• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Менська вчителька Яна Олексенко – у п’ятірці найкращих учителів української мови та літератури


Менська вчителька Яна Олексенко – у п’ятірці найкращих учителів української мови та літератури

 

Реєструючись на конкурс «Учитель року-2021» у жовтні минулого року, вчителька Менської школи імені Тараса Шевченка Яна Олексенко навіть не розраховувала на високий результат. Але швидко промайнули один за одним зональний, обласний та всеукраїнський етапи конкурсу. Все проходило в дистанційному форматі. І ось Яна Олексенко впевнено виборола четверте місце у престижному конкурсі.Працювали під відеоспостереженням


Через пандемію учасники конкурсу, на жаль, були позбавлені живого спілкування між собою. Мабуть, єдиний обмін враженнями відбувся перед оголошенням результатів відбіркового етапу – о 22 годині в неділю, 18 квітня. Незважаючи на це, Яні Олексенко вдалося ближче познайомитися та потоваришувати з Вікторією Степною, вчителькою української мови та літератури ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус» з посиленою фізично-військовою підготовкою Шевченківського району Києва (вона здобула п’яте місце).

Цікаво було працювати зі студентами Київського університету імені Бориса Грінченка під час випробувань «Аналіз поетичного твору» та «Майстер-клас». А на уроці злагодженою роботою порадували одинадцятикласники з Рівненського обласного наукового ліцею.Всеукраїнський етап викликав чи не найбільше хвилювань, оскільки була нелегка боротьба під відеоспостереженням за місце у фіналі

Журі та організатори конкурсу доклали максимум зусиль, аби забезпечити чесність та прозорість оцінювання. Під час чотирьох випробувань за конкурсантами спостерігали по дві камери, в усіх учасників були увімкнені мікрофони.

Упродовж восьми днів тривав відбірковий (до нього потрапили 12 учасників з 25 кращих учителів української мови та літератури) та фінальний етапи заключного туру конкурсу. За словами члена журі Олександра Ратушняка, цьогорічна дванадцятка дуже сильна. Основними конкурсними випробуваннями фіналу стали «Урок» та «Майстер-клас». За результатами фінальних змагань стали відомі імена переможців та лауреатів.


Офіційні підсумки всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» підбивали онлайн. Рішенням фахового журі в номінації «Українська мова та література» Яна Олексенко стала дипломантом конкурсу, посівши четверте місце. За словами самої Яни Сергіївни, різниця у 0,56 бала, яка відділила її від третього місця, стане поштовхом для подальшої самоосвіти, для вивчення досвіду колег.

Четверте місце – це не тільки її перемога

– Звісно, були в мене і здобутки, і прикрі помилки, і нерви, і безсонні ночі, і сльози, і радість, – каже Яна Олексенко. – Не віриться, що все скінчилося, але дуже вдячна за колосальний досвід та нові знайомства.

Але приємності на цьому для неї не закінчилися, оскільки ще отримала спеціальну відзнаку голови журі конкурсу Василя Шуляра та уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя «Відкриття року». Це була справжня несподіванка.
Яну Олексенко вітає Менщина та Сусіди.City

– Дякую своїм рідним за терпіння, підтримку та постійну турботу, – говорить Яна Сергіївна. – Окрема подяка Світлані Молочко та Олені Биковій, усім друзям, колегам, знайомим за моральну підтримку. Членам журі вдячність за об’єктивність, пильність та оптимізм. А пані Олені Артеменко, нашому прекрасному секретареві, величезна подяка за титанічне терпіння, поради та ті добрі слова, які вона для нас знаходила.

Технічним партнером конкурсу була компанія HUMAN, яка підготувала для всіх учасників третього туру подарунки. Але досягнення Яни Олексенко – це також і успіх її рідної школи. У якості заохочення для закладу команда HUMAN запрошує Менську школу імені Тараса Шевченка взяти участь у програмі «HUMAN. Чемпіони», яка передбачає безкоштовне та безстрокове підключення школи до освітньої екосистеми HUMAN. Це освітня платформа, що об’єднує навчальні заклади, надаючи їм цифрові інструменти для ведення освітнього процесу.

Віталій Сергійко, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Яна Олексенко, Менська школа, Учитель року

Добавить в:
 
 


Центр Комплект