Що таке гнучка черепиця?

 

Покрівля – дуже важлива частина конструкції будинку. Адже вона повинна не тільки надійно захищати від опадів й негоди, а й значною мірою формує зовнішній вигляд будівлі. Саме від неї залежить те, як буде виглядати ваш будинок: класичний або оригінальний.

На даний час гнучка черепиця стає все більш і більш популярною. З одного боку, вона виглядає дуже естетично й дозволяє втілити в життя будь-які, навіть найсміливіші дизайнерські рішення. З іншого боку, така черепиця відносно недорога і доступна для людей з будь-яким достатком. До того ж, в комплекті з черепицею завжди йде інструкція, тому її можна монтувати самостійно, що дозволяє заощадити ще більше.

Чому гнучка черепиця так популярна?

У нашій країні цей матеріал використовують не так давно: останні 20 років, хоча в США й європейських країнах з неї виконані дахи більшості будинків.

Виготовлення гнучкої черепиці, на відміну від звичного нам керамічного матеріалу, є наукомістким процесом. Для її виробництва використовують склополотно із бітумним просоченням. Верхня сторона покривається крихтою з базальту, тому матеріал захищений від температурних змін, сонячного світла, відколів і подряпин. У результаті маємо міцний дах, надійно захищений від води та добре блокує шум.

Як правило, на гнучку черепицю дають гарантійний термін до 55 років. А за допомогою спеціальних технологій можна продовжити термін експлуатації черепиці до 60 років навіть у самому несприятливому кліматі. Реально ж гнучка черепиця буде триматися до 100 років. І при цьому такий дах не буде вицвітати.

Гнучку черепицю дуже люблять дизайнери. Вона – найкраще рішення з точки зору дизайну. Базальтове посипання дозволяє виготовляти різні варіанти кольорів. До того ж, технологія дає можливість комбінувати гранули різних форм та розмірів. Матеріал має як матові, так і блискучі елементи, які створюють ефект оксамитової поверхні.

Також гнучка черепиця популярна у дизайнерів завдяки особливостям укладання. З її допомогою можна створювати різні оригінальні покрівлі, такі як куля або раковина. Черепицю можна укладати практично в будь-яку фігуру, навіть найскладнішу. А поєднання незвичайної конфігурації й оригінального кольору дозволять зробити дизайн будь-якої будівлі неповторним.

Як монтувати гнучку черепицю

Укладання гнучкої черепиці – процес дуже простий. Монтаж такої черепиці не складніший, ніж клеїння шпалер. Якщо уважно вивчити інструкцію, то зібрати дах із такого матеріалу можна навіть поодинці. Причому укладати таку черепицю можна в будь-яку погоду, навіть у сильний мороз. Головне – дотримуватися техніки безпеки.

Щоб змонтувати гнучку черепицю, необхідний мінімальний комплект інструментів, які можна знайти в будь-якому будинку. А якщо замість молотка використовувати гвіздкозабивний пістолет, то можна підвищити швидкість роботи в три рази.

На початку монтується перший ряд черепиці, потім на торцевій частині покрівлі проводиться обрізка гонт і проклейка стиків за допомогою спеціальної мастики. Ширина зрізу повинна становити приблизно 10 см. Після цього черепицю потрібно закріпити уздовж лінії, яка наноситься над пелюстками. Якщо черепиця лягає під ухилом до 45 градусів, то достатньо 5 цвяхів, а якщо більше – то 8.

На останньому етапі монтажу необхідно залишити простір для вентиляційного отвору й встановити коньковий аератор, який буде закритий спеціальною черепицею. Кінці елементів черепиці скріплюються завдяки наявності спеціального самоклеючого шару. Все для будівництва та ремонту будинку Ви можете придбати на сайті каталогу allebau.com.ua - продаж покрівельних фасадних матеіалов.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:


ЦентрКомплект