Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Відомий корюківський композитор Яків Коваленко відсвяткував 85-річчя

Відомий корюківський композитор Яків Коваленко відсвяткував 85-річчя

Місцевому композитору Якову Дмитровичу Коваленку 26 червня виповнилося 85 років. Ювіляра вітало багато людей. А в Міському будинку культури влаштували на його честь творчий вечір.

День народження

Життя склалося так, що нині Яків Коваленко живе один. Але сумувати цього святкового дня йому не дали колеги по творчості — члени клубу «Перлина», який працює при Корюківському районному музеї. Вони зібралися у садибі композитора та вітали його піснями, музикою й поетичним словом.Бог наділив корюківчанина неоціненним даром — нести людям красу в гарних мелодіях і щирих піснях, передавати почуття, переживання, знаходити те єдине і неповторне, що бентежить душі.

"4 липня Корюківський міський будинок культури зібрав глядачів, закоханих у музику та поезію, на ювілейний концерт Якова Коваленка"

Яків Дмитрович дивовижна людина, наділена великою жагою до життя, оптимізмом, енергією. У свої 85 він із задоволенням подорожує, пише вірші та пісні, співає у хорі, відвідує багато різноманітних культурних заходів. А ще він гарний і добродушний господар, тож до нього завжди тягнуться люди.

Багато щирих вітань з нагоди ювілею звучало на його честь. А ювіляр тішився, радів і молодів просто на очах. Йому ніколи не даси його років, певно, оптимізм і творчість не дають старіти.

Співуча родина

Народився композитор на Слобожанщині, біля міста Ромни у козацькій сім’ї. У родині Коваленків завжди співали — у радості й горі, на сімейних і народних святах. А ще прищеплювали любов до рідного краю, землі, пісень.

Тож пісня і супроводжує Якова Дмитровича все його життя, допомагає в праці та побуті. Поступово вона заполонила душу, стала головною у його житті. Прожито 85 літ. Надбав наш земляк 60 років загального трудового стажу, з них 43 — викладацька та керівна педагогічна праця, навчання дітей музиці, і постійна творча робота.

Рівно 40 років композитор живе у Корюківці, полюбив наш край, і його шанують і поважають люди.

Збірки пісень

Пісні пише все своє свідоме життя, і завжди плекає надію, що звучатимуть вони по всій Україні. З під його пера вийшли дві збірки пісень «Приторкніться до струн» та збірка козацьких пісень «Живе надія козацька».На святі звучали пісні композитора у виконанні хору ветеранів, колективу української пісні «Лілея», колективу козацької пісні, солістів, на слова наших поетів. Різножанрові та різновікові, вони ніжними переливами заповнювали душі й серця глядачів, вдихали вогонь пристрасті та дарували надію.

Вітали композитора також його щирі друзі, віртуози інструментального жанру — Микола Наумчик, Іван Погуляй, Микола Тютюнник. Цього святкового дня друзі не залишили композитора наодинці. До пізнього вечора на його подвір’ї звучали пісні.

Якову Коваленку у його непростому житті допомагає переборювати негоди любов до свого краю, людей, що його оточують, рідної природи, пісні, музики, поезії. Саме так мислить і сприймає своє життя ювіляр.

Джерело: Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Коваленко , Корюківка, композитор

Добавить в: