• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Курс виживання на пенсії без права на вибір


Радио

Курс виживання на пенсії без права на вибір

Катерина Олександрівна - сільська жінка, яка має поважний вік. У свої 80 вона є героїнею без перебільшення. І таких, як вона, в нашій державі ох як багато - мужніх, сильних духом і тілом, які мусять працювати в такі роки, щоб вижити. Адже держава, якій вони віддали свої роки совісної праці, забезпечила їх на старість злиднями, убогістю, дала їм єдине, це курс виживання, по-іншому і не назвеш. Ось і крутиться кожен, як може. До самого скону тримають господарство, обробляють город, щоб просто не померти з голоду, адже пенсії мізерні, а ціни? Якщо не дай Боже захворів і пішов до аптеки, то на м’ясо не залишиться, а в основному не залишиться і на хліб.Катерина Олександрівна Романович проживає в Кудрівці. Там ходила в школу, будувала своє життя, народжувала дітей, працювала і мріяла тільки про одне – про хороше в майбутньому. Та, мабуть, всі люди мріють про таке. Все життя тяжко працювала – діти, робота, господарство, городи. Має 39 років трудового стажу, з них 22 трудилась дояркою. Прокидатись доводилось ой, як рано. Про недоспані ночі знають тільки зорі на небі і одна вона – жалітися не звикла.

Відтрудилася, пішла на пенсію, тільки легше від того не стало.
Донька Оксана вийшла заміж в Остреч, та щастя затьмарила біда, помер чоловік Катерини Олександрівни, так і не діждавшись внуків. А донька народила сина, та біда знову повернулася – коли дитині було 3 місяці, смерть забрала і її чоловіка.

Важко повірити в таке, та це жорстока правда і вона виїдає душу в людини, пустота ця так болить, що ніяких сліз не вистачить її виплакати. Мама забрала доньку з маленьким онуком додому. Вона єдина мусила бути сильнішою від усіх і дати свою підтримку. Внучок підростав. Роботи доньці в селі нема. Жили на мамину пенсію.

Щоб вижити, мусили тяжко працювати. Господарство нікуди не зникло, хоча господаря в будинку вже не було. Все звалилось на плечі Катерини Олександрівни. Хто, як не вона, мусить вистояти, обігріти, дбати і думати про завтрашній день. У свої 80 тримає корову, індиків, яких було і по 40, свиней. Раніше були і свиноматки.


Хоч донька і виросла, та Катерина Олександрівна жаліє її частенько – візьме рано-вранці відерце і піде тихенько доїти Березу. Роботи вистачає обом. Сіна заготовляють самі.

У свій вік Катерина Олександрівна сіно і гребла, і вантажила, і в сінник носила. Садять городи, тому і сапувати доводиться. Внук вже в 9 класі. Скоро поїде вчитись. Хоче бути агрономом. Планує навчатись в Чернігові. А на це знову треба кошти. І треба далі тримати господарство, бо на мізерну пенсію багато не купиш.

Друга донька Люба живе у Мені, та вона, як і мама, тримає чимале господарство. Індиків буває і до півсотні. Частину продає і це додаткова копійка.

Син Вітя живе у Кудрівці та і він безробітний. Болить у мами душа за всіх. Єдине, про що молить Бога, щоб дав їй ще сили і вона могла ходити і працювати.
Вона не повинна цього робити в такому віці, але мусить, бо держава залишила людей, давши їм жалюгідні копійки, на які прожити дуже тяжко. А ще, не дай Боже, захворіти. На долю Катерина Олександрівна не нарікає. Розуміє, що нічого не зміниться, якщо будеш скиглити. А треба робити: орати, садити, доїти, сапувати, варити. В селі бабу Катю поважають – трудяга. Та вона не просто трудяга, а жінка з великої літери, яка тягне ярмо нинішнього життя. Про подорожі не мріє і те життя, яким живуть пенсіонери за кордоном, їй і не снилось. Та і пенсіонерам, що живуть в європейських державах, не снилось і близько, що у 80 років людина мусить так тяжко робити, щоб вижити, бо життя пенсіонерів в Україні є справжнім курсом виживання. І тільки Бог знає молитви тих, хто просить його про здоров’я, про силу і про допомогу вижити і тільки він
допомагає їм у всьому.

Джерело: Газета «Вісті Сосниччини», №32/10109, автор Наталія Матвієнко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Романович, Кудрівка, пенсія

Добавить в:
 
 


Центр Комплект