Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Другий рік виходжують чорних стрижів школярі Сергій і Анастасія Наумчики з КорюківкиДругий рік виходжують чорних стрижів школярі Сергій і Анастасія Наумчики з Корюківки

Не кожна дитина терпітиме насмішки ровесників, пожертвує своїм відпочинком і вільним часом заради кволої малесенької пташки. Та, попри все це, Сергій і Анастасія Наумчики з Корюківки виходжують дитинча чорного стрижа, щоб воно змогло самостійно злетіти.
Сусіди. Сіту познайомилися з турботливими дітьми.


Сергій і Анастасія Наумчики зі стрижем

Юні природолюби

Сергій і Анастасія — братик і сестричка. П’ятнадцятирічний Сергій перейшов у 10 клас Корюківської першої школи, а дванадцятирічна Настя — у 7-й.

Анастасія займається танцями і навчається у школі мистецтв. Сергій є членом учнівського лісництва ДП «Корюківське лісове господарство» при першій міській школі.

— В учнівському лісництві з нами працюють представник лісгоспу Марія Тишковець і вчитель біології та основ здоров’я Оксана Роща, — розповів Сергій. — Вивчаємо методи боротьби зі шкідниками лісу, їздимо на посадки і т. ін. Мені подобається.

Якось торік Сергій підібрав пташеня стрижа, яке випало з гнізда. Виходив його, вигодував, підростив і випустив у небо.Про це тоді лісівники розповіли на ФБ-сторінці Корюківського держлісгоспу. Люди почитали і цього року підкинули хлопцю «роботу».

До лісгоспу звернувся корюківчанин, який підібрав після буревію маленького стрижа, але геть не мав часу займатися пташкою. Лісівники одразу згадали про Сергія Наумчика, який вже має позитивний досвід у цій справі.

— Серьожі нелегко далося рішення взяти стрижика, — згадує мама Тетяна Ігорівна. — Бо він саме збирався на гостину до друга у Варву. Довго думав, але обрав — пташку.

Коробочка мух або 20 коників. За раз!

Вихованець маленький, а турботи — значні. Маленьке, сліпе і в пуху пташеня треба було доглядати і годувати.


Так годують стрижа Анастасія і Сергій

— Стрижу категорично не можна ні зерна, ні хліба, — кажуть рятівники. — Його раціон — різні мошки, комашки, мухи, коники, метелики та ін. Тож ловимо біля під’їзду і - де тільки можна! На поле їздимо по коників. Мух засушуємо, потім розмочуємо і годуємо стрижа. Коників — заморожуємо у морозилці, щоб не зіпсувалися. Спеціально для цього придбали сачок і мухобойку.Годують стрижа погодинно — кожні півтори-дві години. Замотують у рушничок, наче лялечку, один тримає, інший — розкриває дзьоба і дає їжу. Поять з піпетки. За добу виходить разів десять. Найперше годування — о п’ятій ранку, останнє — о 22.00.

«За раз стриж з’їдає сірникову коробочку мух або 20 коників».Тож трудитися Наумчикам доводиться цілими днями! Допомагає добувати їжу стрижу подружка Насті — Кароліна Барбаш.

— А інші діти глузують, мовляв, дорослі — а мух ловлять, — ділиться Сергій. — Мені байдуже. Хай сміються. Головне, щоб стриж підріс і зміг здійнятися у небо.

Все життя на льоту

Сергій розповів, що стриж все своє життя проводить у польоті. Один з найшвидших птахів у світі на льоту і їсть, і воду п’є, і навіть спить. По декілька років може на землю не сідати. Бо там може стати легкою здобиччю, наприклад, для котів.

— Стриж — чи не єдина пташка, яку її батьки не вчать літати, — розповідає Сергій про свого вихованця. — Він сам собі розробляє і тренує крила. Як дізнатися, що вже готовий до польоту? Крила мають бути 15–16 см і всі колодочки повинні вкритися пір’ям. А перед польотом, за 2–3 дні, стриж відмовляється від їжі, стає неспокійним — його просто неможливо втримати у руках — і втрачає вагу.


Стриж тренує свої крила

Щоб переконатися, що пташка дійсно скинула вагу і її можна запускати у небо, стрижа треба зважити. Торік Наумчики просилися на ваги у магазин «Кошик», що неподалік.

Скільки днів до польоту?

Сергій розповідає, що від народження і до вильоту стрижа із гнізда повинно минути близько 40 днів. Скільки ще до першого польоту їхньому вихованцю, точно не знають.— Крила він вже тренує, перебирає ними і пересувається, спираючись на них, — розказують діти. — Годуватимемо, доки не зміцніє. А потім випустимо на відкритому просторі, подалі від різних перешкод і котів.

Живе їхня пташка у спеціальному кубельці, яке облаштували на дивані у залі міської квартири. Спить у коробці з-під взуття.

Усе живе — має жити!

У цьому переконані і діти, і батьки цієї родини. Усіх і все жаліють. Мабуть, тому бродячі собаки і котики постійно до них туляться.

— Якось котик приблудився, — каже мама Тетяна. — Діти пожаліли, забрали, виростили. Тепер цей Мурчик уже наш, живе з нами. Потім собака прибився до нас з перебитою лапою — шкода тваринки. Кажуть, його господар вигнав. Вилікували, відігріли і навіть знайшли йому нових господарів. Ми по-іншому не можемо.

Наталія Рубей

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Наумчики, Корюківка, пташка, стриж

Добавить в:


ЦентрКомплект