветмедици (Любов Стецкова-Єрмоленко – завідуюча, Михайло Єрмоленко – лікар-епізоотолог, Любов Ткач – дезінфектор, Федір Горовий – ветфельдшер, Юлія Голуб – ветфельдшер, Галина Захарченко – дезінфектор), Хотіївська дільнична лікарня ветмедицини (Марина Ткаченко – завідуюча), Костобобрівська дільнична лікарня ветмедицини (Олександр Шевцов – завідуючий, Ніна Пунтус – ветфельдшер Віктор Перекута – ветфельдшер, Володимир Субота – ветфельдшер).На фото працівники Костобобрівської дільничної лікарні ветеринарної медицини

За кожною дільничною лікарнею ветмедицини закріплені прилеглі села, в яких вони надають ветеринарну допомогу тваринам, слідкують за епідемічною ситуацією, – розповідає керівник Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини. – Ми дуже задоволені тим, що завдяки профілактичним заходам територія Семенівської громади є благополучною по сказу тварин. Сьогодні ми не маємо на Семенівщині випадків захворювання тварин на чуму та ящур, інших небезпечних інфекційних хвороб великої рогатої худоби та свиней. Наші ветеринари роблять подвірні обходи, щоб вакцинувати домашніх тварин – котів та собак – від сказу, беруть на аналіз кров від корівок, щоб своєчасно виявити можливі захворювання на лейкоз і бруцельоз, якими можуть хворіти також і люди.

– Від працівників ветеринарної медицини залежить життя і здоров’я не лише тварин, а й людей. І у нас склався професійний і дуже людяний колектив. Я вже називав наших лікарів, які люблять свою професію і плідно працюють у ветеринарії багато років.

Наші фельдшери ветеринарної медицини – Марина Ткаченко, Володимир Субота, Віталій Белогривий, Віктор Перекута, Федір Горовий, Ніна Пунтус, Юлія Голуб, Юрій Гребенник – також відповідально ставляться до своєї роботи, – підкреслює Володимир Пчела.

– А ще хочеться сказати добре слово про роботу техніка-програміста Світлани Гребенник, головного бухгалтера Оксани Кайдаш і бухгалтера Лідії Топальської, дезінфектора Людмили Маслової, санітара Тетяни Перекути та водія Олександра Голика. Ми всі разом, турбуючись про довкілля, тварин, підтримуючи стабільну епізоотичну ситуацію та контролюючи ветеринарно-санітарну безпеку продуктів тваринництва, відвертаємо загрозу для життя та здоров’я людей.

І це не пафосні слова, а дійсність, наша робота.

Свято працівників ветеринарної медицини, без перебільшення, можна назвати всенародним. Адже від результатів роботи ветеринарної медицини залежить навіть здоров'я людей. Самовіддана праця та високий професіоналізм ветеринарних спеціалістів по попередженню надзвичайних ситуацій епідеміологічного та епізоотичного характеру, недопущенню на внутрішній ринок неякісної та сумнівного походження тваринницької продукції високо цінується в нашому суспільстві.

Отже, всіх, хто працює або працював раніше у ветеринарній галузі Семенівщини, вітаємо з професійним святом і зичимо щастя, здоров’я і благополуччя.

На знімках: на першій сторінці: колектив Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини; колектив Семенівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області; на другій сторінці: працівники Жадівської дільничної лікарні ветеринарної медицини; працівники Костобобрівської дільничної лікарні ветеринарної медицини.

Джерело: Газета "Життя Семенівщини", №31, Катерина Дика

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ветеринарія, Семенівщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект