• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Працюють із хворими на COVID-19, надають меддопомогу й іншим пацієнтам


реклама

Працюють із хворими на COVID-19, надають меддопомогу й іншим пацієнтам

 

Погорільська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини Семенівського ЦПМСД є одним із небагатьох медзакладів сільської медицини, які, незважаючи на всі труднощі, продовжують успішно працювати. Звісно, все це, в першу чергу, є можливим завдяки подружжю лікарів Михайлу Короткову та Ганні Сташко, які працюють тут вже 35 років. Завдяки їм та всьому персоналу амбулаторії підтримується бездоганний порядок в одній із найстаріших будівель ще земської медицини Чернігівщини, якій виповнилося 110 років. Мабуть, і аура будівлі лікарні дуже добра, адже за народними переказами її будував на початку ХХ століття місцевий управитель для своєї дружини – земського лікаря.На фото: зав. лікарською амбулаторією Михайло Коротков, медсестри Валентина Горова, Ганна Федоренко та Людмила Бородуля

У Погорільській амбулаторії працюють висококваліфіковані лікарі – завідувач лікарською амбулаторією Михайло Коротков та лікар загальної практики сімейної медицини Ганна Сташко, яка уклала договори з більш
ніж 2 тисячами жителів Семенівщини з Погорільського, Орликівського, Жадівського, Старогутківського, Чорнорізького та Радомського старостинських округів. Михайло Коротков також працює на 0,25 ставки лікарем-стоматологом від Семенівської міської лікарні, а Ганна Сташко також виконує обов’язки сімейного лікаря в Жадівській лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Тож двічі на тиждень Ганна Михайлівна веде прийом у Жадівській сільській лікарській амбулаторії, за потреби виїжджає до своїх пацієнтів і в інші населенні пункти Семенівщини. Для цього використовується сучасний медичний автомобіль Toyota підвищеної прохідності, укомплектований необхідним медичним обладнанням, який Погорільська лікарська амбулаторія отримала наприкінці минулого року.

За словами Михайла Короткова, в очолюваному ним медзакладі працюють два лікарі, чотири середніх
та два молодші медпрацівники, водій, технічний персонал, зокрема опалювачі, адже приміщення опалюється дровами та брикетом. В лікарській амбулаторії є кімната для денного перебування хворих, де пацієнтам проводять різні процедури, є навіть своя лабораторія.


На фото: лікар загальної практики сімейної медицини Ганна Сташко та медична сестра Олена Петрова

З літа 2020 року левову частку свого часу, як кажуть, і вдень, і вночі, сімейний лікар Ганна Сташко приділяє хворим на коронавірус. Консультує та контролює стан їхнього самопочуття в основному по телефону, хоча до одного з перших на Семенівщині хворих на COVID-19 з Радомки Ганна Михайлівна їздила разом із бригадою з
Семенівки.

До речі, медики із Семенівського ЦПМСД, які займаються забором зразків для ПЛР-досліджень, їздять на автомобілі, який перед цим 20 років відпрацював у Погорільській амбулаторії. Як зазначила Ганна Короткова, на Семенівщині ця робота загалом дуже добре організована, адже в багатьох інших місцевостях людям самотужки доводиться добиратися до медзакладів, щоб здати зразки для ПЛР-досліджень. Зробити це хворій людині, по-перше, непросто, по-друге, вона наражає на небезпеку заразитися інших людей.

За словами Ганни Сташко, загалом серед її пацієнтів, з якими вона укладала договори як сімейний лікар, з початку пандемії близько 20 захворіли на COVID-19, нині продовжують хворіти 11 чоловік, решта – одужали.
Звісно, крім коронавірусу, у лікаря безліч інших турбот, адже люди хворіють й на інші захворювання, тим паче, що серед пацієнтів Ганни Михайлівни чимало людей літнього віку. Звісно, допомагають у цій роботі новий автомобіль та придбані в останні роки для Погорільської лікарської амбулаторії різноманітне обладнання. Наприклад, в лабораторії медзакладу є все необхідне для проведення основних аналізів. Нещодавно для Жадівської амбулаторії отримали пристрої для телемедицини. Це мобільні електрокардіограф, дерматоскоп, спірограф, пульсоксиметр та інші діагностичні пристрої, дані з яких за допомогою інтернету можна направити для отримання консультації в будь-яку точку України. Зважаючи на те, що вже зараз у Погорільцях є покриття 4G, це вже не виглядає як фантастика.

Ось так живе сільська медицина, і дуже добре, що в Погорільцях є справжні подвижники цієї благородної і вкрай необхідної справи.

Едуард Асмаковський, газета «Життя Семенівщини» №52 (10869) від 24.12.2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: амбулаторія, Коротков, Асмаковський, Семенівщина

Добавить в: