• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Були і ресторани, і їдальні-закусочні, і буфети...


Були і ресторани, і їдальні-закусочні, і буфети...

 

Система громадського харчування в Семенівці розпочинає стрімко розвиватися наприкінці ХІХ століття, що було пов’язано із розвитком капіталістичних відносин. Після радянського періоду, коли з’явилися сучасні заклади громадського харчування, новий розвиток відбувся на початку ХХІ століття.Нова «Чайна» в Семенівці, 1958 рік

Відвідувачів клубу зустрічав швейцар Наше містечко 120 років тому було значним торгівельним центром, потенціал якого ще більше зріс після прокладання в 1901 році в наших краях залізниці. Все більше і більше селян, які стали вільними, а також приїжджих торговців бували у різних справах в містечку, відповідно, виникла велика потреба в закладах громадського харчування. Згідно з архівними даними 1904 року, в Семенівці були трактир і дві чайні, а вже у 1910 році, коли чисельність населення містечка сягнула 18,5 тисяч жителів, тут вже працювали два ресторани, дві їдальні-закусочні і два буфети. Більшість з них знаходилися на східному боці Базарної площі – там, де і зараз знаходяться заклади торгівлі. Тримали їх приватні власники, а також споживче товариство, яке мало свій клуб, який знаходився у двоповерховому будинку, який знаходився на місці сучасного магазину «Супутник». Заможні люди відвідували заклади громадського харчування не тільки для того, щоб поїсти, а й щоб провести вільний час. Наприклад, у клубі полюбляли грати у карти, більярд. Як і в розкішних готелях, заможних відвідувачів клубу зустрічав швейцар.

Нові чайна, кафе та їдальня

З 1920-х років все більшу роль починають відігравати заклади громадського харчування системи споживчої кооперації, яка була створена на противагу приватникам, які ще могли мати невеличкий бізнес в роки так званого НЕПу. У цей час у колишніх власників було експропрійовано (відібрано) чимало будівель у центрі Семенівки, і уже в 1930-ті роки заклади громадського харчування в Семенівці стали належати до сфери управління споживчої кооперації. Одна з їдалень знаходилася і в так званому Будинку колгоспник, який мав два поверхи і знаходився на місці, де ще донедавна працював магазин «Кулінарія». Була
їдальня також і в приміщенні нинішнього райспоживтовариства.

У роки нацистської окупації чимало будівель у центрі Семенівки були зруйновані під час бомбардувань, і в 1950 – 1970-ті роки їх відбудовували заново. Спочатку з’явилася нова будівля «Чайної» (нині – їдальня «Ревна», яка до цього часу називалась баром «Монарх»). У 1969 році було завершено будівництво двоповерхового універмагу. На першому поверсі будівлі розмістилася їдальня «Берізка» (зараз тут знаходяться «Приватбанк» та м-н «Еva»), яку збудували у повній відповідності до стандартів діючої системи громадського харчування.Працівниці міського кафе під час зустрічі нового 1967 року


Фрагмент меню ресторану «Ревна», 1970 рік

До цього кафе знаходилося в приміщенні "Кулінарії". Були їдальні чи буфети і на багатьох підприємствах та у колгоспах.

Смачні коктейлі в «Молочному барі»

Потім «Чайну» перейменували в ресторан «Ревна». Не кожен міг собі дозволити його відвідати, та й традиції такої не було. Ціни там були вище, ніж в їдальнях чи, наприклад, у невеличкому павільйоні «Голубой Дунай», який в 1970-х роках знаходився в парку біля Казанської церкви. І якщо ресторан, як правило, відвідували у виняткових випадках, або водили туди приїжджих гостей та високопосадовців, то інші заклади громадського харчування були в цьому плані більш демократичними.

У другій половині 1980- х в Семенівці до ресторану «Ревна» добудовують нове приміщення, в якому запрацював «Молочний бар». Це вже був сучасний заклад громадського харчування, красивий і просторий. Тут семенівці вперше скуштували дуже смачних коктейлів, які готували за допомогою міксеру, про який до того мало хто знав, хоча їх вже давно мали майже в кожній родині на Заході. Попервах, навіть черги в барі вишиковувалися за коктейлями.

Заклади громадського харчування нового століття

У 1990-х, коли розпочалася трансформація країни й перехід на ринкові рейки економіки, в Семенівці з’явилося декілька приватних закладів громадського харчування, які працювали увечері і навіть уночі. Старше покоління пам’ятає «Бахус», «Дубок», бар в магазині фірми «Браво» та ін. Це вже були заклади, куди їх відвідувачі в першу чергу приходили не поїсти,
а відпочити.
У 1999 році в готелі «Ревна» відкрився бар «Магнолія», куди попервах дозволяли заходити із дотриманням дрес-коду (простіше кажучи, не пускали в спортивних штанах). У 2000-му році після реконструкції, почав працювати оновлений бар «Монарх» райспоживтовариства, а у 2008 році – збудований «з нуля» бар «Імперіал».

Наприкінці минулого року магазин «Кулінарія» переїхав у приміщення колишнього «Молочного бару», «Монарх» став їдальнею «Ревна», яка працює в робочі дні. Тут також обслуговують різні святкові заходи, готують поминальні обіди. А ще цей заклад громадського харчування має гарну кондитерську, в якій випікають смачні булочки, пиріжки і торти.

Приватні бари «Магнолія» та «Імперіал» надають такі ж послуги, як і їдальня «Ревна», а також працюють в режимі сучасних кафе, до пізньої ночі.

Джерело: Газета "Життя Семенівщини", №6 (10876) від 11.02.2021, Едуард Асмаковський, використано матеріали фотокниги «Welcome to Semenivka» та «Ілюстрованої історії Семенівського краю»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Семенівка, їдальня, ресторан, Асмаковський

Добавить в:
 
 


Центр Комплект