• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » 184 вазонів квітів, з них 146 орхідей має у своєму будинку Алла Редько


184 вазонів квітів, з них 146 орхідей має у своєму будинку Алла Редько

 

Її багатствоАллу Петрівну Редько
знають, мабуть, мало не всі жителі району. Адже вона працює начальником Сосницького районного відділу ДРАЦСС. Хто хоч раз побував у її кабінеті, не могли не помітити велику кількість орхідей, які посміхаються людям своїм дивовижним цвітом. Та це тільки маленька частина її колекції. Сама жінка працює на посаді з 2003 року, куди влаштувалася після закінчення юридичного факультету Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана. Вже останній рік магістратури поєднувала з роботою. І саме на роботі познайомилась з Олександром, який працював головним спеціалістом у виконавчій службі. Їхнє кохання спалахнуло в жовтні і вже у вересні наступного року Олександр вів свою дружину під вінець. Народився син Андрійко, якому зараз 12 років. Вона добре пам’ятає свій день шлюбу. До обіду було сонце, а після обіду пішов ливень. Кажуть, що це на багатство. «Не знаю, про яке багатство говорять люди, а ось в моєму будинку для мене багатство – це мої квіти», – каже Алла Петрівна.

Колись мала колекцію фіалок і налічувалось їх аж 46 вазонів. Деякі купувала, садила листочками, брала у друзів ті, яких нема, і ділилась сама. Фіалка – квітка, яка дарує тривале цвітіння, тому в домі постійно дарували гарний
настрій. Адже, погодьтеся, коли за вікном сніг і мороз, а на підвіконні рясніє квітами, – як не радіти? У квіткових магазинах іноді докуплювала ті, яких дома ще не було.

Все почалось з подарунка

А одного разу на її 30-річчя друзі подарували їй три орхідеї. Ці квіти полонили її душу з першого погляду.
Одна була рожева, інша – біла, а третя – жовто-лимонна. Якось одна з них на стеблі випустила дітку. Дуже зраділа Алла Петрівна, що з неї може вирости ще одна квітка. Почала збирати в інтернеті інформацію по догляду за ними. Дітка повинна випустити не менш, ніж три корінці до 5 сантиметрів і тільки тоді її можна відокремлювати від стебла. Щодня росточок був під пильним наглядом.

І ось нарешті господиня діждалась того корінця і пересадила його окремо. Стала купувати орхідеї в інтернеті. В основному це були такі собі «реанімашки». Тобто сама квітка мала пошкоджений листочок або десь підгнив один корінець. Їх продавали за набагато нижчою ціною, ніж повноцінний матеріал, адже неушкоджені орхідеї коштують не дешево. Та, повірте, не шкода і грошей віддати, адже квітка щедро віддячить неймовірним безперервним цвітінням більш, ніж півроку. Орхідеї саджають не в грунт, а в мох і подрібнену кору дерев. Якось в лісі жінка назбирала моху і спробувала дітку виростити в ньому. Та невдовзі бачила, що рослина не дуже приживалася в ньому. Негайно купила мох в магазині і пересадила. Зараз вже не експериментує – разом з придбаною квіткою купує мох і кору відразу. Так квіти приживалися і цвітіння в будинку більшало.

Коли бувала у квіткових магазинах і бачила нові сорти, мимо не могла пройти – купувала. Чоловік спочатку трохи бурчав, а вже зараз нічого дружині не каже. Знає, все рівно придбає нову, якщо вдома такої нема. Буває, що куплені нові квіти взагалі не пересаджує, адже вже добре навчилась за ними доглядати і чітко знає, коли квітка потребує пересадки, а коли це не потрібно. Є такі квіти, які не пересаджувала взагалі вже більше 5 років.
Найціннішою з усіх сортів є сорт Клеопатра. Вона квітне вже більше 2 років, не перестаючи. Самі квіти крупні, білі, в рожеву цяточку і на кінчиках пелюстків мають рожевий ободочок і квітів на них дуже рясно. Та маючи вже чималу кількість орхідей, все ж мріяла про один сорт – це Бабочка Формоза. Коштувала вона дуже дорого, та все ж таки свою мрію Алла Петрівна здійснила. Вона знайшла її в інтернеті, коштувала трохи дешевше, бо була без цвітіння. Плекала вона її так, як малу дитину і, яке щастя – квітка вибила квітконос і подарувала своє неймовірне фіолетове цвітіння. Любить орхідеї сорту Мамин поцілунок, вона має яскраво-жовті пелюстки і світлу рожеву середину. А ще обожнює Віолет Квін – квіти має буйні, світло-фіолетового кольору і квітне, ніби пишною хмарою.

Зустрічала в магазинах і незвичні сорти блакитного або бірюзового кольору. Чула, що вони фарбовані. Фарбу вводять в квітконос і квіти стають такого незвичного кольору. Та вже наступне цвітіння квіти будуть білі. Але все рівно придбала і милувалась нею, поки було дивне цвітіння. А новий квітконос, як і очікувалось, уже був з білими квітами.
– Хотіла б ще орхідею вогняно-червоного кольору, та в природі таких не існує, – жартує жінка, – але якщо з’являться квіти з таким забарвленням, то обов’язково куплю, – сміється жінка.

А ще любить орхідеї за те, що переопилення їм не загрожує. Якось спробувала виростити цю дивну квітку з насіння – не вийшло. Читала, як треба це робити, експериментувала – і в моху, і в контейнері, та насіння все рівно згнивало. Дійшла висновку, що їх вирощують в пробірках, в лабораторних умовах, де чіткий клімат-контроль. І ідею знову купити насіння полишила.

Орхідеї всі різні і пахнуть по-різному. Є такі, що дарують аромат тільки зранку, а є й ті, що тільки ввечері, але аромат їх витає по всій кімнаті. Особливо пахнуть вони коли тепло, а якщо холодно, то і аромати ледь чути. Пори року теж впливають на них. Зимою вони мало квітнуть, до весни виганяють пагони, де утворюються бутони і вже з лютого розправляють свої дивні квіти.

Часто замовляла в інтернеті колір-сюрприз. Такий посадковий матеріал дешевший, бо молодий, ще зовсім не квітнув. Замовлення робила по 5-7 квіток відразу.

Цікавість була особлива, бо невідомо, яка це буде квітка – ні колір, ні сорт. Сюрприз виходив справжній. Плекала їх. І яка була радість, коли вони вбирались в своє перше цвітіння. В усій колекції однакових назбиралось близько 20 видів. Всі решта різні. Коли корінці біліють, це означає, що час їх поливати і щоб це зробити, в Алли Петрівни на це йде… один вихідний день. Бере дві миски і занурює у воду по 5 вазонів відразу на 20 хвилин. І так по черзі, поки «не приймуть ванну» всі, які того потребують. В основному такий полив робить раз в два тижні. Доглянута квітка обов’язково порадує дітками. Частину діток залишає собі, а решту просто дарує друзям. Якщо хтось попросить, то віддасть зі щирою душею, а ось за гроші не продала жодної. Радість на серці набагато більша від вдячності, ніж від грошей. Вдячність за гроші не купиш!

Цього року діток на орхідеях велика кількість, ще не було їх так щедро раніш. А ось квітконосів трохи менше. Вже квітуючих орхідей зі своєї колекції не дарувала жодної. Якщо хоче зробити такий подарунок, то придбає в магазині. Воно і зрозуміло – адже кожна із 146 їй рідна. З багатьма людьми мінялася сортами по інтернету, бо любителів такої краси вистачає.

Та на одних орхідеях її любов до квітів не обмежилась – має ще 11 Цимбідіумів з роду орхідей. Їх теж саджають в кору і мох. Але виростають вони великого розміру і мають велике коріння, тому і вазон має бути набагато більший. Листя в них довге і схоже на листя гіпераструму і його більше, ніж у звичайних орхідеях і виганяє Цимбідіум квітконос аж до 1,2 метри висотою. Він щедро всипаний квітами, що схожі на дзвіночки. Квітнуть вони до 3 місяців раз на рік і мають насичений аромат.

Є в колекції Алли Петрівни два рожеві Цимбідіуми, але різного сорту. Є білі, темно-бордові й пахнуть всі по-різному. Наприклад, сорт жовтого кольору пахне цитрусовими, решта квітів мають інший аромат.

Коріння росте інтенсивно, тому ці квіти потребують пересадки в більші вазони, щоразу після цвітіння. І пагони з’являються в кущі біля корінців, їх треба відщипнути. Але Цимбідіум примхливий і не дуже любить розсадок. Є також два вазони тигрового окрасу. Купувала цю красу через інтернет. Були такі, що замовляла вже з квітучими височезними пагонами і дуже хвилювалася, поки Цимбідіум прибуде до будинку. Та доїхали прекрасно і продовжили своє цвітіння вже у домі сім’ї Редьків.

Щоранку заварює каву і вже з горнятком в руках обов’язково йде дивитись квіти. Придивляється, чи нема нових росточків і просто милується їхнім цвітінням. Якось ввечері під час огляду побачила, як на дуже бажаній орхідеї почав з’являтись квітконос. Не стримала радості і вголос емоційно вигукнула:

«Ура! Ура!».Чоловік з сином були в сусідній кімнаті і почули, як радісно закричала мама.

– Що там таке? – поцікавився Олександр Михайлович.
– Що? Що? – новий квітконос з’являється, – процитував син, навіть не відриваючись від своєї справи.

Всі дружно посміялись з його вислову. Є серед квітів і фуксії махрові. Дуже красиві, але і примхливі. Розвести їх Аллі Петрівні поки що не вдалось.

Купувала і укорінювала, але все одно нічого не вийшло. З великих квітів є три фікуси Бенджамін. А ще має калли різних сортів – жовті, фіолетові, рожеві, білі з фіолетовою серединкою і навіть… чорні. Всі купувала теж в інтернеті. На літо висаджує їх на клумби, в напівзатінок, щоб не спалило пекуче сонце. Є і декабристи, та жінка зізнається, що не дуже їх любить, але шкода викинуть, тому й доглядає.

Любов до квітів всюди видна і біля будинку. Раніше квітник займав 4 сотки. Вже зараз 2. І росте на них понад 40 кущів троянд. Щороку декілька троянд пропадає. Не перезимовують. На їхнє місце обов’язково будуть висаджені нові. Є багато хризантем, які розвела сама і до самих морозів навкруги яскраво від них. А минулого року вперше зацвіла гвоздика Шабо. Купила насіння, посіяла розсаду, поливала і на наступний рік вона так пишно зацвіла,
що раділа їм Алла Петрівна не менше, ніж орхідеям. Квіти були такого розміру, як продають у магазинах для букетів. В цьому році продовжить знову плекати цю прекрасну квітку. Є клематіси, бругмансія і багато різних квітів.

А на городі... Мяу-мяу

Біля будинку мають город 6 соток. На них вирощують овочі і картоплю. Всю розсаду господиня сіє сама. Вжесходять перці. Серед грядок на городі обов’язково буде грядка з руколою, кінзою, яку господиня любить, і базиліком, який обожнює. Любов до рослин видно і на грядках. Раніше мала аж … 33 сорти полуниці. Замовляла по 5-10 стебел різного сорту. І коли рослина давала першу ягоду, пробувала і… просто сапою зрізала пагони і викидала геть. Не все те золото, що блищить. Хоч сорти і голландські, але деякі мали кислий смак, а інші взагалі на смак були, як трава. Тому і зрізала їх без жалю. З 33 сортів залишила тільки 7 і цього достатньо.

На базарі в Сосниці купувала жовту черешню, яка виявилась червоною. Згодом купувала червону, яка виявилась жовтою. Та деревця родять і дарують соковиті вишні і вже не важливо, що продавці переплутали сорт. В цьому році щедро уродили персики. Поламало гілки. Роздавали їх всім бажаючим, бо собі така кількість була зайвою. На базарі в Сосниці купили і виноград 5 штук. Прижився один. І знову виявився не того сорту. Синій, буйний, хоч і не те, що хотіли, але все рівно радує.

А ще серед усього на городі є… Мяу-мяу. Це сорт малини, яка схрещена з полуницею. Дивину теж побачила в інтернеті. В тому році вперше спробували її ягоди. На вигляд малинові кущі, тільки ягоди такі, як полуниця. Ох, і смачні! Єдиний недолік, що стебло дуже колюче. 
Тієї зими частина вимерзла. Та ті, що залишилися, дали нові пагони. Перший рік цю дивину не обрізала, а ось минулого року восени трохи обрізала. Чекає весни з нетерпінням, щоб дізнатись, як перезимувала її диво-малина.

Садила магнолію, вона спочатку прижилась, а тоді засохла. Звісно, що жінка була засмучена. Та цієї весни планує придбати нове деревце. А ще мріє про ківі і хурму. Вже є морозостійкі сорти, які чудово зимують у нашому кліматі. Спочатку думала купити їх восени, щоб краще прижилися. Та тепер планує замовити і весною, щоб подвоїти свій шанс до здійснення мрії. А ось єдине, до чого вона не має відношення, це картопля. Ця справа суто чоловіка. Сорти він оновлює сам, в основному це Гренада і Белла Роса.

Дружина сапає грядки, а чоловік картоплю, щоб дружині було легше. Адже розуміє, що однієї любові до рослин мало, треба їх ростити, поливати і на це йде багато часу і зусиль. Син Андрій теж любить допомагати мамі, бере участь у посадці, поливу. Алла Петрівна вважає їх опорою, адже без їхньої підтримки, допомоги і розуміння не було б того раю, який вона створила в будинку і навколо. Хоч як не важко, та саме зі своїх рослин черпає силу та енергію і кожного разу в її душі свято, коли з’явився новий пагінець, нова дітка або просто на родючій землі зійшли крихітні сходи.

Робота за професією в радість

Крім квітів, любить свою роботу. Добре пам’ятає свій перший шлюб, який вона уклала. Це був її однокласник. Хвилювання було великим. Пара живе досі, мають двох діточок і це є добрим знаком. Хоча розлучень зараз побільшало суттєво, каже жінка. Але на це впливають зовсім не відносини в сім’ї, а навколишня діяльність влади. Розлучаються, щоб отримати субсидію. Бідність нашої держави і тут має негативні впливові чинники. Ось і змушені люди йти на крайні кроки, щоб хоч якось вижити.

За роки роботи було всього два випадки, що подали заяву і весілля не відбулось. В одному випадку скасували весілля через два тижні після подання заяви. А в іншому за 5 днів до весілля. Самі традиції теж мають вплив на роботу РАГСу. І в період постів люди шлюби не укладають, хоча були поодинокі випадки, коли одружуватись доводилось. 90 відсотків всіх шлюбів дружина бере прізвище чоловіка. Алла Петрівна завжди засмучена, коли сім’ї розлучаються. Маючи добру душу, людина реагує як на добре, так і на погане. В її душі стільки тепла, ніжності, позитиву і енергії, що вона, ніби той янгол з неба, якого послали на землю саме для того, щоб поєднувати долі людей. І це прекрасно, коли в першу хвилину спільного життя вітає саме така чарівна жінка з ніжною душею, адже створити навколо себе рай і любити все навкруги не кожен уміє.

Джерело: газета "Вісті Сосниччини", №9 від 27.02.2021, Наталія Матвієнко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Редько, квіти, орхідеї, Сосниця

Добавить в:
 
 


Центр Комплект