• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Бандера й Петлюра в гінекології. Лікар з Корюківки повісив у відділенні п’ять чоловічих портретів


реклама

Бандера й Петлюра в гінекології. Лікар з Корюківки повісив у відділенні п’ять чоловічих портретів

Український куточок та картинну мінігалерею облаштував у Корюківській райлікарні «жіночий» лікар Валерій Гордійчук. Деякі колеги за це назвали його націоналістом. Що з цього приводу думає він сам, і чому саме в гінекології знайшов місце портретам п’ятьох відомих українських діячів різних часів, дізнавалися Сусіди.Сіty.


Валерій Гордійчук біля картинної мінігалереї в ординаторській гінекологічного відділення

Нещодавно в ординаторській гінекологічного відділення Корюківської райлікарні з’явилася невеличка галерея з п’яти портретів. На них — Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Симон Петлюра та Степан Бандера. Перше враження сторонньої людини — подив. Не від зображених людей, а від місця, де вони тепер «житимуть» — у відділенні, де лікуються жінки.

Утім, нічого дивного й незвичного в цьому не бачить завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Корюківської райлікарні Валерій Гордійчук. Це була його особиста ідея, яку він виношував давно, а тепер втілив у життя.

- У багатьох українців, на жаль, відсутні національні ідентичність та пам’ять, — розмірковує Валерій Дмитрович. — Мені захотілося хоч щось корисне зробити, аби розбудити українськість бодай у комусь. Бо мені не все одно, де ми живемо — на Московському проспекті чи проспекті Степана Бандери, розумієте? Московія протягом багатьох століть нищила нашу націю — чому ж ми мусимо мешкати на проспекті, названому на її честь? І водночас чому не назвати вулицю іменем борця за незалежність України, сім’ю якого винищили нацисти й «совіти», і який сам загинув від їхніх рук?

Валерій Гордійчук каже, що для своєї галереї на власний розсуд обрав п’ять особистостей, історичних постатей, які зробили значний внесок у розвиток України.
Картини повісили в ординаторській гінекологічного відділення

— Це гетьмани Іван Мазепа та Богдан Хмельницький, борці за незалежність України Симон Петлюра та Степан Бандера та геніальний українець Тарас Шевченко, — показує на портрети лікар. — Вони жили в різні часи, та завдяки цим людям, вважаю, збереглася Україна.

Валерій Дмитрович переконаний, що Україну треба любити в собі, а не себе в Україні. А розпочати варто з мови. Бо кожен народ з неї починається


Лікар щиро дивується українцям, які нарікають, що їм важко вивчити рідну мову в себе вдома, але легко осилюють будь-яку іноземну, трохи поживши чи попрацювавши за кордоном. Він упевнений: лише розмовляючи українською, починаєш думати по-українськи та перейматися долею своєї держави.

Зізнається, що за картинну галерею у гінекологічному відділенні деякі колеги назвали його націоналістом. Відмітає подібні закиди, мовляв, любить свій народ і поважає інші. У тому числі й російський. Захоплюється філософськими глибокими віршами росіян Сергія Єсеніна, Володимира Маяковського, Михайла Лермонтова, цитує їх дотепер.

У коридорі, поблизу медсестринського посту, Валерій Гордійчук облаштував український куточок. На чільному місці — портрет Тараса Шевченка в українському рушнику, «Кобзар» і Біблія. На постаменті — справжня прядка та ціп, дві високі вази, які восени наповнять пшеницею й житом нового врожаю. У технічному приміщенні підсихають полаковані дерев’яна ступа та прач, які колись мали широке застосування у наших пращурів. Ці елементи українського побуту скоро теж з’являться в цьому куточку.
Український куточок

— Більшість цих речей зібрали в Чернігівській області, — каже Валерій Дмитрович. — Портрет Шевченка віддала жінка з Перелюба, прядка приїхала з Охрамієвичів, рушник передала матушка з Холмів, «Кобзар» я замовив, Біблію купив у церкві. Постамент виготовив місцевий підприємець.

Лікар каже, що поповнювати картинну галерею та український куточок не планує. Вважає, що й цього досить. Своїх пацієнток та колег читати «Кобзаря» чи Біблію не змушуватиме. Це бажання в кожної людини повинне з’явитися без примусу.

Наразі Валерій Гордійчук планує закінчити ремонт у гінекологічному відділенні. Нині там уже замінили майже всі двері (ще двоє треба), у кожній палаті та в коридорі — новенькі натяжні стелі. Найбільша проблема з облаштуванням туалету. Нинішній давно потребує капітального ремонту.


Валерій Гордійчук


Лікар Валерій Гордійчук працює в Корюківці з 27 листопада 2012 року. Народився та виріс на Вінниччині, у селі Заболотному. Звідти родом видатний мікробіолог, епідеміолог Данило Заболотний, який був президентом Національної академії наук України, засновником Інституту мікробіології та епідеміології, що має його ім’я.

Наталія Рубей, Сусіди.Сіty. Фото автора

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Валерій Гордійчук, Корюківська райлікарня, «жіночий» лікар

Добавить в: