• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Людмила Петрівна Чепурна - мати-героїня


Талион

Людмила Петрівна Чепурна - мати-героїня

 

Такою високою відзнакою удостоєна Людмила Петрівна Чепурна — мати п’ятьох дітей з села Авдіївка Новгород-Сіверського району. Нагороду їй урочисто вручили 8 липня в облдержадміністрації.Того дня двадцять дві жінки Чернігівщини удостоїли почесного звання «Мати-героїня». Такий Указ підписав Президент України 7 травня цього року. Заступниця голови ОДА Олена Дума сказала, що відповідно до законодавства всі матері-геро-їні отримають одноразову виплату у розмірі майже 24 тисячі гривень (сума цієї винагороди визначається у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб). Залежно від кількості дітей також передбачена надбавка до пенсії — 35-40%.

Людмилі Петрівні нині 46 років. А найстаршій Ані 25. Вона вже 8 років проживає у Києві, працює у магазині. Через лічені дні стане на весільний рушник. Друга з донечок Маринка два роки тому померла у віці 16,5 років, народилась з тяжкою формою ДЦП. Катя, Іринка та Сашко навчаються у школі, закінчили 7, 6 та 3 класи.

Гроші від держави сім'я вже отримала і витратить виключно на дітей, в основному на одяг. А Маринці замовлять гробничку.

Людмила Петрівна займається домашнім господарством, а чоловік Віктор Іванович працює у фермера Анатолія Ященка. На життя заробленого вистачає. Тримають чимале господарство, крім корови. Саме період здачі огірків. Через день сім'я здає їх на тисячу гривень, посадили майже тисячу стебел.

Допомагає італійська родина, до якої щороку їздить Іринка. І хоч цього року через карантин не вдалося погостювати, зате на Новий рік, та й не тільки, смакували гостинцями.

Мати-героїня каже, що всього треба добиватись самостійно, не сидіти, склавши руки, і головне - не пити. Мати дуже вдячна за допомогу, підтримку, соціальний супровід працівниці центру молоді Олені Дерюгіній, а нині завідувачці відділенням соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді Сосницької селищної ради.

Крім одноразової виплати, Людмила Чепурна отримала масу задоволення від урочистостей. Звучали теплі слова на адресу жінок-героїнь, були квіти, був набір постільної білизни, а ще пісенні номери і дружня атмосфера.

* * *


Нині в області 3231 жінка має звання «мати-героїня», сказала заступниця голови ОДА Олена Дума.

Понад тисячу українських жінок цьогоріч удостоєні звання «Мати-героїня».

* * *

Олена Ващенкова зі Змітнева теж отримала державну відзнаку «мати-героїня»

Олені Ващенковій 44 роки. Вона - мати семи дітей і трьох онуків. Найстаршій - 24, найменшому - 6. Двоє старших доньок уже мають власні сім'ї, а п'ятеро менших живуть із батьками у селі Змітнів, що на Сосниччині.

З чоловіком Олександром Олена разом 27 років. Одружились, коли їй було 16, йому - 18.

Спочатку родина жила в Авдіївці на Донеччині. Після початку бойових дій їм довелося переїжджати. Кілька років вони жили у різних містах в орендованих квартирах, а у 2016 році купили дім у Змітневі. За п'ять років нажили господарство. У тому, що народила і виховує сімох дітей, Олена нічого особливого не бачить. Про те, щоб отримати звання «Мати-героїня», раніше жінка навіть не задумувалась.

Олександр Ващенков каже, дружина і діти - це те, що змушує його жити і рухатись вперед. Діти Олени вважають свою маму справжньою героїнею. Та кажуть, що мама і тато - це найкращі друзі для дітей у сім'ї. Майже 24 тисячі гривень винагороди витратили на запчастини для трактора та пилосос.

Про сім’ю Ващенкових наша газета писала у №49 за 3 грудня 2016 року.

Джерело: "Вісті Сосниччини" №29 (10106) від 17 липня 2021, Олена Кузьменко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чепурна, Ващенкова, мати-героїня

Добавить в:
 
 


Центр Комплект