Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Андрій Клименко здав понад 10 літрів крові
Рекламодателям

Радио
Радио

Андрій Клименко здав понад 10 літрів крові

Нещодавно Україна відмічала Міжнародний день донорства. Одна донація крові (у перекладі з англійської donation - дарування) - в середньому 450 мл - може врятувати до двох життів. Ічнянець Андрій Клименко, який 23 рази був донором і здав майже 10,5 літра крові, фактично врятував життя більше сорока хворим.- Ніколи не питаю, для кого саме здаю кров, - каже 41-річний Андрій Клименко. - Мені достатньо знати, що моя друга плюс комусь дуже потрібна. І що я роблю справу, яка комусь може врятувати життя. Грошей ніяких за це мені не потрібно.

Уперше Андрій здав кров, коли навчався у Прилуцькому коледжі. Це було наприкінці 90-х. Тоді відгукнувся на прохання терміново допомогти хлопцю, з яким стався нещасний випадок.

У 2015 році, як пішов працювати в Ічнянську дільницю Прилуцького РЕМу і де трудиться й до нині, теж попросили здати кров. Відтоді регулярно, кожні два місяці, чоловік приходить до міського пункту переливання крові. Перед кожною донацією здає аналізи.

- Процедура триває п’ять-вісім хвилин. Здав - і пішов. Почуваюся нормально. Мабуть, організм вже звик, - говорить Андрій і закликає інших не бути байдужими до чужих бід і ділитися тим, що є у кожного. -Вірте в те, що робите хорошу справу.

Забір крові у пункті переливання проводиться у будні, з 8-ї до 12-ї години.

- Нагальна потреба в донорській крові є завжди, тож її запаси необхідно поповнювати постійно, - зазначає операційна медична сестра пункту переливання крові Ганна Дроботущенко. - Людей, котрі безкоштовно погодилися здати кров, на жаль, можна порахувати на пальцях. Про милосердя й мови немає. Потрібна кров - плати. Прикро, що держава не приділяє належної уваги цій галузі медицини. З усіх пільг, які були ще за радянських часів, лишилися тільки уже не 20, а 10% надбавки до пенсії. Та попри все створена колись система переливання крові функціонує. Залишаються донори, які регулярно, через кожні два-три місяці діляться своєю кров’ю. І їх кількість на Ічнянщині за останні роки не зменшилася. Це в першу чергу медичні працівники Тетяна Пусь, Любов Мажна, Надія Плоска, Світлана Кирій, водій Володимир Тронь. Є також династії донорів: сім’я Миколенків, батько і два сини; Яна Герасименко з мамою, Ніна Дейнека з сином, Світлана Бузицька з дочкою. А Світлана Скоробагатько з Івангоро-да, Любов Штанько з Монастирища, Сергій Білан з Гмирянки, ічнянці Андрій Клименко, Роман Ясенівка, Ігор Нестеренко, Анатолій Медведєв за першим покликом здають по півлітра крові безкоштовно.

Джерело: Ічнянська газета "Трудова слава", №23 (10144) від 10 червня 2021, Світлана Череп

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: донор, кров, Клименко, Ічня

Добавить в:
 
 


Центр Комплект