Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Корюківчанка Ніна Кугук прийняла ісламКорюківчанка Ніна Кугук прийняла іслам

Чи легко це: переосмислити все своє життя у 42 роки і зрозуміти, що жила до цього — неправильно? Що її, хрещену за православними традиціями, змусило до такого кроку? І як змінилося життя жінки, яка, дослухавшись власного серця, зіткнулася з людськими осудом та нерозумінням?

 
Сказати про те, що корюківчани були здивовані змінами у житті цієї жінки — не сказати нічого.
 
Ніну Кугук у Корюківці знають ледь не всі — вона працює у місцевому магазині взуття та аксесуарів. Яскрава брюнетка з пишним волоссям, уважна, завжди модно вдягнена, з незмінною посмішкою і переливчастим сміхом, вона ніколи і ніде не залишалася непоміченою! Аж тут щось сталося.
 
Одні помітили це зовні, коли на зміну коротким спідницям прийшов стриманий одяг і хустка на голові. Інші — при спілкуванні. Ніна стала дуже спокійною і стриманою.
 
Тоді ще не всі знали, з чим пов’язані такі зміни у її житті.
 
Чому змінила віру?

Ніна розповіла, що дітей у її батьків шестеро. Покійні тато і мама віруючими не були, до церкви не ходили. Набожною була лише бабуся, татова мати.
 
— Пам’ятаю, бабуся мені малій розповідала, що буде судний день, коли кожен відповість за своє життя, сурмитиме ріг… Одним словом, все так, як у Корані написано. Звідки вона це знала?.. — замислюється тепер Ніна.
 
Переконує, що іслам був їй близьким їй з дитинства. Тільки тоді вона ще не усвідомлювала цього. У дорослому віці теж мала багато підказок, які лишалися непомічені нею. З останніх — торік у Єгипті, куди їздили відпочивати сім`єю, її одну несподівано для інших пустили у мечеть, хоч вона і сказала, що не мусульманка.
 
— Переклад Корану почала читати тому, що у християнстві не знаходила для себе відповідей на багато питань, — каже Ніна. — І після одного прочитаного віршу зрозуміла: все, що я робила у своєму житті до цього моменту — було неправильним! Це дуже тяжко було усвідомити і прийняти. Я не знаходила собі місця, колотило постійно, навіть хворіла. Від таких відчуттів, думала, збожеволію…
 
Аби розібратися у собі, Ніна захотіла поговорити з представником мусульманської громади. На зустріч у Чернігів поїхали з чоловіком.
 
Жінка довго говорила з мусульманином. Розповіла все, що їй не давало спокою. Тоді і переконалася, що дійсно потребує нового шляху, іншого віросповідання.
 
Чотирнадцятого січня, після довгих роздумів і пошуків себе справжньої, Ніна Кугук виголосила шахаду і прийняла іслам.
 
«Або збожеволіла, або у секту попала»
 
Ніна навіть і не підозрювала, наскільки збурить чужих людей і деяких родичів своїм вчинком!
 
— «Хто тебе цьому надоумив?.. Ти з глузду з’їхала?!. Чи у секту потрапила?.." Такою була реакція людей, — розповідає Ніна. — А були і такі у моєму оточенні, які взагалі припинили спілкуватися. Через віру — уявляєте? Не жалкую за нещирими людьми. За все, що я роблю, відповідатиму лише перед Аллахом. Я взагалі вважаю, що кожна людина народжується мусульманином, а потім її батьки відносять до тієї віри, яку самі обирають дитині…
 
Найбільше вона переживала за те, як сприймуть її рішення рідні, особливо діти. 13-річна Вероніка і своїм друзям, і вчителям, які цікавилися мамою, сказала як відрізала: «Це виключно мамине рішення. А свою маму ні з ким обговорювати не збираюся».Ніна Кугук с доньками
 
Чоловік, за словами Ніни, був не проти того, аби вона прийняла іслам. Але, схоже, і дотепер у душі переживає і осмислює те, що сталося. Дуже переживала старша донечка, 23-річна Оксана.
 
— У Оксани був справжній шок, коли вона мене вперше побачила у хустці, — розповідає Ніна. — Пам’ятаю її очі, коли вона приїхала з Чернігова додому і зайшла до мене на роботу. Мені було її дуже шкода…
 
Брати і сестри Ніни з розумінням поставилися до її життєвої позиції. Для них вона — та сама Ніна, яка любить свою родину, обожнює вирощувати квіти і завжди готова прийти на допомогу.
 
Що змінилося у побуті?
 
П’ять разів на день — намаз. Це щоденна обов’язкова молитва, час якої залежить від того, коли сходить сонце. Щодня він різний. Світанкова молитва дуже рання — десь о третій ночі. Спочатку заводила будильник, а потім звикла вставати і без нього. Дві молитву припадають на її робочий час. Ніна вдячна, що її роботодавець ставиться до цього з розумінням. І — обов’язково хоче побувати у мечеті у Києві.
 
Змінився одяг. Відкрите декольте, короткі спідниці і високі підбори залишилися у минулому. Зараз Ніна одягається так, аби її тіло було максимально закритим від сторонніх поглядів. Обов’язково покриває голову платком чи шарфом. Але від того вона не перестала бути модницею — завжди виглядає стильно! Одних лише хусток та шарфів має ледь не цілу колекцію. Навчилася пов’язувати їх різними способами. Має хіджаб (закритий мусульманський одяг), але вдягає його лише вдома на молитву.
 
— Вдома, при дітях, чоловікові, братах і племінниках, я ходжу без платка, — розповідає. — При зятях покриваю волосся.

 
Каже, іслам спонукав її до іншого сприйняття себе, своїх думок і свого тіла, зокрема.
 
— Я стала більше домашньою і дисциплінованішою, — розмірковує Ніна. — Раціональніше використовую свій час, якого тепер вистачає і на рідних, і на себе. Ходжу на зумбу, у спортзал. Дуже легко відмовилася від свинини. Хоча чоловік споживає таке м’ясо. Мені ж більше хочеться здорового харчування: каші, зелень, овочі-фрукти…
 
Оскільки мусульмани найбільше шанують два великих свята — Рамадан і Курбан-Байрам, у Ніниній сім`ї вони теж відзначаються. З повагою ставляться до християнських свят, але вдома їх не святкують. Як і раніше, зустрічаються з друзями, компаніями бувають на природі, але без алкогольних напоїв.
 
— Змінивши віросповідання, знайшовши свій духовний шлях, умиротворення і спокій душі, я залишилась такою ж людиною, як і була! — переконує Ніна Кугук. — Та ж сама Ніна…

Джерело: susidy.city

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: іслам, Корюківка, Кугук

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект