Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Вчителька Тетяна Запорожська стала професійним фотографом

Вчителька Тетяна Запорожська стала професійним фотографом

Учитель біології та географії Комарівської гімназії Тетяна Запорожська живе не лише викладанням. Віднедавна жінка стала професійним фотографом, чиї світлини вирізняються оригінальністю та особливим смаком.Мистецтво фотографії супроводжує пані Тетяну все життя. Свого часу ним захоплювався її батько, тому вдома він створив повноцінну лабораторію і наша героїня з подругою робили чорно-білі світлини.

«Я була у літньому таборі «Молода гвардія». Там нам подарували фотоапарат «Смена», а у батька був «Зеніт». Чорно-білих світлин було в нас дуже багато, ми самі їх проявляли, друкували, сушили, глянцювали, тобто все повністю»,– каже пані Тетяна.У школі наша героїня відвідувала і фотогурток.

Тетяна Запорожська згадує, що ще в інституті на одній із пар отримала завдання обрати бізнес, який хотіла б відкрити. Тоді вона назвала фотосалон та перукарню, аргументувавши це тим, що в її селі такого нема.Із часом усе забулося. Але якось пару років тому пані Тетяна побачила оголошення свого одногрупника, який уже працював фотографом. Він набирав курс на навчання.

«Це для мене було поштовхом і чомусь захотілося займатися фотографією професійно. І я поїхала на курси, вони тривали приблизно два місяці. Потім почала цим займатися. Я і книжки читала, і в інтернеті, але сучасної професійної камери у мене ще не було», – розповідає Тетяна Запорожська.Тоді жінка вивчила ази фотографії, але далі почалося глибше навчання на майстер-класах, курсах, уроках. Вчилася у митців, які найбільше подобаються. Здебільшого це закордонні фотографи.

«Восени минулого року була на майстер-класі відомого українського фотографа Іллі Двояковського в Києві. Для себе я там дізналася багато чого нового», – зазначила наша героїня.

Зараз вона створює художню фотографію, здебільшого жіночі портрети. Є родинні та дитячі фото.

Велику увагу Тетяна Запорожська приділяє підготовці до фотосесії: продумує образ, підбирає час, локацію. Оскільки всі фото зроблені на природі, важливо зрозуміти, які квіти стануть фоном і коли вони цвістимуть.
«Потім я дізнаюся, у який одяг може вбратися родина, орієнтую їх, що можна обрати у заданій кольоровій гамі. От, наприклад, люпин фіолетовий, тому можна вдягтися в біле, фіолетове. Людина дивиться, що вона має у гардеробі, каже про це мені. Якщо власного відповідного одягу немає, то його надаю я», – пояснює фотограф.

Значну увагу пані Тетяна приділяє вінтажним фото, вивчає моду певних періодів, щоб усе відповідало епосі, та замовляє відповідні речі.«Я знаю багато інтернет-магазинів із вінтажем, зі стоковим одягом, які працюють через інстаграм. Із багатьма продавцями я познайомилася в листуванні, вони є прихильниками моїх фото і роблять чимало знижок, присилають речі у подарунок. Таким чином у мене сформувався досить великий гардероб, зокрема вінтажний. Тому я людям його пропоную, якщо, звісно, вони не проти вдягти чужий одяг. Я все перу, прасую, привожу на зйомку», – зазначає Тетяна Запорозька.

Був час, коли на майже два роки пані Тетяна залишила викладання через те, що втомилася від професії. Тоді вона закінчила курси та працювала у ніжинському салоні перукарем. Але їздити з Комарівки до Ніжина було незручно, бо жінка майже не бувала вдома.«У мене діти були ще малі, городи. Мама не справлялася, бо я з 8-ї і до 20-ї відсутня, через день тоді їздила, отак і довелося мені покинути професію перукаря та повернутись до викладання.

Однак перукарство перетворилося на ще одне моє хобі. Тепер я стрижу вдома. А не так давно громадська спілка «Освіторія» відкрила в нашій школі перукарський гурток у межах освітнього проєкту «Перша професія». Я керівник цього гуртка і навчаю перукарства дітей», – каже пані Тетяна. Однак вона наголошує на тому, що педагогіка – це все ж не її покликання. Тому творчість вважає відпочинком для душі. Займаючись фотографією, пані Тетяна відволікається від рутинних проблем і втоми.«Я люблю все красиве. Через об´єктив я бачу красу людини, природи, якогось образу. Таким чином самовиражаюся і передаю свій внутрішній світ», – ділиться фотограф.

Жінка має двох доньок і чоловіка, які також допомагають проводити фотосесії. Наприклад, пані Тетяна – перукар, то вона сама робить зачіски для фотосесій, а наймолодша донька – макіяж.Оскільки пані Тетяна працює вчителем, вона часто робить подарунки для учнів Комарівської гімназії – це, звісно ж, фото. Тетяна Запорожська каже, що в майбутньому фотографія може стати для неї не просто хобі, а постійною професією.

Джерело: Чeline

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Запорожська, Комарівська_гімназії, фотограф

Добавить в: