• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Шахраї перетворили життя корюківчанки на пекло. Змушують повернути кредит, який вона не брала


реклама

Шахраї перетворили життя корюківчанки на пекло. Змушують повернути кредит, який вона не брала

Жінка працює в Корюківській райдержадміністрації, завжди відповідальна й тактовна. Але нещодавно потрапила під шквал звинувачень, хоча абсолютно ні в чому не винна. Шахраї телефонують їй, родичам, колегам, щоб вона повернула кредит, який не брала.Несподіваний переказ

До редакції Сусіди.City 53-річна жінка завітала зі сльозами на очах. Її історія вразила. І хоча вона, журналісти та багато причетних до подальших подій людей розуміють, що це не що інше, як витівки шахраїв, їй від цього не легше. Отже, як усе було.

Есемеску про те, що на ім’я жінки надійшов солідний грошовий переказ, вона отримала 15 січня цього року. Спочатку подумала — аванс. Працює наша героїня в одному з відділів Корюківської райдержадміністрації.

У тексті повідомлення їй пропонували зателефонувати на вказаний номер. Та вона цього не зробила, розповіла спочатку чоловікові. Той лише посміхнувся, мовляв, черговий лохотрон. Минуло десять днів.

Борг за кредит

На її телефон 25 січня надійшло інше повідомлення. Тепер написали, що її син (вказано ім’я та по батькові) має борг. І якщо до завтра сплатять хоча б частину, то значну суму спишуть. Звісно, в сина не було ніякого кредиту та боргу перед банком.

Жінка пішла до юриста, той порадив звернутися до поліції. Правоохоронці почитали смс-ки, сказали не звертати увагу, на вказані номери не телефонувати. Нове повідомлення отримала вже незабаром, у ньому фігурували інші суми синового боргу. Не реагувала. А далі пішли дзвінки з вимогами сплатити борг.

У поліцію корюківчанка пішла знову, коли подзвонили та представились колекторською компанією. Цього разу вже написала заяву, щоб таки розібралися. Заяву прийняли й сказали на невідомі дзвінки не відповідати, а номери блокувати

Так і зробила. Після цього телефонні дзвінки посипалися невістці. Вона з цікавості спілкувалася. Потім їй приходить смс-ка, що компанія дає шанс закрити борг за дві години й додали фото свекрухи.

Звідки фото? Та й взагалі — звідки вони знають номери членів родини? Ці питання дуже непокоїли корюківчанку.

Провокативні дзвінки

Далі шахраї зателефонували її начальнику та попросили покликати підлеглу-боржницю. З іншого боку слухавки грубій формі рубонуло запитання: «Ти думаєш повертати борг?» Це було 17 лютого.

Після цих подій заяву до корюківської поліції та кіберполіції написала й невістка. Їй теж на телефон почали надсилати фото родини, вірогідно, взяті із соцмереж. У березні, 15 числа, смс-ки отримали начальник, головний бухгалтер відділу, де працює наша героїня, а також вчителі деяких сільських шкіл, знайомі й незнайомі люди.

В есемесках ішлося про те, що така й така особа потребує фінансової допомоги для закриття кредиту доньки, що занедужала на туберкульоз (якої в жінки взагалі нема!), хворої матері (яка давно відійшла в інший світ!)


Люди почали реагувати, не всі розуміли, що це шахрайство, дзвонили, мовляв, навіщо ти комусь дала наш номер, чому мені дзвонять і таке інше. Шахраї зателефонували в міськраду, колишньому голові райдержадміністрації.

Пригадали дивний дзвінок

Рік тому сину корюківчанки хтось подзвонив й представився працівником банку. Запитав, чи знає він таку особу - йшлося про його приятеля. Він каже: знаю. Сину повідомили, що цей чоловік вказав його поручителем при взятті кредиту і попросили назвати свої паспортні дані. І син мав необережність їх дати.

«А за рік отаке,сталося — каже корюківчанка. — Соромно перед людьми, які не розуміють і сердяться — чому їм набридають, телефонують. Зазвичай дзвонять на телефони, що є у вільному доступі, а контакти, напевно, шукають у соцмережах.

Хочу попередити земляків, аби були обережними. Бо ми хоч і розуміємо, що потрапили на гачок аферистів, але стільки вже нервів витратили та сліз пролили! І головне — за що?»

Післяслово

Героїня нашої розповіді дала мені свій номер телефону, щоб я повідомила, коли буде готовий матеріал. Хоче прочитати. Дзвоню. Не бере слухавку. Розумію, що мого номера в неї в контактах немає, і скоріш за все, вона не відповість. Бо хтозна, кому приспічило зателефонувати.

А може, знову аферисти?

Ірина Гайова, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кредит, шахраї, Корюківка

Добавить в: