• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Пелагея Гриб у свої 100 років ще кришить буряки й варить картоплю для господарства


Пелагея Гриб у свої 100 років ще кришить буряки й варить картоплю для господарства

 

Пелагея Михайлівна Гриб з Івашківки 10 травня відзначила 100-річний ювілей. Все своє життя жінка прожила у рідному селі, більше того – у рідному обійсті. Вона з заможного роду Шиків, а куток, на якому нині знаходиться її подвір’я й досі називають в Івашківці «Шиковою садибою». Тут колись був дім батька Михаля Леоновича, який будували ще чи то дід, чи прадід. А згодом, поряд із будинком предків побудувала власну оселю й наша героїня, разом із чоловіком Андрієм Петровичем.
За своє життя Пелагея Михайлівна бачила чимало, ще більше перенесла й витримала на своїх жіночих плечах. Дитиною їй довелось пережити розкулачення батьків, лютий голод 1933 року, війну, яку вона зустріла з дворічною донькою на руках та повоєнну розруху.- У нас на городі був величезний погріб, який збудував ще дід у 1905 році, то коли Івашківку бомбили та обстрілювали німці влітку 1941 року, весь наш куток у тому погребі ховався. А одна бомба встиркнулась в землю прямо під дверима того льоху – величезна немов теля, але не вибухнула. Так повз неї і ходили, -- з сумом та острахом пригадала ювілярка. Вона дочекалася свого чоловіка з фронту, а от батько, який пережив громадянську війну, розкулачення, голодомор з війни не повернувся – пропав безвісти.
Все своє життя жінка відпрацювала в колгоспі. Як закінчила місцеву школу-пятирічку так і пішла. Працювала на всіх роботах – на нормах, на полях, орала землю на коровах та найліпше у неї виходило косити. Як ставала із косою в руках – чоловіки не встигали за нею. Навіть після виходу на пенсію Пелагея Михайлівна продовжувала виходити на норми у колгосп щоб заробити право на сіножаті, бо все життя тримала чималеньке господарство.


Ювілярка продовжує господарювати й нині. Донедавна вона навіть самостійно полола грядки із городиною. Тепер допомагає онуці Наталії, яка разом із чоловіком Петром переїхала до бабусі із Чернігова. Подружжя тримає два десятки кіз й займається сироварінням, а бабуся радо допомагає їм – кришить буряки й варить картоплю для господарства.

Найулюбленішим хобі у бабусі Пелагеї завжди було вишивання. Весь свій вільний час вона присвячувала вишивці, гаптуванню й виготовленню мережив. А який житній хліб вона пекла – то для мене смак справжнього щасливого дитинства! – зізналась онука.

Як зізналась нам сама ювілярка найбільшим надбанням її вікового життя є її родина. Жінка виховала доньку, має трьох онуків, п’ятьох правнуків і двох праправнуків. Всі нащадки щиро люблять бабусю Пелагею й намагаються провідати її. Секретом свого довголіття вона вважає перш за все спадковість, бо у родині чимало довгожителів, а ще й активний спосіб життя на свіжому повітрі.

Джерело: Новини Городнянщини

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Івашківка, довгожителька

Добавить в:
 
 


Центр Комплект