• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Міська голова Борзни Лариса Осадчук розповіла про роботу на новій посаді


реклама

Міська голова Борзни Лариса Осадчук розповіла про роботу на новій посаді

 

– Ларисо Анатоліївно, вітаю Вас із обранням на посаду голови Борзнянської міської ради. Охарактеризуйте, будь ласка, виборчу кампанію.

– Це була моя друга виборча кампанія. Цього разу за мене голосували не як за депутата, а як за першу особу в громаді. Тож я визнавала, що і відповідальність за мої слова була набагато більшою. Це було як жнива для хлібороба. Будучи п’ять років депутатом обласної ради, я працювала з людьми і для людей. Тож без перебільшення це було прямим свідченням слів «що посієш, те й пожнеш».

– Яке найважче рішення доведеться приймати у перші дні або довелося раніше приймати? Із чим уже зіштовхнулися, приступивши до роботи?


– Від нового голови громада чекає певних змін і через п’ять років жителі мають повне право спитати – і спитають обов‘язково! – що він зробив. Але зробити все одна людина не зможе. Вважаю, керівник повинен працювати з командою фахівців, які мають спільне бачення з головою. Тому доводиться вирішувати певні кадрові питання, зокрема, звільнити деяких працівників. А це дуже важко.– Чи є проблеми в громаді, які потрібно вирішити негайно? Фінансування яких об’єктів найгостріше?

– Найпроблемніше, найболючіше, найактуальніше питання – прийняття в комунальну власність центральної районної лікарні. Ви недаремно разом запитали й про фінансування – ці питання прямо пов’язані між собою. Поясню. Лікарня досі не була прийнята в комунальну власність через борг за комунальними платежами, який складає майже мільйон гривень. Прогнозоване фінансування лікарні за комунальними платежами на 2021 рік складає чотири мільйони шістдесят тисяч гривень. Разом це – більше п’яти мільйонів. До останнього часу йшли перемовини з головами громад Борзнянщини про спільне фінансування. Я їм вдячна за те, що вони підтримують керівництво лікарні щодо цього. Але заклад розташований на території громади з найбільшою кількістю жителів, то й згаданий вище борг ляже на її плечі, і більша частина фінансування – два з половиною мільйони гривень за умови, що решта громад погодиться профінансувати півтора мільйона гривень. Зараз ми працюємо над тим, де знайти такі кошти.

– Де плануєте брати інвестиції? Певно, що у Вас як у ще недавно голови РДА є напрацювання й досвід?

– Перше – це вести перемовини з інвесторами про ставку орендної плати. Зараз деякі з них працюють за доволі низькою ставкою, а це одна з суттєвих статей доходів до бюджету. Моя думка – щоб орендна ставка становила не менше дванадцяти відсотків. Дехто на це погоджується. Друге суттєве джерело доходів – податок на доходи фізичних осіб. Буду вести перемовини з роботодавцями, щоб їхні працівники працювали на законних підставах і щоб цей податок сплачувався.
Планую давати можливість майбутнім потенційним інвесторам створювати нові об‘єкти з робочими місцями. І розвивати не тільки аграрний сектор, а й промисловість, інші бізнесові структури.

– Чим Ви керувалися, призначаючи старост?

– Основне – думка людей. Я багато спілкувалася з жителями старостинських округів, щоб дізнатися, хто найавторитетніший, до кого вони найбільше дослухаються, кому довіряють, тобто кого вони вважають місцевим лідером. Звичайно, ця людина повинна мати якості керівника, організатора, економіста, бачити перспективу.

– Власний акаунт у соцмережах – це хобі чи нагальна необхідність?

– Ми знаємо, що соцмережі – засіб спілкування для багатьох людей, у тому числі й для мене. Тим паче я – посадова особа, публічна людина, тому вважаю, що повинна буди відкритою для людей, висвітлювати свою діяльність, мати зворотний зв’язок із жителями громади – не кожен може потрапити до мене на особистий прийом, особливо у теперішніх умовах карантину. А через сторінку в соцмережах задати якесь питання й отримати на нього відповідь значно простіше.

– Яке питання найчастіше ставите собі?

– Швидше, не собі, а взагалі: чому доба має лише двадцять чотири години?

Сергій Близнюк, газета "Вісті Борзнянщини", №1 (9923) від 02.01.2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Осадчук, Борзна

Добавить в: