• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Сторічна бабуся з Забарівки на Корюківщині відзначала ювілей у Сновську


Сторічна бабуся з Забарівки на Корюківщині відзначала ювілей у Сновську

 

У червні сторічний ювілей святкувала жителька Забарівки Кулина Радченко. Бабуся тепер живе у Сновську, тож її приїхали вітати і земляки з Корюківщини, і представники сновської влади.


Кулина Радченко тепер живе з донькою у Сновську

Несподіваний візит

У день народження довгожительки, 21 червня, в Кулини Радченко побували земляки з Корюківщини: депутат обласної ради Олександр Левицький, староста рідного села Володимир Козел, голова районної ветеранської організації Валентина Погребна.


Олександр Левицький з ювіляркою

А також приїжджала ціла делегація зі Сновщини на чолі з мером Олександром Медведьовим. Вітали довгожительку з музикою, піснями.


Сновська делегація

Гості привезли багато подарунків, квітів, солодощів. Вручили Почесну грамоту обласної ради за багаторічну сумлінну працю. Усі щиро дякували бабусі за гарне, достойне наслідування життя та бажали міцного здоров’я.

Ювілярка не могла стримати емоцій: підспівувала і навіть підтанцьовувала. А в очах від неочікуваної уваги бриніли сльози.


Тепер Кулина Єлизарівна — жителька Сновська. Забрала до себе маму донька Надія. Недалеко від бабусі й онучка Юля та правнучка Владка. Проте син і ще одна донька далеко, аж у Петербурзі.

Спогади

Довгожителька добре пам’ятає, як колись працювала в Корюківці на цукровому заводі, трудилася в колгоспі. Взимку доводилося в лісі працювати. Добре, що батько в неї був відомим у краї чоботарем.

Доньку свою взував, як треба, дбаючи, аби ніжки не мерзли. Хоча вона ніколи особливо не скаржилася на недуги, не хворіла. Голод і війну здолала, похоронила багатьох близьких, і багато лихого перебачила.

Напередодні Німецько-радянської війни, яка ропочалася 22 червня 1941 року, Кулині виповнилося 20 років. Тому довелося на тендітні жіночі плечі взяти тяжкий вантаж воєнного та післявоєнного лихоліття.

Все змогла і все витримала. Дітей поставила на ноги. Довго сама вправлялася по господарству, та літа беруть своє. Ще два роки тому рвалася помагати доньці город сапувати, намагалася командувати, де й що садити.

Пам’ять у неї - відмінна, у молодих тепер такої нема. Тому й хоче підказувати, що вимкнути, де зачинити, куди піти. На традиційне запитання щодо секретів довголіття, Кулина Єлизарівна відповіла охоче й просто: «Трудилася, не держала ні на кого зла, їла та їм все, що Бог посилав і досі дає».

Хоча перевагу, як уточнила донька, мама все-таки надає борщам, супам і воді. Не чаю, каві, а живій колодязній воді, якою все запиває.

Генетика у ювілярки чудова: дві сестри дожили до 98 років. Жаль, братів фронти забрали

Сторічна ювілярка дуже хоче побачити доньку й сина, котрі облаштували свої гніздечка у місті на Неві, і на 100-річчя до мами завітати не змогли. Але онучка Юля для них вела онлайн-трансляцію й Вайбером передавала всю вітальну церемонію.

Тому на далекій російські землі знають, хто і що говорив на дні народження, як співали гості та які подарунки вручали.

Джерело: Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кулина Радченко, довгожителька, сторічний ювілей, Корюківщина, Сновськ

Добавить в:
 
 


Центр Комплект