Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Знайомство з програмою 3Ds Max. Курси 3D Max.

Знайомство з програмою 3Ds Max. Курси 3D Max.

Моделювання з використанням поверхонь Безьє

Поверхня Безьє є сіткою з чотирикутних шматків, які називаються патчами або клаптями. Спочатку патчі пласкі, але редагування вершин дозволяє зробити їх об'ємними. Шматки поверхні можна «пришивати» один до одного, збільшуючи їх площу.

Подібну сітку використовують для редагування будь-якої частини 3D-моделі, результат буде мати згладжений і реалістичний вигляд. Цей спосіб моделювання складно реалізувати для 3D-об'єктів з дрібними деталями, оскільки сітки Безьє дуже великі.

Візуалізація засобами 3Ds Max

Щоб підготувати роботу до візуалізації або вимальовування і досягти дивовижних результатів, використовують редактор матеріалів та інструменти освітлення. Кожна функція в Material Editor винесена в окреме вікно, що облегшує роботу з налаштуванням. Користувач власноруч контролює глибину різкості, експозицію, світлозаломлення матеріалів.

Після того, як сцена була створена у 3D-редакторі, необхідно отримати фінальний результат, адже зображення у програмному вікні суттєво змінюється після прорахунку візуалізатором. Алгоритм прорахунку різниться в залежності від модуля візуалізації.

Важливі параметри, що впливають на вимальовування – поверхневе розсіювання, каустика та глибина різкості. Алгоритми візуалізатора вираховують поведінку світлових променів згідно з законами фізики та відтворюють на екрані. Рендеринг такого зображення може займати декілька годин! Для більш детального огляду курса 3d макс в моєму блозі, ось тут: www.itstolytsa.ua/nashy-kursy/3d-max/3d-max

Найбільш непередбачуваною вважається візуалізація прозорих предметів. При цьому враховується навіть різниця коефіцієнту заломлення – діамант, вода і скло мають різні значення. Для максимального реалізму необхідно прискіпливо ставитися до кожної деталі.

Модуль Mental Ray керує освітленням, прораховуючи траєкторію кожного променю. На фінальній роботі помітно навіть сонячні зайчики на стіні проти вікна, а також всі рефлекси й відбивання. Інші модулі, з якими можна експериментувати в процесі досягнення досконалого фотореалізму - V-Ray, Luxrender, RenderMan, Arnold.

Анімація

У програми 3Ds Max багатий арсенал інструментів анімації, починаючи з можливості анімувати будь-яку трансформацію або переміщення об'єкта по сцені, закінчуючи реалістичною роботою з частинками. Створити вибух, краплі дощу, бризки та хвилі води, клуби диму і язики полум'я – все це можливо в одній програмі.

Також у 3Ds Max є інструменти монтажу і фільтри для обробки зображень.

Траєкторію руху 3D-моделі цілком контролює користувач. Для індивідуальних завдань є можливість налаштувати інструменти анімації під себе або створити нові.

Анімовані деформатори дозволяють отримати реалістичну динаміку м'яких, рідинних і твердих тіл, руху складок тканини. Для персонажної анімації є скелетні модифікатори.

Як 3Ds Max інтегрується з іншими програмами. Курси 3d max

Оскільки 3Ds Max часто використовується для роботи над складними проектами, в ньому передбачена можливість співпраці різних дизайнерів за допомогою зовнішніх посилань і експорту файлів в інші програми. У 3Ds Max можна імпортувати файли з різними розширеннями, 3D-моделі, створені в Maya, AutoCAD, ZBrush та інших редакторах.

Для 3Ds Max написана величезна кількість додаткових модулів і плагінів, що полегшують завдання дизайнеру, художнику та аніматору. Є можливість використовувати окремий плагін для кожного завдання, як, наприклад, імітація феєрверків і вогняних часток, створення реалістичного зоряного неба, хмар, бризок. Є плагіни, які допомагають ландшафтним дизайнерам швидко візуалізувати сад з деревами та іншими зеленими насадженнями.

Інші функції програми 3Ds Max

Крім вищеописаних опцій, у 3Ds Max є безліч інших корисних бонусів, які навряд чи знадобляться новачку, але стануть у пригоді професіоналу. Деякі з них з’явились тільки в останній версії програми, а їх ефект раніше відтворювався власноруч.

Всі ці інструменти економлять час і полегшують створення повноцінних 3D-моделей і анімованих сцен:

 • HairandFur - реалістичне створення волосся, пуху, трави й ворсинок у декілька кліків;
 • UV-mapping і текстурування забезпечують високу гнучкість накладення текстур, тепер ця робота займає менше часу;
 • Булеві операції – дозволяють моделювати й створювати нові форми шляхом віднімання однієї з іншої або їх додавання;
 • Система частинок – дозволяє швидко створювати абстрактні ефекти часток, що розлітаються, наприклад як іскри багаття, конфеті з хлопавки, крапельки води або інших рідин.
 • Спрощена робота з твердотільними об'єктами за допомогою інструментів Hard Surfaces.
  І це ще не повний перелік доповнень програми, які можуть бути корисними під час роботи над проектами!

Сфери застосування 3Ds Max

Програма з таким потужним функціоналом знайшла застосування в найрізноманітніших сферах, серед них:

 • Дизайн різних напрямків;
 • Фотореалістичні сцени для реклами;
 • Анімована 3D-графіка для фільмів;
 • Спеціальні ефекти для рекламних роликів і фільмів;
 • Архітектурна візуалізація;
 • Візуалізація інтер'єру;
 • Повнометражна анімація;
 • Графіка для web-дизайну.

Якщо вас зацікавила ця програма, ви пов'язуєте своє життя з дизайном, візуалізацією інтер'єрів, анімацією або вам цікаво освоїти 3Ds Max і скористатися дивовижними можливостями – запишіться на наш курс на сайті.

Автор викладач учбовогу центру itstolytsa.ua: Самсонов.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:


ЦентрКомплект