Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » «Веселі люди» – агенція, яка перетворює свята на незабутні перформанси
Рекламодателям
Error: Incorrect password!

Радио
Радио

«Веселі люди» – агенція, яка перетворює свята на незабутні перформанси

Чимало хто може стверджувати, що найжиттєрадісніша професія – це аніматори й ведучі свят. Про всі тонкощі цієї творчої та цікавої роботи, про те, як змінюються смаки дітей і що головне в роботі ведучих заходів, розповідає весела та енергійна Марія Біломитцева, засновниця святкового агентства «Веселі люди».– Розкажіть про свою професію і як ви стали організатором свят?

– Я не одразу стала ведучою свят. Коли я навчалася у школі, десь у 6 класі мій педагог Світлана Володимирівна Іващенко запросила мене до театрально-розважального гуртка, який саме вона й організувала. Так я полюбила акторство і хотіла після закінчення школи вступати до Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого на режисуру. Але мама тоді сказала, що у театрі багато грошей не заробиш і нерідко в акторів немає стабільного заробітку. Тому я вступила до Київського національного університету культури і мистецтв на факультет дизайну інтер’єру. А після трьох років навчання зрозуміла, що це зовсім не моє, і пішла працювати. Змінила чимало професій, а потім мене запросили на роботу в Чернігів до дитячого театру «Дискавері». Ми дарували радість дітям понад 5 років: щоденно у нас було по 2-3 виступи в різних навчальних закладах. Потім із різних причин театр закрили й актори залишилися без роботи. І тоді я вирішила організувати святкове агентство «Веселі люди».

– І так ви стали директором «Веселих людей»...

– Я не вважаю себе директором, тому що також виступаю на кожному заході. Звісно, я не можу грати всіх персонажів, але такі, як Червона Королева, Круелла – це мої ролі. Я виступаю на кожному святі, тому, можливо, не даю колективу розслабитися. Або це через моє хвилювання: раптом мене не буде в команді – і щось може піти не так.

– Про що агентство «Веселі люди»?– Нерідко люди помиляються, бо вважають, що «Веселі люди» – це дитяча аніматорська компанія. Але ми організовуємо чимало свят для дорослих. Це й тематичні вечірки, й вечірки «Поліція style», є навіть свята з теми 18+. Такі, наприклад, замовляють на день народження, де вікова категорія гостей від 18 до 45 років. Ми проводимо весілля, ювілеї і навіть виписку з пологового будинку та хрестини. Свого часу я працювала у Західній та Центральній Україні, де навчилася традиціям та звичаям. Часто ведучі не беруться за організацію проведення хрестин, бо на таких святах ніде «розігратися», всі на нервах, дитинка може плакати, тому потрібно бути максимально витриманим та делікатним.

– Як ви підбираєте акторів у свій колектив?

– Ті, хто прийшов до колективу з «Дискавері» – досвідчені актори, які не пропускають репетицій. А ось молодь нерідко потрібно навчати «з нуля». Володимир – професійний актор, Тетяна працює у філармонії артисткою балету, а з молоддю іноді буває важко, тому що вони можуть приходити тільки заради заробітку. Ми пояснюємо їм, для чого потрібні всі атрибути, ознайомлюємо з програмою, дивимося разом із ними дитячі фільми, навчаємо, як поводитися на виступі, щоби не ставати спиною до глядачів, а тільки анфас.

– Чим ви відрізняєтеся від інших аніматорських компаній?

– У нас є чимало театралізованих сцен між акторами. Володимир, наприклад, може образитися, якщо на нього кажуть «аніматор», бо в нього вища професійна акторська освіта. В наших виступах завжди є цікава вступна частина, різноманітні діалоги. Ми ніколи не кажемо, що це конкурс. Бо якщо, наприклад, ми пірати, то це пригоди на острові. Якщо ми летимо в космосі, то переміщуємося з планети на планету, а не показуємо локацію тільки в приміщенні. Всі програми відточуємо на репетиціях. Коли ми робимо квести по місту, ми «проганяємо» їх спочатку на своїх дітях та дітях знайомих.

– Розкажіть про цікавий психологічний квест, який ви плануєте зробити.

– Незабаром у нас буде захоплюючий квест «Побори свої страхи», він для тих, кому від 8 до 15 років. Дітей буде зустрічати клоун «Воно», заздалегідь із батьками буде обговорено страхи дітей, хай то страх висоти або, можливо, хтось боїться пацюків. І в той момент, коли дитина буде проходити завдання, пов’язане з дитячою фобією, «Воно» втрачатиме свою силу. Наразі будемо проводити репетиції, і вже у середині серпня ми плануємо запустити цей квест.

– А дорослі зможуть замовити такий квест?

– Звісно! Тільки завдання будуть жорсткішими і «по-дорослому».

Мене тішить те, що в Чернігові стає все популярнішим те, що коли люди збираються компанією, ці зустрічі не виливаються в банальне застілля. Я радію, коли бачу, як і дорослі, й діти не нудьгують на святах, а розважаються, беручи участь у різноманітних конкурсах.

Наші програми розраховані від 1,5 години, бо деякі діти розігруються після 20-30 хвилин, а деякі навіть після години.

– Взимку, напевно, також працюєте майже без вихідних...

– Так, узагалі, Володимир має такі головні ролі, як Шляпник, Дід Мороз та Святий Миколай, і діти його просто обожнюють.

– Упізнають діти на вулиці?

– Так, буває таке, що діти кажуть: «Мамо, дивися, це ж пірати з дитячого садочка!» Діти запам’ятовують обличчя, і ми для них залишаємося героями наших виступів. Був випадок, коли діти зустріли мене біля магазину і сказали: «Привіт, а хтось нам обіцяв морозиво!» і мені реально довелося купувати морозиво, бо на святі така обіцянка була.


– Скільки людей зараз у вашому колективі?– На постійній основі четверо: я, Володимир Росомаха, Ольга Мовчан і Тетяна Чорноок. У кожного із нас є свої коронні ролі. Наприклад, наша Тетяна – найніжніша, вона – як мама для малюків. Але вона – і Біла Королева, і Динозавр, і Ельф, і будь-яка з Принцес. І вона може гарно поставити танці. Оля ж – дуже спортивна, тому її витримці в квесті кожен може позаздрити. І ще вона – Снігуронька, Аліса, Харлі Квін і, звичайно ж, Єдиноріжка.

– В чому полягають труднощі вашої роботи?

– Я б не сказала, що є труднощі. На початку було іноді складно, коли ми не зовсім розуміли, що саме маємо робити. Тільки цьогоріч, після п’яти років роботи, у мене з’явилося розуміння того, як і що потрібно робити, аби все було чітко, фахово і натхненно.

Нові якісні костюми та реквізит коштують недешево, тому чимала частина заробітку йде на купівлю необхідних товарів для нашого агентства. Спочатку я хвилювалася, що в нас немає ростових ляльок, але потрібно турбуватися про своїх колег, бо понад 20 хвилин у ростовій ляльці неможливо перебувати навіть із вентилятором.

Складнощі бувають тоді, коли багато замовлень на одну й ту ж саму програму й ти фізично не встигаєш прасувати костюми.

Завжди хочеться мати охайний вигляд, і я дуже суворо до цього ставлюся. Образ повинен бути дуже схожим на оригінального героя, тому пошук реквізиту і костюмів займає багато часу.

– В карантин було складно без роботи?

– Так, у карантин дещо розслабляєшся і забуваєш про тренди героїв, популярні пісенні хіти, які мають бути на святі. А так ми з колективом завжди були на зв’язку й зустрічалися для обговорення майбутніх планів.

– Які персонажі зараз у тренді для дітей на святах? Кого замовляють найчастіше?

– Найчастіше замовляють «Iphone-party». Зараз діти багато часу «зависають» у телефонах, і ми багато думали над тим, як зробити цю тему цікавою саме на святі. У цій програмі бере участь Амонг Ас, Майнкрафт і Бравл Старс – це найпопулярніші комп’ютерні ігри серед дітей.

– Ви маєте чотирирічну донечку Алісу, чи подобаються їй свята, на яких виступає мама?

– Вона вже звикла до свят і може запитати, чи вже попив Дід Мороз чай, бо вона бачила його на кухні, чи буде він цукерку? Коли костюми сушаться на балконі, вона може запитати, чи вже вони висохли, і коли феї вже відлетять. У нас є окремий гардероб дитячих костюмів, які може вибрати дитина на своє тематичне свято. Й іноді Аліса просить одягнути певну сукню, тут їй пощастило, бо пів доби вона може бути Рапунцель, а пів доби – піраткою.

– Чи багато можна заробити у вашій професії?

– Якщо чесно, так, багато. Але якщо ти не будеш багато вкладати коштів в атрибути, ти не будеш і заробляти. Я витрачаю багато сил та енергії, бо можу лягти спати о третій ночі, а вставати потрібно вже зранку. Завжди потрібно бути в тренді та не відставати від молоді.

– На офісні стіни вже ніколи не проміняєте свою роботу?


– Ні! Мені буде дуже нудно.

– Розкажіть про свої плани на майбутнє.

– Мені дуже хотілося би відкрити студію, щоби там могли розважатися не тільки діти та дорослі, а особливо – підлітки, бо їм ми приділяємо не так багато часу. Хотілося би, щоб у цій студії вони могли зайняти себе цікавими настільними іграми, робити тематичні вечірки, як в Америці. А ще я би хотіла відкрити дитячий салон краси, аби дівчатка змалечку могли відчути себе справжніми принцесами.

– Яку пораду ви дали б тим, хто також хоче працювати у сфері проведення свят?

– Найголовніше – вміти налагодити контакт із дітьми, бо вони дуже розумні. Бо усвідомлюють, хто їх любить, а хто просто прийшов «відпрацювати» гроші на святі. Потрібно розвиватися, багато читати, щоби вміти підтримати будь-яку тему для розмов. Я вдячна своїй мамі за те, що вона змушувала мене читати, а також я дуже багато дивлюся цікавих фільмів для всебічного розвитку. Я завжди собі кажу: «Не лінуйся, Маріє, тобі воздасться!» І одразу мені хочеться встати з дивану та йти працювати.

Джерело: "Деснянська правда", Поліна Могінська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Біломитцева, аніматори

Добавить в:
 
 


Центр Комплект
Error: Incorrect password!