Рекламодателям

Радио
Радио

Янголи-охоронці в білих халатах

Без медика при нинішніх реаліях на селі не вижити. Поки з високих владних кабінетів розповідають про створення служби екстреної медицини, селяни дякують Богові за те, що на селі залишаються люди, які можуть надати бодай першу медичну допомогу. Тож сімейні медичні сестри і лікарі для них порівнюються з янголами, в яких замість крил – білі халати.


сімейна медична сестра Вороньківської сільської лікарської амбулаторії Наталія Лісова

Сімейна медична сестра Наталія Лісова – один із таких янголів для Вороньків та найближчих сіл. У будь-яку погоду, взимку і влітку, вона на своїй автівці поспішає на допомогу тим, хто цього потребує. Ставить крапельниці, робить ін’єкції та масаж на дому. Робочий день може розпочатися затемна і так само затемна і закінчитися, адже невідомо, куди доведеться їхати і кому надавати допомогу.

Серед підопічних Наталії – і маленькі пацієнти, які приходять на прийом до сільської амбулаторії на щеплення та профілактичні огляди, і люди похилого віку, котрим частіше доводиться надавати допомогу на дому або в денному стаціонарі. Так, є в сільській амбулаторії і такий, і цим фактом медики й місцеве керівництво неабияк пишаються. Це дуже велика справа, коли людина має можливість профілактично отримати крапельницю, не виїжджаючи до центральних лікарень.

Важко було вороньківським медикам під час пандемії ковіду – їх в амбулаторії працює четверо: три сімейні медичні сестри і сімейна лікарка на 0,25 ставки. Звісно, вся напруга випала на долю сестричок. І саме завдяки їм вистояли, хоча і втратили шестеро односельців, яких забрала хвороба. В пік епідемії до амбулаторії приходило на крапельниці по 20 людей, хворих на коронавірус із пневмонією. Це, не рахуючи хворих, які приходили на прийом. Тут же робили швидкі тести на COVID-19. Якби не вчасна допомога на місці – важко уявити, скількох людей могли б недорахуватися.


Наталя проводить невеличку екскурсію амбулаторією. Чисто й затишно, серед медичного обладнання – апарат ЕКГ, УВЧ, глюкометри, пульсоксиметри.

При амбулаторії працює аптекарський пункт, і це дуже зручно, каже Наталія, адже людям непотрібно далеко їхати за ліками, та й вона, прямуючи на виклик, може взяти з собою необхідні для крапельниць медикаменти.

Кабінет прийому хворих, маніпуляційна, палати денного стаціонару. Їх поки що дві, але кількість мріють збільшити, адже потреба в такій послузі зростає. З цього приводу, каже староста Вороньків Сергій Шутий, він звертався до власника групи компаній «Агрозем Холдинг» Сергія Рудьковського. Він пообіцяв допомогти і з матеріалами, і з ремонтом, і з заміною вікон на металопластикові. Що це буде виконано, можна не сумніватися, каже пан Сергій, адже жодного разу, із чим би не зверталися за допомогою, відмови не отримали. Місцеві фермери та підприємці також допомагають зберегти приміщення у гарному стані, за власний рахунок провели в амбулаторію Інтернет, щомісяця сплачують за нього. Це – Юрій Григорович Карауш, Юрій Іванович Медвідь, керівники ТОВ «СВК «Пам’яті декабристів», що входить до групи компаній «Агрозем Холдинг».

Але є побоювання, каже Сергій Шутий, що амбулаторію можуть перетворити на ФАП. Щоб її зберегти, потрібен сімейний лікар на повну ставку. Тож дуже його шукають і пропонують якнайкращі умови, включаючи повністю обладнане житло, гідну зарплату і, звісно, пошану і повагу від вдячних пацієнтів.

Джерело: газета «Деснянська правда», Алла Прима

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Лісова, медицина, Прима

Добавить в:
 
 


Центр Комплект