• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Бізнесом можна займатися і в невеличкому містечку


Бізнесом можна займатися і в невеличкому містечку

 

Тенденція, коли жителі провінційних населених пунктів виїздять у пошуках кращої долі до великих міст або за кордон, останнім часом стала практично незворотною. І навпаки – випадки, коли люди зі столиці приїздять до маленьких містечок чи сіл, можна перелічити на пальцях однієї руки. Одним із таких випадків є переїзд у минулому році до Семенівки родини Бондаренків.На фото Антон Бондаренко біля готової продукції


Чому саме Семенівка?

Голова родини Антон Бондаренко вирішив зайнятися у нашому містечку власною справою – роботою з переробки деревини. У Семенівці цією справою, а також виготовленням дерев’яних будиночків вже декілька десятиліть займається його знайомий – підприємець Сергій Ромашко, тож родина Бондаренків приїхала саме до нашого містечка.

Перші декілька місяців вони займалися цією справою спільно, а з початку нового року Антон Бондаренко веде деревообробний бізнес на базі орендованих у ФОП Ромашко виробничих потужностей самостійно. Його підприємство називається «Бонвуд» – перша частина назви цілком зрозуміла, а слово wood з англійської перекладається як ліс.

Родом Антон Бондаренко з Чернігова, має дві вищих освіти, одна з них – «міжнародні відносини», друга – економічного профілю. Працював на високих посадах на підприємствах з іноземними інвестиціями в Чернігові та Києві. І все ж таки вирішив розпочати власну справу, для чого використав зароблені раніше власні кошти. Це рішення підтримала його дружина – художниця Марина Бондаренко (Добровольська), тож родина й опинилася в Семенівці. Їх син Даніїл відвідує дитсадок «Сонечко», цього року піде до першого класу гімназії.

Серйозні інвестиції у виробництво

Зараз на підприємстві «Бонвуд» працюють 6 найманих працівників, також допомагають 2 робітника ФОП Ромашко. Протягом перших місяців вдалося налагодити чітку систему роботи, яка складається з заготівлі лісу, оперативної перевозки його на базу, переробки й відправлення готового пиломатеріалу за кордон. Так, саме за кордон, адже внутрішній ринок пиломатеріалів нині, на жаль, практично відсутній. Зараз, наприклад, для відправки до Турції готується партія брусу. За власні кошти було придбано автомобіль «Урал» з маніпулятором, електрокару. Ця техніка, хоч і не нова, проте має ще достатній ресурс для роботи. Крім орендованої пилорами, також було придбано ще одну – нову. Із серйозних вкладень кінця минулого року – будівництво капітального навісу до виробничого приміщення. До морозів встигли й частину підлоги бетоном залити…

Демократичний стиль керівництва

У кімнату для відпочинку, де є гарна пічка, встановили бойлер, тож і гаряча вода є. Також придбали холодильник, звісно, є електрочайник тощо. Тобто для відпочинку та прийому їжі є всі умови. Взагалі, Антон Бондаренко, який декілька років сам працював на підприємствах з іноземним капіталом, вважає, що робітнии мають почуватися на виробництві комфортно. Саме тому на його підприємстві панує демократичний стиль роботи. Керівник має створити нормальні умови праці, вчасно виплачувати зарплату, тоді й люди будуть працювати добре. До речі, своїм колективом Антон пишається. Про всіх робітників у нього тільки добрі відгуки, тим більше, що у багатьох з них він набирається досвіду в такій непростій справі, як деревообробка.


Розпиловкою деревини зайняті Олексій Дудченко та Павло КовальАвтомобіль з маніпулятором-навантажувачем у роботі


Про ризики і соціальну складову бізнесу

На питання щодо ризиків заняття деревообробним бізнесом, де в останні років десять декілька разів виникали різні ситуації, що призводили до його стагнації й навіть зупинки, Антон Бондаренко відповів, що розуміє це. Тим більше, що ціна на ліс тільки за останні місяці зросла у півтора рази… Саме тому потроху впроваджуються й інші напрямки роботи.
Зокрема, підприємство придбало фуру-лісовоз, за допомогою якої надають транспортні послуги. Враховуючи те, що вони також мають машину з навантажувачем, це дозволяє мати ще один напрям діяльності. Про якісь серйозні прибутки, звісно, поки що не йдеться, ще не окупилися й вкладені раніше власні кошти (кредити для більш швидкого розвитку поки що взяти нереально).

Чимало мешканців нашої громади знають Антона Бондаренка ще й через те, що він безкоштовно доставив близько тридцяти причепів обрізків людям із малозабезпечених категорій населення. Всіх, звісно, «обігріти» нереально, та й іноді суперечки серед людей виникають, мовляв, «тому привіз, а мені ні». Тому в подальшому планується надавати допомогу тільки тим, хто її дуже потребує, за зверненнями органів місцевого самоврядування, соцзахисту, керівників шкіл тощо. Зокрема, в майбутньому на підприємстві планують придбати автомобіль «ГАЗ», адже «Уралом» возити обрізки дуже дорого.

Мрій і планів багато

Взагалі у Антона Бондаренка чимало планів і мрій. Якщо вийде міцно стати на ноги, він також хоче займатися ще й вирощуванням свиней породи угорська мангалиця. Цей напрямок роботи його давно цікавить, і дуже хотілося б спробувати.
На питання, а чи не кине він Семенівку, підприємець, з яким ми спілкувалися біля виробничого
приміщення, показав на новенький капітальний навіс, бетонну підлогу.

– Якщо техніку можна забрати з собою, то це не забереш. Дуже хотілося б успішно займатися підприємництвом саме в Семенівці. Тим паче, що люди тут добрі, реальні, не такі, як у великих містах. Якщо ти гарно до них ставишся, то і віддача відповідна, – говорить Антон.

– А взагалі ми намагаємося жити за принципом «не важливо де, важливо – як». Звісно, після великого міста, тут трошки сумно, особливо не вистачає кола спілкування з однодумцями-художниками дружині. Проте, ми потроху звикаємо, з’являється нове коло спілкування, дружина допомагає оволодівати мистецтвом малювання декільком поціновувачам прекрасного. Буваємо і в столиці, не забуваємо про батьків, загалом сподіваємося, що все буде гаразд, – підсумовує Антон Бондаренко.

Джерело: газета "Життя Семенівщини" №11 (10881) від 18.03.2021, Едуард Асмаковський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Семенівка, бізнес, Бондаренко, деревина, «Бонвуд», Асмаковський

Добавить в:
 
 


Центр Комплект